Skocz do zawartości
kubha

[Hałas] Niezidentyfikowany hałas na najmniejszej zębatce

Rekomendowane odpowiedzi

kubha

Cześć,

mam Krossa Trans Alp z 2017 r. z przebiegiem około 1000 km. Od jakiegoś czasu słyszę dziwny niezidentyfikowany hałas. Ciężko mi też powiedzieć jak długo on występuje. W linku 2 filmiki, na których udało mi się uchwycić ten hałas.

https://www.dropbox.com/sh/ta8tughpagwe4m1/AAAvSUWVLI_cW9uZmhgisbD7a?dl=0

Cały czas myślałem, że to opony co któryś obrót koła ocierają o uchwyty błotników, bo na początku miało to miejsce. Dziś stwierdziłem jednak, że hałas występuje wyłącznie przy jeździe na najmniejszej zębatce z tyłu (przełożenie 8), przy średnim i dużym nacisku na pedały, nie ciągle (zaczyna po przejechaniu kilkuset metrów po jakimś postoju dłuższym), z częstotliwością, której nie mogę z niczym powiązać (obrotem koła czy pedałów). Po zmianie przełożenia na 7 natychmiast przestaje.

Sprawdziłem, że mam minimalny luz na kasecie - nie wydaje mi się, żeby to był powód. Myślałem, że to może małe zębatki od przerzutki - wyczyściłem je i nasmarowałem - bez zmian.

Pewnie i tak sam tego nie naprawię, bo nie mam obecnie czasu i warunków, ale chciałbym wiedzieć co powiedzieć w serwisie. Problem nie występuje ciągle, stąd może się zdarzyć, że mi nie pomogą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sansei6

To moze w serwisie trzeba powiedzieć to co nam tu na forum napisałeś ;) 

Jak dobry serwis to dadzą radę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kubha

Pewnie tak, tylko ze względu na godziny pracy do serwisu też nie jest mi po drodze, poza tym dobre serwisy mają teraz kilkutygodniowe czasy oczekiwania. Chciałem już teraz zdiagnozować problem, żeby oszacować koszt i czas, na jaki pozbędę się roweru.

Inna sprawa - na filmikach da się usłyszeć o co mi chodzi?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sansei6

Takie jakby stukanie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kubha

Bardziej nazwałbym to chrobotaniem? Myślałem, że bieżnik opony ociera o plastikowy element uchwytu błotnika, później, że łańcuch bokiem ociera o jakiś element przerzutki. To nie jest takie krótkie stukanie. Nie wiem, czy jest jakaś utrata jakości na dropboxie, ale w oryginale chyba nie da się tego dźwięku nie wychwycić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Benok55
      Przez Benok55
      Witam, mam pytanie czy warto kupić krossa soila 1.0? Szukam roweru do szybkiej jazdy po wyznaczonych trasach z bandami i małymi hopkami itp.  Coś takiego jak w tym filmie. Co polecacie? budżet to 6500 nie więcej. Pozdrawiam. Jeżeli nie to na co warto zwrócić uwagę w budżecie max 6500zł.

• Benok55
      Przez Benok55
      Witam, mam pytanie czy warto kupić krossa soila 1.0? szukam roweru do szybkiej jazdy po wyznaczonych trasach z bandami z małymi hopkami itp.  Coś takiego jak w tym filmie. Co polecacie? budżet to 6500 nie więcej. Pozdrawiam

• m16iki
      Przez m16iki
      Witam. Mam pewien problem. Sprawa wygląda tak, że założyłem do roweru nową przerzutkę Shimano Alivio FD-M4000 , nie da się jej wyregulować. Reszta napędu w tym rowerze to kaseta Alivio CS-HG400 (11-34T), łańcuch Shimano CN-HG53 (9speed), przerzutka tylnia Deore M592 i korba Acera FC-M3000 (40/30/22T) . Myślałem nad kupnem nowej przerzutki, tylko nie wiem czy ma to sens jak może być to samo.. PROSZĘ O POMOC!
      Pozdrawiam!
    • sebrion
      Przez sebrion
      Witam, sezon 2019 już niebawem więc czas wymienić swojego leciwego krossa na coś nowego i tu moje pytanie do was, co według was wybrać
      Treka:
      https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/x-caliber/x-caliber-8/p/23156/?colorCode=grey
      Krossa:
      https://www.kross.pl/pl/2019/mtb-xc/level-7-0
      Merida:
      https://www.rowerymerida.pl/produkt1655/bignine-500-lite-rower-merida.html
      Rower ma służyć do wycieczek w terenie, wypadu w góry i startach w maratonach a może i do XC
    • mars28
      Przez mars28
      Witam wszystkich.
      Podejrzewam, że nowy użytkownik + pytanie = irytacja użytkowników z dłuższym stażem, no ale gdzieś zapytać muszę, wybaczcie.
      Szukam roweru dla siebie - 176cm, 90kg, długość nogi wewnątrz ok. 76cm. Rower do jazdy rekreacyjnej, ścieżka rowerowa, asfalt, szuter, sporadycznie las. Przed zarejestrowaniem przeglądałem trochę dział "zakup z przedziału cenowego", ale im więcej czytam, tym mniej wiem.
      Ale do rzeczy: czy rower Kross Black Edition 4 za ok. 1900 zł to opłacalny zakup?
      https://www.sklepmartes.pl/sporty/28999-meski-rower-martes-bk-edit-4-m-27-m-msbez427x18m140003-kross.html#/pe-men/kolor-msbez427x18m140003
      Cena "katalogowa" (o ile można to tak nazwać, bo to chyba nie jest standardowy produkt, tylko na zamówienie sklepu, podobno na bazie Level 4) to chyba 2800 zł.
      Czy lepiej poszukać czegoś innego w cenie do 2k?