Skocz do zawartości

[Rama] Gdzie kupić ramę Cube'a?


albat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam namiaru na jakiś sklep, dystrybutora gdzie można kupić ramę Cube LTD Pro pod koła 26. Ma ktoś jakiś sprawdzony? Może być zagraniczny.

Niestety właśnie zauważyłem pęknięcie pod spawem gdzie mocowana jest sztyca. Niby super spawy i inne pierdoły, ale żeby takie rzeczy po 7 latach jazdy. Eh.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma szans na nową, bo Cube chyba się wycofał z produkcji rowerów na kołach 26'. Musi być Cube?

A 7 lat jazdy to mało? Chciałbyś mieć wieczną ramę z tak podatnego na zmęczenie materiału jak aluminium? Lepiej, że pękła tak, a nie gdzie na widełkach lub przy główce podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie musi być Cube. Na razie szukam takiej. Jak się nie uda to będę kombinował z czymś innym. Dobrze wsadzić taką samą bez kombinowania, bo znając Cube'a to pewnie amortyzator też jest pokombinowany specjalnie pod ten rower.

Wg 7 lat to mało, ale to bardziej chodzi o to, że jakiś czas temu powymieniałem dużo części. Gdyby nie to, to pewnie zamiast ramy po prostu szukałbym całego nowego roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli łańcuch tam gdzie sztyca to dałbym pospawać, ewentualnie szukał innej markowej ramy, używanej w bdb stanie. Z racji, że 26 już niemodne ceny są wyjątkowo niskie. Ewentualnie w zależności od Twojej wagi poszedł w carbon. Z ciekawości jaki budżet? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carbonu nie chce, a budżet : jak najtaniej :) Nie chce już za bardzo inwestować w rowery, wiec chodzi tylko aby reaktywować to jak najmniejszym kosztem. Trochę obawiam się innej ramy, bo przed kupnem tego roweru przymierzałem sporo innych i wybór padł na ten jak: to jest właśnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem kupowania części używanych do roweru, bo pracujący materiał się zużywa i często tego nie widać na zewnątrz. Poza tym ludzie zazwyczaj chcą więcej niż to jest wartę w rzeczywistości. Biorąc pod uwagę, że moja rama wytrzymała 7 lat to na 5 letnią nawet nie będę patrzył. Poza tym większość przebiegu w tych ogłoszeniach na mój gust jest fałszowana. Trafia się na kwiatki, że ktoś miał rower 5 lat i przejechał raptem 1500km. Oczywiście, że czasami faktycznie może tak być, ale ktoś kto kupuje rower za 4-5 tys. naprawdę nim nie jeździ?

Po małym przeglądzie wychodzi na to, że faktycznie ten Radon będzie najlepszą opcją (ram 26 prawie już nie w sklepach). Chociaż się zastanawiam nad tym droższym trochę, bo tamten model ma nawet wysokość główki taką sama.

Jeszcze jedno pytanie: Czy jak rama będzie miała 140mm wysokość główki, a ja mam teraz 130mm, to czy dużo będzie trzeba kombinować i czy w ogóle to będzie kompatybilne bez dodatkowych inwestycji?

Pojawiła się opcja jeszcze zespawania tej starej, ale czy to będzie się dało to dowiem się niedługo po wizycie u "specjalistów" w tej dziedzinie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcie obecnego roweru jak chodzi o główkę ramy i mostek.

Ten radon jest nowy, a niektórzy chca tyle za używaną ramę, brać i nie narzekać, taka prawa, ceny w PL są chore.

Nie spawaj tego, bo to i tak strzeli, ramę producent po spawaniu poddaje przez tydzień czasu obróbce cieplnej, ty spawając ramę, "zniszczysz" jej wytrzymałość w miejscu spawu, to nie drabina itp. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 120 euro za ramę która wazy 2 kg ( rozmiar 18 ) to okazja? De facto bez gwarancji, bo wysylka 30 euro lub 40 do De, zeby potem usłyszeć, ze nie podlega gwarancji i zapytają czy wysłać na koszt odbiorcy za 30 euro :))

Zadzwoń do producentów polskich ii zapytaj o najnizszy model alu ramy ( cięższe nie będą ) max 300 plnz gwarancją będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powiedział, że okazja. Za dużo opcji w tym temacie nie ma. Poza tym moje doświadczenia z B-D są pozytywne - wysyłałem tam damper i z tego co pamiętam, wysyłka nie była objęta żadnymi kosztami.

Jednakże podsunąłeś ciekawy pomysł z tymi polskimi producentami. Warto spróbować tego rozwiązania. W sumie na czasie mi nie zależy. Mam na razie na czym jeździć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po1 masz stery dość wysokie(:o), 2 pod mostkiem dystans 0,5cm, który wywalasz, a rura sterowa może być poniżej góry mostka jakieś 0,5cm też spokojnie(jak masz teraz?)

Co do B-D, kupiłem ramę Cube Stereo 140 za 412 czy 416 euro, raczej taka cena jest nieosiągalna w PL. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...