Skocz do zawartości

[licznik] Sigma 1200 bezprzewodowa a podstawka z kablem


Batman

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam licznik bezprzewodowy Sigma 1200 taki jak na załączonym obrazku. Trochę męczy mnie już to inwestowanie w baterie (3 x 2032). Czy jest możliwość, żeby ten licznik działał z podstawką na kablu. Podejrzewam, że tak. Czy może być każda, byle by wykręcana?

sigma.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie działał przewodowo. Poza tym kupuj baterie nie w sklepie tylko w hurtowni baterii. Poza tym u mnie w różnych sigmach baterie starczają na min. 2 sezony. Dlaczego 3x a nie 2x 2032?

http://www.batimex.pl/towar.php?idtowaru=5619&gclid=Cj0KCQjwvezZBRDkARIsADKQyPmIpJmkmhH5LKqt0FYN57QcK_nQ1fT8g51OvuhKwLr_bicTqja_ZSQaAtI5EALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem taki sam licznik na kabelku więc pomyślałem, że się uda. Wczoraj chciałem kupić baterie ale cena mnie odrzuciła - prawie 9 zł sztuka (i to w stonce). Potrzebne są trzy, po jednej do licznika, stacji dokującej oraz czujnika na widelcu.

Dzięki za ten link, zamówię z dwa opakowania :sorcerer: Szkoda tylko, że nie są alkaliczne ale i tak pewnie sporo wytrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja co 1-1,5 roku zamawiam tu 2 blisterki: https://www.aliexpress.com/item/5pcs-pack-CR2032-Button-Batteries-BR2032-DL2032-ECR2032-Cell-Coin-Lithium-Battery-3V-CR-2032-For/32820777515.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.73442e0efNb2D2

Tylko u mnie tych baterii idzie na 2 lata sporo bo sporo urządzeń na 2032 mam.

4 zł / 5 sztuk, jakość OK, 3-4 tygodni przesyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Batman ja Ci podrzuciłem pierwszy lepszy link do baterii tego typu w batimexie. Oni mają kilkanaście różnych producentów/rodzajów CR2032 do wyboru do koloru w cenach nie powodujących tachykardii. No i to są ogniwa litowe o napięciu 3,3V. Alkaliczne miałyby (gdyby były) 1,5V.

Ale poczekaj poczekaj... to nie jest sigma 1200 jaką ja znam. W tych współczesnych nie pakowało się baterii do podstawki... Tutaj może faktycznie wymiana podstawki wraz z czujnikiem na kabel (cena pewnie na poziomie "dzisiejszej" sigmy 1200 WL) rozwiązać problem ale tak czy inaczej od CR2032 nie uciekniesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, Pan jesteś mądry i szanuje to, ale nie pisz Pan głupot, że dany typ baterii może mieć różne napięcia ( nie licząc odchyłek w zależności od mediów z jakich jest zbudowany ), w typ przypadku jedno CR2032 3V, drugie 1,5 V.

CR2032 to 3V, koniec kropka. Nie ma CR2032 z 1,5 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Dokumosa napisał:

Oni mają kilkanaście różnych producentów/rodzajów CR2032 do wyboru do koloru w cenach nie powodujących tachykardii. No i to są ogniwa litowe o napięciu 3,3V. Alkaliczne miałyby (gdyby były) 1,5V.

To po co wogóle w rozmowie wzmianka o 1,5V. nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Batman napisał:

Dzięki za ten link, zamówię z dwa opakowania :sorcerer: Szkoda tylko, że nie są alkaliczne ale i tak pewnie sporo wytrzymają.

Więc delikatnie zasugerowałem, że gdyby takie były to miałyby 1,5V (ale ich nie ma).

A odnośnie

Teraz, Biesz766 napisał:

...nie pisz Pan głupot, że dany typ baterii może mieć różne napięcia ( nie licząc odchyłek w zależności od mediów z jakich jest zbudowany )...

taka ciekawostka: http://www.batimex.pl/towar.php?idtowaru=5510&gclid=Cj0KCQjwvezZBRDkARIsADKQyPncAJhpU496JHXQ0DCKeEC0jvM1qO6PiJYVgy5pUfAEG1zeL1qWbc8aAoBmEALw_wcB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest taki licznik tylko, że na kablu. A nie może być tak, że licznik jest dokładnie taki sam w obu przypadkach tylko sygnał idzie w inny sposób? Chyba chętnie bym przeszedł na kabel, żeby przenieść licznik na mostek. Przy obecnym bezprzewodowym rozwiązaniu nie jest to możliwe.

sigma2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Batman napisał:

A nie może być tak, że licznik jest dokładnie taki sam w obu przypadkach tylko sygnał idzie w inny sposób?

Nie wiem jak w Sigmach, ale w innych jest dokładnie jak piszesz - wersje kabelkowe od wifi różni tylko kabel lub jego brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batman, weź jakiś kawałek drutu i kilkukrotnie pod rząd połącz i rozłącz piny na liczniku. Jak nabije prędkość/dystans/czas, to powinien działać na podstawce z kablem.
Ewentualnie jak masz znajomych z sigmami na kablu to włóż w ich podstawki, zakręć kołem i będziesz miał 99,99% pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...