Skocz do zawartości

[do 4k] lekki cross


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Canyon niczym szczególnym się nie wyróżnia pod względem sterówki - w sensie : to tak jakbyś sobie kupił normalnego współczesnego górala z taperowaną główką ramy i taką samą sterówką.
No, chyba że jest coś o czym nie wiem i nagle zaczęli robić sterówki odwrotnie :teehee:, aczkolwiek przypuszczam, że wątpię :icon_wink:

bercov
Co do ram Authora, to kolega empe gdzieś taką kupił, ale było to 3 lata temu...
https://www.forumrowerowe.org/topic/191355-odchudzanie-dwa-podobne-rowery-a-różnica-1kg/?do=findComment&comment=1755964

Rama stosunkowo lekka ( nieco > 1.3 kg ), biorąc pod uwagę rozmiar ( 22" ), a całość na komponentach XT i z chińskim karbonem ( sztyca i kierownica ) wyszła bardzo dobrze ( podobno 10,5 kg ) : https://www.forumrowerowe.org/garage/ve/garage/vehicle/6911-author-synergy/?show=tab_1

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, byłem (wciąż jestem ;)) na rowerze dzisiaj i spotkałem gościa, który kupił żonie pathlite 6.0

Dopiero 2 razy jeździli więc zbyt wielu uwag nie miał, ale mówił, że jeździ się dobrze. Z minusów to jest problem z pełnym błotnikiem z tyłu (brak otworu na samym dole), problem ze znalezieniem podpórki (jakoś nie chcą pasować).

Patrzyłem też na miejsce na oponę - jest dużo, palec się spokojnie mieści (z 2 cm miejsca jest?). Przy czym ten rower to rozmiar XS a więc koła nie 29" tylko mniej, no i rama damska, więc nie wiem czy tak samo będzie w 29" męskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Pathlite 8.0, będzie za jakieś 2 tygodnie, wtedy chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Niepokoi mnie, że według ich kalkulatora wychodzi dla mnie rozmiar S. Mam 176 cm wzrostu i nogę 81 cm. Upewniałem się tez telefonicznie, że dla mnie ma być S-ka. Zobaczymy, najwyżej odeślę.

Pytałem też o blokadę z kierownicy i powiedzieli mi że nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy 186 cm wzrostu i nodze 91 cm wyszło L. W tym rozmiarze długość rury podsiodłowej to 55 cm. Dotąd w ghost cross 1300 z 2010r miałem ramę 57 cm więc podobnie. Przy twoim wzroście S wydaje się być trochę małe. Może jesteś na granicy? Zakładam, że dotąd brałeś Mki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na granicy, niestety, ta granica to wg Canyona 178 cm wzrostu i ok 85 cm noga. Używałem ich kalkulatora i dwa razy do nich dzwoniłem. 
Z kolei w rowerze z decathlonu, granica dla M/L to 176 cm właśnie, wziąłem L i żałuję, wole jednak mniejszy rower niż większy. Przekonam się za 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcie i liczby w tabelce to do "bardzo sportowej agresywnej geometrii" to tu jest dość daleko :)

Wysokość siodła wynika z odległości od korby i tego nie zmienisz. Główka dość nisko rzeczywiście. Jeśli oczekiwałeś wybitnie wyprostowanej pozycji to ewidentnie nie ten typ roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2018 o 11:03, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

Musiałbym wymienić też kierownice, bo jest zintegrowana z mostkiem

No i to jest problem integracjii

Zmierz szerokość kierownicy i kup podobną z jakimś wzniosem ok 20 cm,  mostek 10-17 st. może nie co krótszy. 

Może być pro, accent, satori ... co tam się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest. Mostek +30 stopni i kierownica lekko gięta i ze wzniosem, trochę opuszczona sztyca (poprzednie jednak była zbyt wysoko), siodełko z trochę podniesionym nosem - i mam wrażenie, że wreszcie jest OK ;) Porównanie oryginalnego mostka i kierownicy ze zmienionymi:

833286336_canyonpathlitepodniesieniekierownicy3.thumb.jpg.4554bc39d9a6f8586fa0de2199ffb32f.jpg

Całość:

2045263015_canyonpathlitepodniesieniekierownicy2(redni).thumb.jpg.3b5a984cadce333d21d3ec36d8f75ce1.jpg

Ostatecznie wygląda tak:

2129258123_IMG_20181020_141809727sm.thumb.jpg.bd8ca0ce7b8b7e67b4b98bac09714ff6.jpg

Z ciekawości zważyłem oryginalny mostek i kierownicę i ta zintegrowana nie jest wcale lżejsza niż osobna:

  • 394 g - zintegrowana
  • 233 g - kierownica (gięta)
  • 171 g - mostek Giant 
  • 113 g - mostek Pro LT

Aktualnie mam założony mostek Gianta który jest dość ciężki, a i tak wagowo wychodzi niemal tyle samo. Poprzedni testowany mostek dałby wagę 50 g mniejszą niż w zintegrowanej kierownic. Nie mówię, żeby mi zależało tak bardzo na wadze, ale pytam się, po co dają takie zintegrowane części jeśli waga jest duża?

Co mnie jeszcze martwi: amortyzator wydaje się być kiepski - strasznie wolno mało czuły. Ale może to kwestia ustawień...

I jeszcze szukam dobrych błotników do niego. Niekoniecznie pełnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dovectra napisał:

Amortyzatory do crossiaków są takie sobie.

Mają mniejszy skok wiec są stosunkowo twardsze i mniej czułe.

PO za tym masz i tak najwypańiejszy wideł suntoura, poustawiaj go.

Tam jest tylko ciśnienie i tłumienie powrotu, on po prostu słabo reaguje na nierówności :(

 

12 godzin temu, dovectra napisał:

Masz na zbyciu?

Tak, priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...