Skocz do zawartości

[Tarcze] Shimano srt66 czy dołożyć do czegoś lepszego?


Mori4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam hamulce Deore na ten moment jeszcze na żywicznych klockach. Chciałbym zmienić tarcze i tu pytanie czy do tych hamulców srt66 od Shimano to dobry wybór czy lepiej wziąć coś innego? Jeżdżę na kołach 27,5+ po lokalnych ścieżkach ale bez szaleństw trochę lasu na dziko, błota i śniegu. Waga 74kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abdesign a jak ze sztywnością? Jesteś zadowolony? Sam zastanawiam się czy nie oszczędzić w jednym z rowerów i dać RT66. Bo różnica w cenie jest nawet większa - praktycznie dwukrotna. 

@Mori4 RT76 to naprawdę fajne i przede wszystkim sztywne tarcze, jeśli cena nie jest przeszkodą to warto.
Nie jest tak że nie będą dzwonić wcale, ale na pewno jest to bardzo mocno ograniczone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć tylko uwagę na mocowanie obecnych tarcz i nowych.

Modele od Shimano od RT6x w górę są już w miarę ok jak chodzi o niewyginanie się, sam mam RT68, z tym że jak chcesz mieć sztywność boczną wysoka to powinieneś iść w XT(mają pająk aluminiowy). Na tyle RT68 180mm przy sztywnej osi potrafi czasami zadzwonić w zakrętach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tyle warzysz i jeździsz bez szaleństw to co Ty musisz robić aby wykrzywić tarczę :)

RT76 porównałbym raczej do RT86, obie są na tym samym pająku. Do jazdy bez szaleństw to możesz śmiało wstawić RT76, będą idealne. Do tego jak masz przednią piastę na sztywną oś to jeszcze lepiej bo w zakrętach nie dzwoni, przynajmniej ja tak mam z dyskiem 203mm. Jakbyś był poważnie zainteresowany zestawem RT76 zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przemokolarz napisał:

Jak tyle warzysz i jeździsz bez szaleństw to co Ty musisz robić aby wykrzywić tarcze

To albo wynika z tego że nie potrafię dobrze wyregulować zacisku ;) albo te tarcze są słabe. Może przez to że dostały temperatury od hamowania się zniekształciły. Generalnie problem jest z przodem 180mm i co ciekawe wydaje mi się że dzwoni gdy są podmuchy wiatru. Następuje to w bardziej losowych miejscach a nie np przy zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie skrzywilem w zeszłym sezonie dwie tarcze, właśnie wspomnianą tu rt66 i magure storm, o ile magura dostała z boku, wypadlem z bandy na konar, to rt66 nie miała przygód zwykle xc. Teraz używam rt76 i sobie chwale, jestem przekonany o jej wyższej sztywności nad rt66 która delikatnie ale jednak potrafiła przyszurać albo zadzwonić a rt76 nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...