Skocz do zawartości

[Smar CX-80 siliconowy] nada sie do smarowania amortyzatora

Rekomendowane odpowiedzi

• Mod Team

Do Autora- czy to wielki problem napisać cokolwiek w poście? Jaki Amorek, do czego, dlaczego taki smar?

Pomijam ,że kupowanie 500 gramów smaru do amorka to lekka przesada- smar szybciej straci właściwości niż się zużyje.

Odnośnik do odpowiedzi

Niezbyt się nadaje, przy wyższych temperaturach spływa, przy niższych mocno gęstnieje, nadaje się do smarowania gumowych uszczelek w kanalizacji, rynnach itd ... 

Ten post to raczej na spam wygląda niż na pytanie ...

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Rulez napisał:

Niezbyt się nadaje, przy wyższych temperaturach spływa, przy niższych mocno gęstnieje,

Serio? To chyba akurat ten (CX80 właśnie), którym smaruje uginacz brata i smarowałem swojego dawnego XCR'a o tym nie wiedział, bo po roku przy kolejnych serwisach wycierałem jeszcze stary z uszczelek. Jeżdżę przy każdej pogodzie, a zimą mi prędzej hamulce puchły niż widelec się jakkolwiek utwardzał. Na pewno silikonowy będzie o niebo lepszy niż ŁT43.

Może i mojego obecnego RS'a by przymulił, ale tak jak napisałem wyżej - do tańszych widelców polecam.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem od czego będzie o niebo lepszy, ale na pewno nie jest to dobry smar w wysokich temperaturach ponieważ jest za rzadki, a w niskich za gęsty ... łt 43 sam nie spłynie w temp >25*C ... natomiast CX zmieni się niemalże w gęsty olej ...

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ostatnio go nakładałem na jakąś uszczelkę było jakieś 30 stopni no i nie mogę się zgodzić i już, że lepkość traci. Baa - tuba leżała na wcześniej na słońcu na skórzanym siedzeniu motocykla to mogła mieć nawet i 50 stopni, więc wg Ciebie powinien się z niej wylewać?

Może mamy na myśli inne smary? Ja mam takie doświadczenia i nawet jakbym chciał wierzyć, że zawsze dedykowane jest lepsze to co zrobię? ŁT43 z uszczelek kurzowych widelca znikał po paru miesiącach (jeśli nie tygodniach) i znacznie bardziej syfił mi golenie (fakt, że uszczelki w XCR były do bani) dlatego twierdze, że jest gorszy.

Odnośnik do odpowiedzi

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Popularne aktualnie

• Podobna zawartość

• Przez konrad9100
      Witajcie 
      Chciałbym przeprowadzić serwis mojego nowo nabytego roweru z tym amortyzatorem. Mam do was pytanie. Na allegro są do niego dwa typy uczczelek pasujące - mianowicie:
      1.z kołnierzem SKF
      2.bez kołnierza SKF
      są jakieś różnice między nimi? 
      Wydaje mi się że obecnie mam bez kołnierza. Co polecacie kupić? 

• Przez Szympek
      Witam wszystkich na wstępie po przeczytaniu forum chce zaznaczyć wytłumaczyć/określić o co będzie chodzić
      Golenie - >dół
      lagi ->góra
      Po wstępie przechodzę do pytania mam amor marzocchi 888 VF2 2005 i pękły mi golenie w bardzo nietypowym miejscu nie wiem cy kiedykolwiek ktoś z was widział  pękniecie w tym miejscu mniej więcej na wyskośći środka napisu poziomo pod niego (narzazie w tym miejscu sie poci / cieknie ale tylko przy dobiciach ) starałem sie to pokleić i liczyć na łud szczęścia bo jest to po stronie hamulca ;( i mnie wkurzyło brak jego działania i ciągłe odtłuszczanie, i znalazłem ogłoszenie na olx gdzie sprzedawca ma części , napisem do niego i odpowiedział mi ze jego golenie od 66sl1ata 2006/07  będą pasowały ? i niepokoi mnie to ze że to 66 i niby średnica ta sama wyglądają podobnie, to ślizgi mogą być na różnych wysokościach, czy ma to jakiś sens ? oraz niedawno ktoś dał mi sie przejechać na 888 w rc i nie powiem polubiłem go , a ten sam sprzedający ma tłumik rc2 do 888 i tu co do pasowania nie mam pytań ale jak wy to widzicie warto wymienić jeden tłumik w vf 2 ? bo niby cartrige X mógłby zastąpić ten co jest w nim fabrycznie (kompresja )niby to samo, robi to samo tylko w otwartej kąpieli i czy  wymiana tłumika zmieni prace ? bo mój lubi sie przyciąć tzn. ma taki niezamierzony fabryczny brain jak stoję i pedałuje to sie nie ugina a jak dostaje uderzenie od dołu to się ugnie choć nie wybiera liści jak rc ;) tylko większe rzeczy , oraz moje kombinowanie z racji braku dostępności części :) a mianowicie temat juz prze-zemnie poruszmy na forum i bardzo korcący a nie moge się powstrzymać mianowicie części z boxxera będą pasować do marzo? Prosze o konkretna odpowiedz
    • Przez matiq16
      Witam,
      Myślę, że Ci którzy są w temacie to wiedzą jaki jest problem hamulców hydraulicznych Shimano i mrozów. Poczytałem większość tematów i co wiem:
      - uszczelki są kiepskie i po zimie mogą się posikać hamulce
      - nie można kupić jako cześć zamienną
      - niektórzy dorabiali w specjalnych firmach

Idzie zima i nie chce rezygnować z jazdy na rowerze dlatego znalazłem do kupienia uszczelki do modelu br-m395
      https://4yourbike.pl/produkt/uszczelki-shimano-br-m395/ - czy są to orginalne nie wiem.. miał ktoś z tym styczność ?
      https://www.aliexpress.com/item/Factory-production-of-10940-SLX-DEORE-m395-M445-M775XT-m446-m596-oil-disc-piston-sealing-ring/32660646106.html - tutaj z aliexpress.. czekam jeszcze na informacje czy mają na stanie uszczelki do tłoczków ale czy to znaczy ze wersje m395,m445,m775 i te wymienione w aukcji mają takie same uszczelki ?

Wymieniał ktoś uszczelki w tym modelu ? Wiem, że niektórzy powiedzą "kup zacisk". Kwestia taka, że nie wiem w sumie jak się moje hamulce zachowają przy mrozach, jaka będzie zima ale biorę pod uwagę, że uszczelki będą do wymiany. Bawić się w szukanie/dorabianie czy dać sobie spokój ?
    • Przez lapaczynskiwiktor
      Witam mój durolux zasysa mi skok że 180mm na 160mm miałem 2 sprężyny jedną krótką twardą i krótką miękką i 2 podkładki po 2 cm.Potem zmieniłem na krótka twarda i krótka miękka bez podkładek wtedy amortyzator miał 200mm skoku.Następnie zrobiłem tak jak zalecali na forum czyli krótka miękka i długa miękka wtedy bez podkładek wtedy amortyzator miał też 200mm skoku.Co mam zrobić????
    • Przez lapaczynskiwiktor
      Siema moj suntour durolux rc2 2014 sam zmienia skok z 180mm na 160mm co jest tego przyczyną i jak to naprawić.
  • Dodaj nową pozycję...