Skocz do zawartości

[plecak] Mały plecak na rower


MikeSkywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Używam na rowerze plecaka Deutera Rocket Exp Air i jest genialny :) Ale myślę nad czymś mniejszym - głównie w teren, o pojemności kilku litrów - na telefon, dętkę, pompkę, butelkę wody, jakąś wiatrówkę. 

Miałem mały plecak z Decathlonu ale sprzedałem - pojemność była okej, jedyny minus taki że plecy były mokre a wszystkie twarde przedmioty było "czuć" na plecach. 

i-decathlon-b-twin-z-buklakiem-520-niebi

Co polecacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Brombosz
Miał być mniejszy ;)

Kiedyś zastanawiałem się nad podobnym : https://allegro.pl/oferta/plecak-5l-na-rower-do-biegania-buklak-1l-kalenji-7400487892
Niby do biegania, ale jak się nadaje do biegania, to i na rower.
Z tego co piszą, to prawie nic nie waży :icon_cool: , a dodatkowo posiada bukłak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

Mam coś podobnego z Deca, tylko nie Kalenji a Quechua, model bodajże MT10, czyli niby na "piesze wycieczki" ale koncepcja wykonania widzę bardzo podobna. Owszem, lekki i mieści bukłak. Koniec zalet :) Ten mój nie ma najmniejszego nawet usztywnienia gdziekolwiek na plecach. A część przylegająca do pleców to po prostu arkusz pianki zamknięty za siateczką. Całość po założeniu szczelnie przylega do pleców i są one momentalnie mokre - przynajmniej u mnie, bo ktoś inny może mieć inną potliwość. Jak źle spakujesz to oczywiście wszystko czuć na plecach. A pełny bukłak je po prostu wybrzusza. Do tego długość i budowa pasa biodrowego - bez komentarza, ale w plecaku z linka wygląda to na normalną tasiemkę z klamrą. Szelki niby sama siateczka, ale za specjalnie nie przeciwdziałało to poceniu w tym rejonie.

Sugeruję dokładnie pomacać, czy to czasem nie to samo, tylko w nieco innym fasonie i kolorach, bo do "innego sportu".

 

PS. I jeszcze jedno mi doskwierało w porównaniu z "bardziej rowerowym" plecakiem - brak jakichkolwiek wewnętrznych przegródek na drobiazgi typu narzędzia, klucze, itp. Od biedy można było schować multitoola czy łyżki w schowkach na pasie biodrowym, ale nie było to wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

Camelbak Rogue

A ma jakieś wzmocnienie/usztywnienie żeby twardsze przedmioty nie wbijały się w plecy? 

Poszukam do przymiarki, jak na razie to widzę 3 możliwości: coś z Decathlonu, Camelbak Rogue, albo Deuter Race Lite 8 

@m0d to jest chyba model o którym wspomniałem na początku - i jak sobie przypominam to odrzuciłem go z tego względu że owszem, fajnie leżał ale podczas chodzenia, a podczas mierzenia na rowerze uciskał w kark. To tak jak Deuter nadaje się średnio do wycieczek pieszych - bo zupełnie nie układa się wtedy na plecach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MikeSkywalker napisał:
10 godzin temu, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

Camelbak Rogue

A ma jakieś wzmocnienie/usztywnienie żeby twardsze przedmioty nie wbijały się w plecy? 

Mam wersję sprzed paru lat, nie ma w nim wzmocnień, ale plecy mają dość grubą konstrukcję "szyn" które dotykają ciała, nie wydaje mi się możliwe żeby rzeczy w plecaku były jakkolwiek odczuwalne, przynajmniej ja nigdy nic nie czułem, ale z drugiej strony nigdy nie woziłem jakichś bardzo kanciastych czy mocno naciskających rzeczy.

I trzeba wziąć pod uwagę, że Camelbak dość często zmienia lekko konstrukcję swoich plecaków, najnowsza wersja którą widzę na stronie jest trochę inna, nie wiem czy moje uwagi są wciąż aktualne.

21 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

na telefon, dętkę, pompkę, butelkę wody, jakąś wiatrówkę. 

Jakby nie wliczać w to butelki wody to moim zdaniem Deuter Road One też wygląda ciekawie https://www.deuter.com/DE/en/bike/road-one-32274-red-blue.html

Najlepiej byłoby poprzymierzać różne modele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
13 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

Padło na Deuter Race 8 - i po pierwszej trasie jestem bardzo zadowolony. W plecaku litr wody, narzędzia, pompka, dętka i nie czułem że mam go na plecach. Do tego ma świetną kieszonkę na telefon - nie trzeba otwierać głównej komory żeby się do niego dostać. 

Z czego są zrobione ramiączka?  Kupiłem z 1-2 lata temu deuter race 10, model chyba jeszcze z poprzedniego sezonu, ramiączka są zrobione z tandetnego plastiku. Od używania się "połamały" (prawie). Nowsze modele trochę zmienili z tego co widziałem w internecie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2019 o 10:30, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

Od używania się "połamały"

To samo miałem w Race Exp Air, tuż po upływie gwarancji paski się zdezintegrowały. Zarówno producnt, sklep jak i dystrybutor maja to gdzieś, zaproponowano mi tylko odpłatną naprawę w cenie nowego plecaka. Fajnie słyszeć że poprawili coś co jak widać zauważyli że jest wadliwe, ale ja już Deuterowi podziękuję a i przy każdej okazji o tym wspomnę ludziom którzy się nad ich sprzętem rowerowym zastanawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szelki są inne niż w Race Exp Air 12 - bo ten plecak też posiadam. 

Od wewnątrz jest gąbka, taka jak na wyściółce pleców, od zewnątrz cienka siateczka z drobnymi oczkami. 

Co do "plastikowych" szelek to prawda, zużywają się, wymiana kosztuje tyle co nowy plecak, ale z drugiej strony ten proces nie postępuje aż tak szybko - dwóch kolegów ma ten sam plecak, jednemu popękały po kilku latach, drugiemu jakoś po 2-3 ale plecaka używa codziennie. 

Niemniej jednak wiedząc jak fajny jest ten plecak jestem w stanie uznać ich niszczenie za naturalne choć nieco za szybkie zużycie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał coś z wentylowanymi plecami to polecam Axon Goboi:

https://www.cycleshop.pl/axon-gobi-32-l-ultralight,id3277.html 

Niby ma 32l ale przez te usztywnienie i oddalenie pleców jest jakies 20l max.

Tez mnie wkurzalo ze cos ostrego wbijało mi sie w plecy w Source Whistler.

Teraz tego problemu nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...