Skocz do zawartości
kubha

[Hałas] Niezidentyfikowany hałas na najmniejszej zębatce

Rekomendowane odpowiedzi

kubha

Cześć,

mam Krossa Trans Alp z 2017 r. z przebiegiem około 1000 km. Od jakiegoś czasu słyszę dziwny niezidentyfikowany hałas. Ciężko mi też powiedzieć jak długo on występuje. W linku 2 filmiki, na których udało mi się uchwycić ten hałas.

https://www.dropbox.com/sh/ta8tughpagwe4m1/AAAvSUWVLI_cW9uZmhgisbD7a?dl=0

Cały czas myślałem, że to opony co któryś obrót koła ocierają o uchwyty błotników, bo na początku miało to miejsce. Dziś stwierdziłem jednak, że hałas występuje wyłącznie przy jeździe na najmniejszej zębatce z tyłu (przełożenie 8), przy średnim i dużym nacisku na pedały, nie ciągle (zaczyna po przejechaniu kilkuset metrów po jakimś postoju dłuższym), z częstotliwością, której nie mogę z niczym powiązać (obrotem koła czy pedałów). Po zmianie przełożenia na 7 natychmiast przestaje.

Sprawdziłem, że mam minimalny luz na kasecie - nie wydaje mi się, żeby to był powód. Myślałem, że to może małe zębatki od przerzutki - wyczyściłem je i nasmarowałem - bez zmian.

Pewnie i tak sam tego nie naprawię, bo nie mam obecnie czasu i warunków, ale chciałbym wiedzieć co powiedzieć w serwisie. Problem nie występuje ciągle, stąd może się zdarzyć, że mi nie pomogą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sansei6

To moze w serwisie trzeba powiedzieć to co nam tu na forum napisałeś ;) 

Jak dobry serwis to dadzą radę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kubha

Pewnie tak, tylko ze względu na godziny pracy do serwisu też nie jest mi po drodze, poza tym dobre serwisy mają teraz kilkutygodniowe czasy oczekiwania. Chciałem już teraz zdiagnozować problem, żeby oszacować koszt i czas, na jaki pozbędę się roweru.

Inna sprawa - na filmikach da się usłyszeć o co mi chodzi?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sansei6

Takie jakby stukanie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kubha

Bardziej nazwałbym to chrobotaniem? Myślałem, że bieżnik opony ociera o plastikowy element uchwytu błotnika, później, że łańcuch bokiem ociera o jakiś element przerzutki. To nie jest takie krótkie stukanie. Nie wiem, czy jest jakaś utrata jakości na dropboxie, ale w oryginale chyba nie da się tego dźwięku nie wychwycić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• OskaRR
      Przez OskaRR
      Witam wszystkich, sprowadza mnie tutaj oczywiście chęć zakupu nowego roweru. Jestem amatorem i ostatni rower jaki miałem to ten z komunii. Do rzeczy. Przedział cenowy jaki mogę poświęcić to jakieś 1000-1500 zł(jeżeli rower będzie, powiedzmy te 200 zł droższy ale znacząco lepszy od innych w tym przedziale to jestem w stanie dołożyć). Tak jak wspomniałem jestem amatorem, rower potrzebny mi jest do dojazdów do pracy ok 6km w jedną stronę po asfalcie. Chcę rower Crossowy ponieważ nie chciałbym ograniczać się do jazdy szosą. Jestem z Krakowa i chciałbym w weekendy mieć tą możliwość jazdy w trudniejszych rejonach niż tylko szosa. Nie mówię tutaj o górach i jakichś zjazdach bo to mnie nie interesuję. Ja po prostu potrzebuję roweru który na tygodniu posłuży mi na asfalcie a w weekend będę mógł nim wjechać np. na drogę szutrową czy leśną bez większych problemów. Wiem że cena nie jest zbyt wygórowana ale właśnie dlatego chcialbym uzyskać porady. Spodobał mi się Cross Hexagon 6.0 
      https://allegro.pl/rower-gorski-kross-hexagon-6-0-29-s-czarno-grafit-i7479278469.html?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=polecane

Czy to dobry wybór? Podajcie wasze sugestię jeśli macie jakieś. Dzięki.
    • Kacper30000
      Przez Kacper30000
      witam mam pytanie czy amortyzator RST Omega TNL 26 Amortyzator X-Country Disc V-Brake 100mm czarny
      rura sterowa 1-1/8 , 260mm stalowa 
      będzie pasować do kross hexagon x3 2013?
    • mocarny
      Przez mocarny
      Siema
      Zastanawiam się pomiędzy tymi rowerami w rozmiarze 17 cali. Giant Roam 2 disc z 2018 mogę mieć za 2600zł + bon 230 zł na osprzęt, z kolei kross evado 5.0 z 2017 idzie dostać za 2200 w sklepach internetowych. Niby kross ma lepsze wyposażenie i jest tańszy, ale to chyba stary model przerzutek deore, giant jest na nowszej acerze - zobaczone na recenzji na youtube :). Nie wiem czemu, ale na Giant jakoś lepiej mi sie siedziało i czułem że wyżej siedze, ale według rozmiarów długości rury podsiodłowej to kross jest większy. Kross ma 430mm a Giant 420mm. Budże klaruje mi się tak około 2600 + w tym jakiś osprzęt, chyba że jakaś mega okazja to dołożyłbym. Z tego co widzę to nie ma sensu czekać na kolejne modele czy nowe roczniki, bo co roku to gorszy osprzęt w tej samej cenie... Także pewnie trzeba brać jak jest dobra okazja, nawet w zimie.
      Pozdrawiam i z góry dziękuje za rade.
    • kubix_05
      Przez kubix_05
      witam! zastanawiam się w co ulepszyć mój rower a dokładnie :kierownica (szersza), rękawice rowerowe long, pedały platformowe,klamki hamulcowe.Proszę o pomoc!

• marcelk
      Przez marcelk
      Już konkretnie się przymierzam do kupna roweru Cross Evado, szukałem na przymiarkę evado 5.0 w wersji M - 19 cali. Trafiła mi się okazja - rower z rocznika 2017 w rozmiarze M za 2200zł. Problem w tym że siodło w tym modelu jest strasznie wysokie, przy przymiarce, sprzedawca musiał włożyć siodełko z innego roweru żebym potrafił usiąść na nim. Sam sprzedawca stwierdził że będzie trzeba o kilka centymetrów spiłować siodło. Mam wzrost 172 cm. Nasuwa się pytanie, jeśli fabryczne siodło muszę piłować by móc usiąść na tym rowerze, to czy ergonomia jazdy na nim i poprawna sylwetka na spiłowanym siodle nie będzie zakłócona i niepoprawna? Czy nie będę siedział za nisko?