Skocz do zawartości

[KSIĄŻKI] Jakie książki polecacie na długie jesienno/zimowe wieczory?


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Nodo napisał:

Czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus! 

:DPamiętasz może ekranizację powieści w teatrze telewizji kupę lat temu? Gustaw Holoubek i cała plejada mistrzowskich aktorów ? To se ne vrati. Jeden z moich ulubionych cytatów: "Tak, człowiek jest śmiertelny, ale to jeszcze pół biedy. Najgorsze, że to, iż jest śmiertelny, okazuje się niespodziewanie, w tym właśnie sęk!"

Edytowane przez Strek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strek nie, nie oglądałem ekranizacji, przyznaje szczerzę, ale książkę bardzo lubię. O ile nie lubię wracać do książek i czytać ponownie, to jednak wspominam ją bardzo dobrze, a wyżej wymieniony cytat, zarówno Twój, jak i ten ze spirytusem pamiętam do dziś. Zresztą nie dziwne. Maturę zdawałem na podstawie tej książki. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nodo napisał:

@Strek nie, nie oglądałem ekranizacji, przyznaje szczerzę, ale książkę bardzo lubię. O ile nie lubię wracać do książek i czytać ponownie, to jednak wspominam ją bardzo dobrze, a wyżej wymieniony cytat, zarówno Twój, jak i ten ze spirytusem pamiętam do dziś. Zresztą nie dziwne. Maturę zdawałem na podstawie tej książki. 

Z ekranizacją nie ma problemu, na cda możesz obejrzeć zarówno tę polską jaki rosyjską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę Filary Ziemi Kena Folletta - jeśli ktoś lubi klimaty średniowiecza, będzie jak znalazł. 

Natrafiłem przypadkowo na audiobooka i tak wciągnął, że całą serię nie wiem kiedy przesłuchałem. 

Notabene, audiobook jest jako superprodukcja i naprawdę zwala z nóg (a przynajmniej na mnie zrobił takie wrażenie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak ktoś lubi klimaty fantasy - krasnoludy, elfy, wojów itp., to szczerze polecam serie o przygodach Kociołka i jego drużyny. Humor, przygody, bitka... w ogóle świetny klimat. Język, też w dechę (jak dla mnie).

Można poczytać, albo posłuchać (lektor Filip Kosior robi robotę).

Tak więc polecam serię Marcina Mortki: "Przed wyruszeniem w drogę", "Nie ma tego złego", "Głodna puszcza".

Jest jeszcze seria o Madsie Voortenie. Też git, trochę inny klimat jak powyższe, ale też wciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ze swojej strony polecę "Dom na Wyrębach", ktorego autorem jest Stefan Darda. Jestem wielbicielem twórczości S.Kinga i bardzo sceptycznie podchodziłem do polskiej książki grozy. Jednak byłem nią zachwycony. Książka jest śmiesznie krótka i czyta się ją jednym tchem. Jeżeli lubicie mrok lasu, heremetyczne społeczności i cmenatarze zagubione w leśnych kniejach to zdecydowanie książka dla Was:) Cykl powiesciowy składa się z trzech książek, jednak pierwsza jest zdecydowanie najlepsza.

20220918_185444.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Nowa publikacja, która przenosi czytelnika w ciemne dni II Wojny Światowej, skupiając się na fascynującej postaci majora Benedykta Serafina. Major odegrał zasadniczą rolę w obronie Grodna przed nacierającymi siłami sowieckimi. To Obrońca Grodna. Zapomniany bohater - Piotr Kościński z całego serca polecam!!❤❤
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...