Skocz do zawartości

[Przerzutka przednia] Shimano FD-R7000 FD-R8000 - Czy nowe prowadzenie linki pozwala trymować


tadeuszwlodarczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszyscy wiemy, Shimano projektując przerzutkę przednią serii 5800 było po imprezie i projekt skaszaniło (ponoć ocknęli się niedawno puszczając serię 5801). W ramach, w których linka wychodzi spod mufy suportu, trymowanie na młynku nie działa. Czy są tutaj użytkownicy nowszych serii szosowych, którzy mogliby się wypowiedzieć, czy R8000 lub R7000 jest rozwiązaniem problemu zbyt małego kąta pomiędzy linką a ramieniem dźwigni, czy pozostają tylko samoróbki zwiększające ten kąt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tadeuszwlodarczyk napisał:

Jak wszyscy wiemy, Shimano projektując przerzutkę przednią serii 5800 było po imprezie i projekt skaszaniło (ponoć ocknęli się niedawno puszczając serię 5801)

A to ja nie wiem, gdzie mozna o tym poczytać ?

Teraz, tadeuszwlodarczyk napisał:

w których linka wychodzi spod mufy suportu, trymowanie na młynku nie działa.

A to byly targane od góry ? Chyba od serii 570x 670x i cx70 Shimano nie miało przerzutek przednich z innym prowadzeniem linki niż od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cinol123 napisał:

A to ja nie wiem, gdzie mozna o tym poczytać ?

A to byly targane od góry ? Chyba od serii 570x 670x i cx70 Shimano nie miało przerzutek przednich z innym prowadzeniem linki niż od dołu.

Generalnie chodzi o to, że jeśli linka idzie w górę zbyt blisko korby (inaczej pisząc, blisko pionu), to kąt pomiędzy ramieniem przerzutki a linką jest zbyt mały, by zadziałało prawidłowo trymowanie w prawo na młynku. Wózek się poruszy dopiero w trakcie wrzucania na blat, a odbywa się to z dużym oporem, bo trzeba zmusić dźwignię do wychylenia się. Niektórzy (którym na tym zależy i wiedzą, że jest coś takiego, jak trymowanie) obchodzą to montując dodatkowe dystanse zwiększające ten kąt.

Nie badałem opcji góra/dół, choć faktycznie w dokumentach na si.shimano.com nie było takich :) Upraszcza to kupowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezły lipton, domyślam się, że brakuje przysłowiowej  " grubosci włosa" żeby działało.... nie wyobrażam sobie  braku trimowania czy to z góry czy to z dołu, co prawda mam 2x10 ale zdarza mi sie mocno kosic łancuch .. a w rowerze 3x10 ze srodka atakuje cała kasete :P i tam w przypadku Fd 6703 nawet po zaloznieu przejsciowk ze speen.de i odwróceniu ciagu na górny wszystko działa jak trzeba.... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...