Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
efv

[korba] wybór między m6000 a m617 2x

Rekomendowane odpowiedzi

efv

Witam,

Mam w swoim rowerze korbę FC-M610 - 42X32X24T na wkładzie SM-BB51.
Przerzutka SLX M670 Shadow i kaseta 11-36T

Zapragnąłem zmienić korbę na dwurzędową, wytypowałem dwie FC-M6000 (34X24) lub FC-M617 (36X22). Czy są między nimi jakieś istotne różnice? Czy brać tańszą ? Czy może M6000 bo nowsza?

Dzięki!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
piciu256
Napisano (edytowane)

Różnica jak pewnie zauważyłeś polega w stopniowaniu, waga podobna. Na twoim miejscu brał bym tańszą i zmienił młynek na 24 bo skok o 14z jest dość irytujący (trzeba redukować o conajmniej 2 biegi z tyłu)

Pomyłka, nowe deore ma już Hollowtech II więc jest o jakieś 70g lżejsze, imo różnica niezauważalna, ale jest.

Edytowane przez piciu256

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
efv
Napisano (edytowane)

Różnica w cenie praktycznie żadna - 10pln...
Hmm, ale chyba masz rację - wezmę M617 i przełożę najmniejszą zębatkę i zrobię 36x24.

Kurcze, tylko z przodu mam FD-M610, a ona jest 3x10.
Manetki mogę przełączyć między 2 a 3 biegami, ale pewnie przerzutka przednia zmiany ilości blatów nie ogarnie :( Dobrze kombinuję ?

Edytowane przez efv

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• kondi83
      Przez kondi83
      Witam,
      Będzie trochę niecodzienny temat.
      Mam zamiar wymienić m.in. korbę w rowerze zasada maxim highlander 211, ale natknąłem się na problem już przy zdejmowaniu zaślepki. Próbowałem użyć dwóch śrubokrętów oraz małych szczypiec do podważania(pod kątem i prosto), ale blokuje się po wyciągnięciu na ~milimetr. Wyciąganie na siłę jedynie zdziera gumę i zaślepka pozostaje w bezruchu. Psiknąłem WD w szczeliny po odchyleniu, ale nadal nie rusza(tylko dookoła jak nakrętka co nic to nie daje). Czy ktoś miał styczność z taką zatyczką? Macie jakiś sposób na demontaż lub używacie dedykowanego narzędzia? W ostateczności mogę ją pociąć.
      Możecie mi alternatywnie rozszyfrować producenta mechanizmu co ułatwi mi samodzielne poszukiwanie w necie.
      Zdjęcia

Pozdrawiam
    • Wiktor123321
      Przez Wiktor123321
      Witam, mam problem z luzem na korbach ok. 0.5mm-1mm oraz z odkrecająca się śrubą w lewym ramieniu korby  . Kwadrat idealny śruba chyba też, czy może coś pomoc dokręcenie sportu? Spróbuję takze wymienić śrubę. Nie zabardzo chce wymieniać pieniądze na nowy suport bo zbieram na lepszy rower. 
    • rowwwr
      Przez rowwwr
      Cześć,
      potrzebuję hamulca na tył Deore M596, wersja z napisem Deore i szarą pokrywką oraz klamką. Nowy lub mało używany. Adapter, klocki niekonieczne (chyba że cały nowy hamulec w komplecie). 
    • kamusial
      Przez kamusial
      Cześć,
      zamierzam zmienić suport/korbę z kwadratu na HTII (suport wydaje niepokojące dźwięki i chciałbym mieć większą sztywność zestawu). Obecnie używam kompaktu FSA Tempo 50/34 175mm na 8 rzędowym zestawie, ale chciałbym jeździć bardziej 'miękko'. Ideałem byłoby coś w stylu 46-30 i 172.5mm, ale nic takiego nie znalazłem.
      W przystępnej cenie są kompakty, np. Claris ~200 pln, ale ramiona korby są albo 170, albo 175mm. Dopiero 172.5mm ma Tiagra za ~280pln (zakładam, że korba 10s będzie pasować do 8s łańcucha i kasety).
      Jest CX50 za 330pln, zewnętrzna zębatka 46, jednak wewnętrzna trochę za duża - 36, a ramiona korby tylko w opcjach 175 i 170. Ale że jeżdżę 70% szosa, 30% teren wydaje się pasować do takich warunków.
      Do clarisa i tiagry nie znalazłem niestety mniejszych zębatek które można by podmienić. 

Pytanie: jakie alternatywy warto jeszcze rozważyć? Czy się poddać i brać Clarisa?

Z góry dziękuję za pomoc

• Kacper1305
      Przez Kacper1305
      Witam
      Kupię :
      -mechanizm korbowy 52/36 , długość ramienia 175 mm, najlepiej pod HT II - budżet 250 zł .
      -przerzutkę tylną Shimano 105 , 10 rzędów , wózek GS - budżet 100 zł