Skocz do zawartości

[Napęd] Nexus 7 brak reakcji na przełączenia


sebazizu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam problem kupilem uzywany rower z popsutą piastą Nexus 7 sg7r46. Rowerem da sie jechac ale ciągle na najnizszym przelozeniu (tak sie domyslalm). Linka jest podlaczona jednak nie ma zadnego oporu przy przekrecaniu manetką. Spojrzalem na napęd i po odłączeniu linki mozna bez oporow swobodnie obracac pierścieniem (tym na ktory sie patrzy przy regulacji przerzutki). Co mogło sie popsuć, mam zamiar dziś rozebrać tą piastę. Widzialem w specyfikacji ze tam w srodku, poza milionem czesci, jest sprężyna. Myślicie że to ona moze byc uszkodzona?

Czekam na jakies wskazówki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku pociagniecie linki obraca tym pierscieniem co luzno chodzi, tym na ktorym sa te znaki. To chyba dobrze podlaczona byla. Problem w tym ze ten pieracien po zwolnieniu linki nie wraca do poczatku tylko jest luzno.

Chyba ze on tak dziala w co wątpie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Yt sa filmy do Nexusów, Tez mialem jakiegos 7 biegowego, moze nawet ten Twoj model, rozebrałem go i składałem zerkajac na filmik. Nie jest to wcale jakos mega trudne.

Tak czy siak jesli masz jakis element do wymiany z wnętrza piasty, to może być ciężko z dostępnością czesci, pamiętam, że w moim przypadku musialem tez kiedyś wymienic ten pierścień w którym siedzi linka, bo mi sie odłamał ząbek i na wertepach wypadała mi linka...udało mi sie to dokupić, było dostępne na allegro z jakimiś innymi zewnętrznymi częściami do tej piast, ale ze środka jak coś siadło to raczej słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na początek proponowałbym zdjąć elementy sterujące i ponownie je założyć. Mogą być źle założone lub uszkodzone.
Z tego co widzę, to zestaw takich części (symbol  CJ-NX10, z podkładkami, nakrętkami itp.) jest dostępny i kosztuje około 40zł. Samo ramię 20-45zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 17.09.2018 o 13:32, sebazizu napisał:

Dzieki Zekker wystarczylo odkercic zalozyc wszystko ponownie i skrecic.

Plus wymiana linki na nowa i wszystko dziala. Dzieki

Pewnie  po prostu za mocno była skręcona lewa kontra - jak jest za mocno to hamuje i koło oraz powrót przerzutki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...