Skocz do zawartości

[Hałas] Niezidentyfikowany hałas na najmniejszej zębatce


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam Krossa Trans Alp z 2017 r. z przebiegiem około 1000 km. Od jakiegoś czasu słyszę dziwny niezidentyfikowany hałas. Ciężko mi też powiedzieć jak długo on występuje. W linku 2 filmiki, na których udało mi się uchwycić ten hałas.

https://www.dropbox.com/sh/ta8tughpagwe4m1/AAAvSUWVLI_cW9uZmhgisbD7a?dl=0

Cały czas myślałem, że to opony co któryś obrót koła ocierają o uchwyty błotników, bo na początku miało to miejsce. Dziś stwierdziłem jednak, że hałas występuje wyłącznie przy jeździe na najmniejszej zębatce z tyłu (przełożenie 8), przy średnim i dużym nacisku na pedały, nie ciągle (zaczyna po przejechaniu kilkuset metrów po jakimś postoju dłuższym), z częstotliwością, której nie mogę z niczym powiązać (obrotem koła czy pedałów). Po zmianie przełożenia na 7 natychmiast przestaje.

Sprawdziłem, że mam minimalny luz na kasecie - nie wydaje mi się, żeby to był powód. Myślałem, że to może małe zębatki od przerzutki - wyczyściłem je i nasmarowałem - bez zmian.

Pewnie i tak sam tego nie naprawię, bo nie mam obecnie czasu i warunków, ale chciałbym wiedzieć co powiedzieć w serwisie. Problem nie występuje ciągle, stąd może się zdarzyć, że mi nie pomogą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, tylko ze względu na godziny pracy do serwisu też nie jest mi po drodze, poza tym dobre serwisy mają teraz kilkutygodniowe czasy oczekiwania. Chciałem już teraz zdiagnozować problem, żeby oszacować koszt i czas, na jaki pozbędę się roweru.

Inna sprawa - na filmikach da się usłyszeć o co mi chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej nazwałbym to chrobotaniem? Myślałem, że bieżnik opony ociera o plastikowy element uchwytu błotnika, później, że łańcuch bokiem ociera o jakiś element przerzutki. To nie jest takie krótkie stukanie. Nie wiem, czy jest jakaś utrata jakości na dropboxie, ale w oryginale chyba nie da się tego dźwięku nie wychwycić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...