Skocz do zawartości
efv

[korba] wybór między m6000 a m617 2x

Rekomendowane odpowiedzi

efv

Witam,

Mam w swoim rowerze korbę FC-M610 - 42X32X24T na wkładzie SM-BB51.
Przerzutka SLX M670 Shadow i kaseta 11-36T

Zapragnąłem zmienić korbę na dwurzędową, wytypowałem dwie FC-M6000 (34X24) lub FC-M617 (36X22). Czy są między nimi jakieś istotne różnice? Czy brać tańszą ? Czy może M6000 bo nowsza?

Dzięki!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
piciu256
Napisano (edytowane)

Różnica jak pewnie zauważyłeś polega w stopniowaniu, waga podobna. Na twoim miejscu brał bym tańszą i zmienił młynek na 24 bo skok o 14z jest dość irytujący (trzeba redukować o conajmniej 2 biegi z tyłu)

Pomyłka, nowe deore ma już Hollowtech II więc jest o jakieś 70g lżejsze, imo różnica niezauważalna, ale jest.

Edytowane przez piciu256

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
efv
Napisano (edytowane)

Różnica w cenie praktycznie żadna - 10pln...
Hmm, ale chyba masz rację - wezmę M617 i przełożę najmniejszą zębatkę i zrobię 36x24.

Kurcze, tylko z przodu mam FD-M610, a ona jest 3x10.
Manetki mogę przełączyć między 2 a 3 biegami, ale pewnie przerzutka przednia zmiany ilości blatów nie ogarnie :( Dobrze kombinuję ?

Edytowane przez efv

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• m16iki
      Przez m16iki
      Witam. Mam pewien problem. Sprawa wygląda tak, że założyłem do roweru nową przerzutkę Shimano Alivio FD-M4000 , nie da się jej wyregulować. Reszta napędu w tym rowerze to kaseta Alivio CS-HG400 (11-34T), łańcuch Shimano CN-HG53 (9speed), przerzutka tylnia Deore M592 i korba Acera FC-M3000 (40/30/22T) . Myślałem nad kupnem nowej przerzutki, tylko nie wiem czy ma to sens jak może być to samo.. PROSZĘ O POMOC!
      Pozdrawiam!
    • m16iki
      Przez m16iki
      Witam, Muszę kupić nową przerzutkę przednią. Rower to Kross Level B2 rozmiar ramy M. Przerzutka jaka była w rowerze od nowości to Shimano m190 (https://www.goride.pl/przod/shimano-fd-m190-przerzutka-przod).. Teraz myślę nad zakupem Shimano Deore FD-M591 3x9 Niestety nie wiem którą kupić "Down Swing" CZY "Top Swing". Linka przerzutki musi iść pod siodełkiem. Proszę o pomoc!

- DOWN SWING - https://www.sbike.pl/shimano-przerzutka-przednia-shimano-deore-fd-m591-down-swing-3x9-o_l_1004.html
      - TOP SWING - https://www.sbike.pl/shimano-przerzutka-przednia-shimano-deore-fd-m590-top-swing-3x9-o_l_1003.html

• Reapper
      Przez Reapper
      Cześć forumowicze. Zamierzam kupić nową piastę, mianowicie Nowatec d042sb 8/9.

Mam mały dylemat, ponieważ będę musiał zmienić również kasetę i zejść z 7 na 8 lub 9. Problem tkwi w tym, że nie wiem, czy przerzutka 7 będzie pasowała do kasety 8 lub 9 rzędowej. A kupowanie nowej przerzutki nie bardzo wchodzi w gre.

I teraz pytanie do was. Czy poszukać innej piasty, czy poczekać i kupić nową przerzutkę?
    • huth
      Przez huth
      Dzień dobry, panie i panowie jak to jest z wymianą tarcz, a konkretnie czy można mając jakąś fajną korbę wymienić sobie tarcze na jakieś inne, nie dedykowane do danego modelu?
      Oczywiście kompatybilne z ilością i rozstawem mocowań śrub, BCD/PSD, ale czy są jeszcze jakieś kwestie dopasowania(do kształtu pająka, cokolwiek)? Pomijam zupełnie sprawy wyglądu..
      Jak to wygląda u Shimano, jak u Truvativ czy FSA? Czy musi być jakaś zgodność do tego całego hyperglide itp(pinów pomagających zmieniać biegi, czy to standardy jakieś są wszędzie?)
      Czy stoi coś na przeszkodzie dać do korby której model jest sprzedawany oryginalnie z np. max 44T dać większy blat np. aż 48(teoretycznie, pomijam kwestie pojemności przerzutki, przy takiej zmianie, to pewnie wszystkie trzeba by wymienić na większe)? Lub zmienić środkową tarczę z 36 na 38(eh czemu z tego co widzę 38t jest już tylko w najniższych i starszych modelach...)?
      Sporo pytań, jeśli temat był już poruszany, to przepraszam i przyjmuję wszelkie kary  Może jest jakieś kompendium, tak jak to od kompatybilności 1-12s (niesamowite po prostu, co ja się dowiedziałem z tego!)?
      pozdrawiam