Skocz do zawartości

[Koła tubeless] Bezdętki, a jazda czasem z sakwami, sprawdzi się ?


dymcio111

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

wczoraj kupiłem Treka X-Caliber 9  2018  https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/x-caliber/x-caliber-9/p/21709/?colorCode=black

Generalnie jeździć chce po lasach i mieście, ale czasem jakiś wypad z sakwami.  Myślę czy warto robić sobie koła bezdętkowe bo jest możliwość.

Czy warto jeśli czasem będę miał bagaż na bagażniku ponad 20kg  sprawdzi się to w takiej jeździe o której piszę  jeśli napompuje więcej ciśnienia pod sakwy a upuszczę na codzienną jazdę ?  Nie będzie nic ciekło czy coś ?   jeszcze nie miałem bezdętkowych kół i mam trochę mieszane uczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieknąć nic nie będzie, bo układ jest generalnie szczelny bez mleka prawie że.

Problem może być przy większej dziurze, bo kolec itp to tam pikuś, po prostu mając wysokie ciśnienie, nie ma jak za bardzo mleko załatać opony, bo jest wypychane ciśnieniem poza oponę. ;)

Kwestia też mleka czy opony, ale generalnie tak z tym jest jak opisałem powyżej, dramatu też jakiegoś nie ma.

A jeszcze kolejna kwestia ile ważysz i ile chcesz pompować? Bo Trek jest znany z tego, że ich obręcze lubią strzelać jak nawalisz za dużo powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też powiedzieć, że opona bez dętki zachowuje się trochę inaczej i ogólnie lżej się toczy nawet na niższym ciśnieniu. Ja ważę 85 kg i nawet przy oponie 42C z tyłu nie muszę przekraczać 3 barów i bardzo przyjemnie to lata, a jak włożyć dętkę to i przy 4 jakoś tak tępo...

3 bary to jest górna granica dla większości obręczy - DT Swiss nawet drukuje taki limit obok rozmiaru obręczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn rower kupiłem wczoraj, ale dopłaciłem  do zmianę hamulców na XT M8000  z klockami metalicznymi + tarcze XT  i czekam aż tarcze dojdą do sklepu i złożą rower, więc nie wiem jakie ciśnienie było podczas testów roweru.  A raczej wolałbym od razu bezdętki zrobić jak rower nowy i czysty.

W fullu na dętkach przy oponie 26x 2,25 Geax Saguaro z tyłu jeździłem na 2,2-2,3 bar .  A te w Treku jeszcze muszę wyczuć jak lepiej, ale to dziś później  lub jutro po odbiorze roweru.

 

I te do 3 barów wytrzyma żebym dosyć swobodnie z sakwami jechał ?  bez niewiadomo jakiego flaka i oporach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obręczy Trek'a bałbym się walić 3 bar, było pare tematów o tym że one strzelają, co innego np u DT, one są zdecydowanie mocniejsze.

Jeszcze pytanie jaka jest szerokość wew obręczy, im szersze tym większe ciśnienie możesz dać, bo opona słabiej rozpycha obręcz na zewnątrz. No i odwrót, dając węższą oponę, możesz dać wyższe ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...