Skocz do zawartości

[29+] Widelce Suntoura mieszczące oponę 29x3.0

Rekomendowane odpowiedzi

Raidon jaki jest każdy wie, często polecany jako najtańsza opcja powietrzna, którą warto brać pod uwagę. Królem sztywności to on jednak nigdy nie był.

Pojawiła się ostatnio wersja Raidon 34 opisana jako "E-Bike/XC". Poza kwestią wynikającą z nazwy, czyli goleniami 34mm, dołożono standard BOOST, a co za tym idzie powiększony prześwit na oponę. Niedawno znalazłem takie oto zdjęcie, które spowodowało moje poważne zainteresowanie tym modelem: 

image.png.f36cd93755f02bfe6b89fc3cbffd3f39.png

Niestety opinii o nim w necie jak na lekarstwo, ale może ktoś z forumowiczów miał przyjemność? Może @ACTIVIA dorzuci 3 grosze? 

Chodzi o to, że amor nie będzie miał u mnie lekko zatem chciałbym się dowiedzieć jak z jego wytrzymałością. 

Pozdrawiam!

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Jurcyk
      Witam , sprzedam koła Specialized wraz z oponami w bardzo dobrym stanie po przebiegu ok. 1000 km używane jeden sezon w rowerze Specialized Chisel Comp 2019. Cena 750 zł.
      https://www.olx.pl/oferta/kola-specialized-stout-xc-29-boost-z-oponami-fast-trak-29x2-3-CID767-IDJfFVM.html
    • Przez FilareQ
      Witam ostatnio kupiłem rower dartmoor 26 gamer gdzie fabryczcznie jest zamontowana sprężyna która jest dość twarda i przychodze z pytaniem jak dobrać sprężynę oraz gdzie ją kupić licze na pomoc pozdrawiam
      Rower jest z 2015 roku i ma w sobie amortyzatory marzochi dirt jumper 3 

• Przez bajtek1221
      Witam, mam problem z amortyzatorem Custom SR Suntour XCR-AIR 650b 100mm, integrated remote hydraulic lockout, rebound adjust, preload adjust, Hi-Ten 32mm stanchions (RL-R).
      Nie działa blokada skoku, po rozkręceniu widelca widać że góra od kardriża zardzewiała i nie da się wcisnąć ani wyciągnąć tego bolca, do tego w dolnej części lekko cieknie olej. Z innych postów na forum wyczytałem że kardridż jest do wyrzucenia. Przed rozkręceniem amortyzator był cały czas zablokowany..
      1) Czy jest możliwość wymiany kardridża na jakiś tańszy zamiennik?
      2) Czy kardridż z koła 26'' pasowałby do tego z 27.5''? Mają one różne oznaczenia
      26'' : FUN083-00
      27.5'': FUN083-10
      Jednak znalazłem aukcję gdzie jest informacja że kardridż z 26'' nada się do 27.5''
      Linki do aukcji:
      https://hollandbikeshop.com/pl-pl/markowe-czesci-rowerowe/suntour-czesci-rowerowe/suntour-czesci/sr-suntour-fun083-10-sprezyna-unit-rl-r-26-27-5-srebrny-560983/?fbclid=IwAR1ZjV9sOiJ36NX5vofJLcyp1yzec8K6gKWdkOn_87YB_rSH31Efb7ppAmg
      https://pl.aliexpress.com/i/10000004639462.html?spm=a2g17.12057483.0.0.4af3389ckni4Kb

• Przez zlotym
      Witam przychodzę z zapytaniem o zmianę skoku w amortyzatorze Sr suntour epicon lod. Z tego co się orientuje jest to właśnie taka wersja z 2008 roku. Aktualnie jest 120mm jednak chciałbym go obniżyć do możliwie jaknajmniejszej wartości, (chciałbym 80, ale z tego co widzę na stronach producenta to możliwe jest jedynie 100mm które i tak mnie zadowoli. A więc jak dokładnie to zrobić? Czy musze dokupować jakieś tokeny czy tylko je wyciągnać/zmienić ich położenie. Przy okazji tej operacji chciałbym go przeserwisować, jest już ostro przetarty ale nie przeszkadza mi to, dalej działa dobrze i do jazdy po streecie i parkach mi wystarczy. Uszczelki wymieniałem w serwisie rok temu i są w dobrym stanie więc jedynie chciałbym porady czym i jak dokladnie najlepiej go zalać.
    • Przez Sketch_PL
      Witam mam problem z amortyzatorem powietrzno olejowym a mianowicie amortyzator zablokował się  po opadnięciu na przednie koło (wheelie) po tym odbił i został zblokowany i teraz nie da się go wcisnąć. Po zablokowaniu zauważyłem że korek od oleju można odkręcić palcami więc go odkręciłem całkiem żeby zobaczyć czy jest w ogóle. olej, i był więc zakręciłem. Nie mam pomysłu co może być nie tak, kręciłem regulacją tłumienia i to nic nie pomogło. Dodam jeszcze że ten amortyzator nie ma blokady tłumienia. Nie wiem czy to ma wpływ na to ale dziś jeździłem pierwszy raz od kilku miesięcy, a rower przez ten czas stał pod chmurką. Z góry dziękuje za pomoc
  • Dodaj nową pozycję...