Skocz do zawartości

[Opona] Dylemat, czy dopłacać do Schwalbe Racing Ralph


Biesz766

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszły te XK i RK 2.2 ( druciaki z racji amatorskiej jazdy no i ceny do zaakceptowania jak dla mnie ). Na pierwszy rzut oka boki jak z papieru, w porównaniu do zwijanych RaRa to wyglądają jak rekwizyty. No i na oko balon też nie super duży jak niby było omawiane. Zobaczę jak założę, ale póki leżą w pokoju to jakoś zaufania nie wzbudzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, remover napisał:

Hmmm, chyba w kazdym temacie na temat RK ludzi mówią że one są cieńsze w porównaniu do szwalbe a  nawet do innych opon Continental w tym samym rozmiarze.

 

1 godzinę temu, Dokumosa napisał:

Są ze 2mm węższe od wymiaru podanego przez producenta czyli 2,2". Większość conti tak ma.

To wiem, ale mając je w ręce są jakieś takie papierowe po boku. RaRa takie nie były.

Właśnie założyłem i powiem, że wyglądają fajnie, nie ma żarówki według obaw niektórych tu, mogłem spokojnie XK 2.4 na te obręcze wziąć.

Jutro test po tej samej trasie i w tych samych warunkach ( wtedy dzień przed padało, jutro też będzie dzień po deszczu ) co zrobiły mnie na szaro RaRa tak z 30% bieżnika jeszcze mające ( wg. mnie jeszcze z 1000 km mogły zrobić po polnych i ubitych zrywkowych drużkach ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między 2.2 a 2.4 jest przecież na szer. 5 mm różnicy a patrząc teraz na XK 2.2 założone nie jest specjalnie żarowką, więc myślę, że te 2.4 nie było by. Niestety to sprawdzę dopiero jak wyjeżdzę tą, a liczę, że nie będzie szybciej niż 8k km, a to zrobię za 2 lata ;)

Nie tyle na błoto co na leśne dróżki po szlakach w niskich Bieszczadach, drogi zrywkowe, drogi na byłe wypały drewna ( szutrowe z reguły ). RaRa robiło mi na nich psikusy, delikatnie na kilku metrach odcinki błotniste i problemy z utrzymaniem się na rowerze były. Mam nadzieje że te zachowają się inaczej.

W dniu 25.06.2018 o 16:52, Biesz766 napisał:

Nie jeździłem nigdy na RaRa i mam pytanie: czy te opony tak paskudnie zachowują się na odrobinie błota ? Dosłownie co 20 metrów na zrywkowej suchej drodze była koleina czy kałuża długości 50-100 cm i ta opona prowadziła rower gdzie chciała sama, a tył wogóle zero przyczepności. Nawet gdy ta kałuża była płytka, ale błotnista to wjeżdżając w nią z prędkością 12km/h czułem jak rower nosi.

Tu pisałem jak mnie RaRa zaskoczył z bieżnikiem jak na zdjęciu. Sądziłem, że nie będzie to problem dla tych opon a jednak była wielka tragedia i 5 fikołków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktoś zainteresowany, czy nie, ale pisałem, że napiszę wrażenia to napiszę. Opony XK 2.2 z przodu i RK 2.2 z tyłu świetnie sprawdzają się tam gdzie RaRa 2.1 zawodziły, tj. :
- podmokła łąka z góry i pod górę ( sporą górę bo różnica wzniesień jakieś 40 metrów na odcinku 150 m)


- zrywkowa droga z delikatnymi różnicami wzniesień ( 10 m ) na dłuższych odcinkach ( 30-40 m ) z koleinami 5-10 cm momentami wypełnionymi wysychającym błotem albo breją błotną. Do tego chwilami 2-3 metrowa na dł. podmokła trawa ( na całej szerokości )


- ścieżka/droga leśna ubita, jednak momentami z koleinami przy których jedyna opcja to balansować na górce koleiny albo zatopić się w długiej kałuży po 1/4 koła. RaRa na tym etapie odwalały numery takie, że jedziesz i nagle leżysz bo koło zaczęło żyć swoim życiem.

Generalnie jestem zadowolony z tego zakupu jak na 1 wyjazd testowy ( opony tanie, bo obie druciaki, ale robotę swoją robią ), myślę, że będą OK. Zobaczę ile wytrzymają na dojazdach po asfalcie ( z 10 km jazdy mam ok. 3 km po asfalcie, 3 km po zrywkowej drodze, 4 km po leśnej drodze/szlaku ).

Dzięki za doradzenie kombinacji XK+RK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś XK oraz MK w wersji 2.4. Na obręczy 19mm wew tańczyły. Do takich obręczy max 2.0 opona realnie się nadaje. Od 2.2 w górę jest źle na niskim ciśnieniu.

Przy obręczy 23mm wew jest dobrze. Ogólnie XK i MK to są szmaciaki, które bardzo łatwo rozciąć. Nie umywają się do schwalbe pod tym względem.

Nie dziwię się, że nie byłeś zadowolony z rara. Masz za wąskie obręcze do tak szerokiej opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie szerokości obręczy to ja uważam, że min. dla 2,4 to 25mm. Wtedy opona nie podwija się przy ciśnieniu poniżej 2bar. Co do ścianek bocznych to za bardzo spłyciłeś i uogólniłeś problem/porównanie. Nowe druciane conti (plaster miodu) mają mocne boki. Problem występuje w RaceSportach - wspominałem, że to opony startowe nie do treningów/jazdy po bułki. Do treningów jak ktoś chce mieszankę BlackChili to ProTection, które mają pancerne wręcz boki (gumy może mało ale jest trójwarstwowy oplot z TPI 240).  Odnośnie schwa(l)bów - tutaj jest to jeszcze bardziej popieprzone. Zwykłe druciaki i najtańsze zwijaki (Performance) to sytuacja wygląda analogicznie jak w conti (ciężkie, grube, solidne). Można sobie zażyczyć dodatkowego wzmocnienia (DoubleDefense). Wyżej mamy serię Evolution a ramach niej LiteSkin (szmaciaki, prują się jak conti, ale z reguły ładnie się uszczelniają) i SnakeSkin (wzmocniona ścianka boczna, coś jak ProTection w conti) ale żeby za łatwo nie było to jeszcze w niektórych modelach mamy do wyboru dodatkowe wzmocnienie boków (Apex) oraz zwykle co najmniej dwie mieszanki do wyboru (a tych jest zatrzęsienie... podstawowa Addix, Speed, SpeedGrip, Soft, UltraSoft, PaceStar i pewnie kilka innych).

A co do RaRa to opona wybitnie nie na mokre warunki i tutaj szerokość obręczy wiele nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateusz30 napisał:

Miałem kiedyś XK oraz MK w wersji 2.4. Na obręczy 19mm wew tańczyły. Do takich obręczy max 2.0 opona realnie się nadaje. Od 2.2 w górę jest źle na niskim ciśnieniu.

Przy obręczy 23mm wew jest dobrze. Ogólnie XK i MK to są szmaciaki, które bardzo łatwo rozciąć. Nie umywają się do schwalbe pod tym względem.

Nie dziwię się, że nie byłeś zadowolony z rara. Masz za wąskie obręcze do tak szerokiej opony.

RaRa był 2.1 i robił co chciał - nie dało się na nim złapać kierunku, a jako napędówka w  delikatnym, bardzo delikatnym i krótkim odcinku błota ślizgał się na potęge. Nie tańczył w przyjętym rozumieniu tego słowa.

Godzinę temu, Dokumosa napisał:

A co do RaRa to opona wybitnie nie na mokre warunki i tutaj szerokość obręczy wiele nie zmieni.

Dokładnie. I dokładnie o tym pisałem. Jej zachowanie opisywane to nie wina obręczy.

Godzinę temu, Dokumosa napisał:

Co do ścianek bocznych to za bardzo spłyciłeś i uogólniłeś problem/porównanie.

No takie było moje wrażenie jak je miałem w rękach.

 

Ogólnie ponad 130km na nich ( XK i RK )i są świetne na asflalt, szuter, polną drogę, zrywkową drogę na sucho jak i dzień po deszczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...