Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
Karbex

[Amortyzator przedni] Marka SRsuntour model nieznany - problem z funkcją 'preload'

Rekomendowane odpowiedzi

Karbex

Witam,

Zakupiłem rower Merida model MTB EN 14766. Jako iż jest to mój pierwszy tak 'profesjonalny' rower oczywiście na samym początku wszystko musiałem sprawdzić :D. W pewnej chwili dorwałem się do tajemniczej funkcji na amortyzatorze pt. 'preload'. Pokręciłem w prawo, lewo aby obczaić od czego to pokrętło, po czym...... zauważyłem dziwną zmianę. Niebieskie pokrętło po prawej (służące jak mniemam do blokowania i odblokowania amorka) przestało płynnie chodzić, a podczas kręcenia 'tykało' zgodnie z ilością mojego kręcenia (podobnie pokrętło strona lewa, choć te ma prosty schemat tyka, tyka, kawałek płynnie chodzi, tyka tyka). Podczas jazdy amortyzator bez względu na ustawienie pokręteł, amortyzator był sztywny jak skała. I teraz pytanie do Was. Jako iż jestem nowy w tematyce tak skomplikowanej mechaniki rowerowej potrzebuję prostego na chłopski rozum wytłumaczenia. 1. Od czego służy to pokrętło, 2. Co mogłem zepsuć, 3. Czy według mojej bardzo prosto wyjaśnionej sprawy, coś zepsułem, 4. Czy powinienem udać się do serwisu, czy uda mi się naprawić to na własną rękę.

Dziękuje za wszelaką uwagę, Pzdr.

(P.S.: Przepraszam za wytłumaczenie niczym z epoki kamienia łupanego, lecz nie wiem jak można to opisać :))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

Obowiazkowo tlumik do sprawdzenia.  Możliwe  ze szlak ci trafił 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Karbex

Jaki koszt +/-?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

Jaki tam masz amorek. Jeśli  nie wiesz to podaj fotki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Karbex
  SR Suntour 29 XCM HLO 100

Podajże że to ten model.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

kartridż do wymiany. Jeśli  masz jeszcze gwarancję  to udaj się z rowerem do sklepu gdzie kupiles 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Blu3kkk
      Przez Blu3kkk
      Posiadam rower B'TWIN rockrider 540, mam tam amortyzator Sr Suntour XCR EVO. mam problem z regulacja go. Regulacja dzialala do czasu gdy ta dzwignia od regulacji nie odpadla, wlozylem to ale regulacja nie dziala. Czy moge cos z tym zrobic i jak rozkrecic ten caly amortyzator? Z  gory dziekuje za pomoc 
    • Marcel.L
      Przez Marcel.L
      Czy można wymienić amortyzator w crossie (scott sub corss 30) z amortyzatorem o skoku 63mm  na 100mm lub większyn ?

• PoprostuOskar
      Przez PoprostuOskar
      Czy ktoś z forumowiczów wie może jaką długość ma  zacisk piasty w tym amortyzatorze ?
    • Wam
      Przez Wam
      Witam, jestem nowy na tym forum.
      W rowerze krosowym używanym w mieście chcę zmienić amortyzator na sztywny widelec. Preferuję szybką i dynamiczną jazdę po szosie, zdarza mi się jeździć na drogach rowerowych na których są niskie krawężniki sporadycznie bruk i kostka. Jeżdżę na zablokowanym amortyzatorze i dość dużym ciśnieniu w oponach ok. 5 bar. Nie zwalniam na drobnych nierównościach, dlatego amortyzator ma dość i zrobił się miękki, blokada skoku coraz więcej przepuszcza. Rower MERIDA CROSSWAY 500, amortyzator SR Suntour NCX lite D-RL 63, opona SCHWALBE Hurricane 700x40c. Ulubione ciśnienie w dętkach to około 5 bar. Zastanawiam się nad zmianą na ACCENT CX-One Alu Carbon lub MOSSO model M5FCB. Ograniczam fundusz do 600zł a realnie około 500zł. Boję się widelca karbonowego ze względu na jego kruchość. Czy ktoś może pomóc mi w doborze odpowiedniego amortyzatora? Może jakieś wskazówki, uwagi?
    • marcingp5
      Przez marcingp5
      Witam, potrzebuję wymienić amor z przodu roweru Kross Trans Arctica, jest tam amortyzator SR Suntour NEX HLO 700C 63mm.  Dostał straszne luzy i widać wytarte, wyrobione golenie po roku czasu. Nie znam się na rodzajach montażowych czy i jak i będzie pasować dlatego proszę kogoś o pomoc.
      Amortyzator jest gwintowany i ma wyjście na hamulec hydrauliczny i montaż błotników oraz jest pod dynamo w piaście.
      Potrzebuję takiego co by pochłaniał energię czyli dobrze i bardzo miękko tłumił nierówności głównie do miasta i lekki teren. Aby był z wytrzymałych materiałów skok do 100mm , cena max do 1000zł
      np.:? RockShox REBA  ale brak gwintu ? .