Skocz do zawartości
  • 0

MTB 26 SKŁADANA RAMA SHIMANO ALUFELGI 2x TARCZA


Gość Michał

Pytanie

Gość Michał

Witajcie, zastanwiam się nad kupnem takiego roweru - MTB 26 SKŁADANA RAMA SHIMANO ALUFELGI 2x TARCZA

https://allegro.pl/mtb-26-skladana-rama-shimano-alufelgi-2x-tarcza-i6945750385.html?reco_id=a97c57d1-8689-11e8-9375-246e9677f310#aboutSeller

 

Czy może mi ktoś napisać wiarygodną opinię na jego temat ? ;) Dzisiaj właśnie skradziono mi rower, dlatego zależy mi przede wszystkim na tym żeby rower był składany i można było go wprowadzić do mieszkania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał

1) Składany - nie mam gdzie zostawić a dzisiaj mi ukradli pod blokiem. Również żeby można było tramwajką nim pojachać.

2) Koło minimum 24 cali - mam obawy że na tych 20 jazda będzie beznadziejnie wolna.

3) Przerzutki przynjmniej na jednej osi - Kraków do płaskich miast nie należy. 

4) Niezniszczalny - bardzo dużo jeżdzę 

5) Lekki, np. aluminium - żeby był wygodny w podnoszeniu 

6) Felgi zamiast szprych - nad tą opcją się zastanawiam, bo więszość rowerów ma jednak tradycyjne szprychy, nie wiem dlaczego.

7) no i jeszcze względnie tani - ale tylko po to żeby mieć komfort psychiczny że mi nikt nie ukradnie.

Bardzo będę wdziczny jeśli mi coś doradzisz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 6 to jest śmiech na sali. Uwierz, że jak najbardziej są powody dlaczego większość rowerów ma szprychy, a "alufelgi" można w spotkać tylko w  takim syfie na ten z allegro. Ale nawet jak to odrzucić, to nie ma takiego roweru, żeby spełniał twoi zachcianki. Musisz zrezygnować z czegoś - ze skladanego, z rozmiaru kola, z taniochy. Lekkich do podnoszenia rowerów z  kołem > 20 nie bywa. Niezniszczalnych tanich rowerów nie bywa. A przechowywać w mieszkaniu rower można tak że on praktyczne nie zajmuję miejsca - głownie różne wieszaki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

1 no ok , skoro mówicie że felgi to  syf to rezygnuje z tego punktu,

2 jeżeli chodzi o wagę to tak żeby był do 18 kg, czyli lekki lub średnio-ciężki 

3 cenowo do 2 tyś

4 rozmiar koła - zastanawiam się nad dopuszczeniem jeszcze 20 cali bo mało jest składanych z dużym kołem, da się jeżdzić na takim małym kole ?

5 przerzutki zostają 

6 kilka km dziennie i  żeby wytrzymał przynajmniej 5 lat , ;) 

7 musi być składany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu niema co się zastanawiać. Na 24'' masz generalnie tylko drogie Dahon'y i takie wynalazki o wadze 15 kg z 3 biegami. Na 20'' są skladaki z Decathlonu, Wigry, tańsze Dahony i inne. I proponował bym najpierw się przejechać do Decathlonu i się przymierzyć, żeby się dowiedzieć czy "da się jeździć na takim małym kole"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku, możesz spokojnie uznać moją wypowiedź za trolowanie, ale piszę zupełnie serio. Ten "rower" to poziom abstrakcji który nie pozwala na merytoryczną krytykę. Wigry 3 jest trwalsze, armagedon bendera jest lżejszy, skok na główkę do nieznanej wody bezpieczniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemek

Fakt, koła są śmieszne w tym rowerze i wolałbym takie "normalne", ze szprychami. Ale czy do zwykłej miejskiej jazdy się to nadaje? Bo strasznie mnie odrzucają koła 20 cali. Chciałbym coś na 24 conajmniej, no i najlepiej składane co by normalnie do samochodu wlazło. (Nie chcę kupować dodatkowo bagażnika na rower, nie mam haka w samochodzie, nie chcę też kombinować). Wiem że pod względem ciężaru i trwałości nie dorówna zwykłemu rowerowi bez opcji składania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2019 o 20:22, Gość Przemek napisał:

Mogą koledzy wyjaśnić dlaczego rower z 1ego posta się do niczego nie nadaje?

Ponieważ:

1. Ma z tyłu wolnobieg, więc będzie się giąć ośka
2. Koła tradycyjne ( na szprychach ) mają rewelacyjny stosunek masy do wytrzymałości, a te aluminiowe odlewy są idiotycznie ciężkie
3. Jest zbudowany wg starych standardów, do których części są już tylko klasy śmietnikowej
4. Amortyzacja która działa kosztuje. Nawet bardzo podstawowy damper kosztuje ok 400zł.
5. Jeden rozmiar "uniwersalny"
6. Ponieważ osprzęt ( przerzutki, korby itd ) jest z rowerów z klasy o połowę tańszej

Mając gołą ramę i nadmiar środków na zabawę, można by pewno coś z tego ukręcić, ale sam w sobie ten rower to bardzo kiepska inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2018 o 13:36, Gość Michał napisał:

Dzisiaj właśnie skradziono mi rower

Na miasto najlepiej jakiegoś strego retro mtb kupić (lbo mieszczucha) plus zapięcie w miarę porządne.

https://allegro.pl/oferta/rowerc-7966874821

https://allegro.pl/oferta/rower-mtb-leader-fox-catania-21-supercena-mm-7952275029

https://allegro.pl/oferta/rower-wheeler-rama-stal-26-cali-shimano-7956430538

 dobrze nasmarować i jeździć.

 

https://allegro.pl/oferta/rower-gorski-raleigh-made-in-usa-26-lx-7508777997

 kurcze pełny lx...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...