Skocz do zawartości

[Przerzutka tylnia/łańcuch] przeskakujący łańcuch'


PELEEE15

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

Zmieniłem łańcuch na nowy (sram pc951), kasety nie zmieniałem, dokładnie przeczyściłem (Sram PG 950), ale jest w przyzwoitym stanie. zdjąłem korbę (Truvativ Firex) i wszystko w środku przeczyściłem i nasmarowałem. żadnych luzów nie ma.

Wyregulowałem przerzutki i wszystko wydawało się być OK do czasu gdy na nim nie usiadłem. 

1. Gdy kręcę pedałami do tyłu to łańcuch na kasecie spada rządek niżej  ... 

2. Gdy zaczynam pedałować pod wpływem siły dzieje się to samo - łańcuch się blokuję" lub spada niżej .

Czy możliwe jest że mam coś źle wyregulowane w przerzutce tylnej (shimano XT Shadow)? 

Śrubę baryłkową mam dobrze naciągniętą i wyregulowaną - wszystkie biegi wchodzą płynnie tylko że na sucho.

Myślałem, że to może być hak przerzutki, ale on jest raczej prosty

Ten wózek przerzutki jest za bardzo na zewnątrz i nie wiem czy to od tego.... ??

Martwię się, że jak pójdę do rowerowego to będzie kazał rower zostawić i powie, że musiał wszystko regulować i skasuje 50-100 zł, a i tak pewnie nie będzie miał tego zrobione dobrze.

Może jak kupię zestaw linek i pancerzy przerzutkowych może to coś da ale wątpię..

Proszę jeszcze o jakieś sugestie/porady.

Mam dokładnie takie coś: 

 

20180505_194252.jpg

20180505_194446.jpg

20180505_180250.jpg

20180505_181008.jpg

20180505_194202.jpg

20180505_180211.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

5.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, dorota57 napisał:

 Czy łańcuch ma tą samą ilość ogniw co stary oraz brak zgrania nowy łańcuch zużyta kaseta.

Tak tyle samo ogniw. Możliwe, że brak zgrania i będę musiał kupić nową kasetę choć na moje amatorskie oko nie wygląda ona na mocno zużytą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gawel76 napisał:

Regulacja do góry kołami jest do kitu.Podczas jazdy próbowałeś kręcić baryłką ?

Do tego jest sporo filmów na Youtubie jak regulować np. 

 

Podczas jazdy jeszcze nie próbowałem - spróbuję i dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie pomogła regulacja baryłką podczas jazdy. Odwiedziłem lokalny serwis rowerowy i gość powiedział, że to musi być zła kaseta. Jest niepoważne z mojej strony wymieniać stary mocno zużyty łańcuch na nowy zostawiając starą kasetę. Zdam się na niego i kupię nową kasetę (identyczną jaką mam) i zobaczymy czy to coś da. Dam znać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, inforobert napisał:

Kaseta wygląda na zużytą

Postanowiłem zamówić kasetę taką samą PG 950 do łańcucha PC 951, ale nie 11-32 tylko:

11/28 (11-12-13-15-17-19-21-24-28T) , ponieważ i tak praktycznie nie używałem tej największej tarczy 32T, a tak zawsze 100 gram mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dajesz kasetę raczej bardziej szosowa 11-28 w miejsce mtb a masz z tyłu przerzutkę shadow to wg mnie tam powinno być przynajmniej z 11-32, podaj dokładny typ tej rd, co innego gdyby była to konstrukcja klasyczna bez shadow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przemogg napisał:

Jak dajesz kasetę raczej bardziej szosowa 11-28 w miejsce mtb a masz z tyłu przerzutkę shadow to wg mnie tam powinno być przynajmniej z 11-32, podaj dokładny typ tej rd, co innego gdyby była to konstrukcja klasyczna bez shadow

RD-M772 SGS Shadow (długi wózek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja przerzutka spokojnie "ogarnie"  nową kasetę , zawsze można skrócic łańcuch , ale najpierw to pokombinował bym z łańcuchem :nowy łańcuch warto z wyczuciem na każdym ogniwie powyginać na boki lewa-prawa, zmienił bym również jego kierunek, sprawdził bym tez spinkę - to jest zawsze najsłabsze ogniwo,  ; sprawdził bym również odległość górnego kółeczka zmieniarki od trybu kasety, gdy jest bardzo blisko to własnie sie lubi to dziać co opisałeś. Zmiana kasety to ostateczność, tym bardziej,  że nic nie wspominałeś o przeskakiwaniu łańcucha na trybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PELEEE15 napisał:

RD-M772 SGS Shadow (długi wózek)

wg. danych shimano - najmniejsza kaseta 11-32...

http://www.sjscycles.com/Instructions/Shimano/Shimano_Deore_XT_772_Rear_Derailleur_Instructions.pdf

https://hollandbikeshop.com/images/SI-5W70B-001-ENG.pdf

The shadow rear derailleur RD-M772 is designed for 11-32 or 11-34 cassette sprocket combinations only.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Herrmanns napisał:

Twoja przerzutka spokojnie "ogarnie"  nową kasetę , zawsze można skrócic łańcuch , ale najpierw to pokombinował bym z łańcuchem :nowy łańcuch warto z wyczuciem na każdym ogniwie powyginać na boki lewa-prawa, zmienił bym również jego kierunek, sprawdził bym tez spinkę - to jest zawsze najsłabsze ogniwo,  ; sprawdził bym również odległość górnego kółeczka zmieniarki od trybu kasety, gdy jest bardzo blisko to własnie sie lubi to dziać co opisałeś. Zmiana kasety to ostateczność, tym bardziej,  że nic nie wspominałeś o przeskakiwaniu łańcucha na trybach.

Mogłem też dodać, że rower mam od 8 lat i jeszcze nigdy napęd nie był wymieniany. Przez osiem lat łańcuch wydłużył się o 1% (przymiar za 10 zł).

Mam nadzieję, że ta kaseta coś zmieni.

11 godzin temu, SoloTM napisał:

wg. danych shimano - najmniejsza kaseta 11-32...

http://www.sjscycles.com/Instructions/Shimano/Shimano_Deore_XT_772_Rear_Derailleur_Instructions.pdf

https://hollandbikeshop.com/images/SI-5W70B-001-ENG.pdf

The shadow rear derailleur RD-M772 is designed for 11-32 or 11-34 cassette sprocket combinations only.

W rowerowym byłem ponownie i powiedziałem sprzedawcy o tej informacji, lecz on mimo wszystko mówił, "że przyjąć się przyjmie na pewno, lecz przerzutka jest przystosowana do cięższych warunków górskich. Do 11-28 to proponowałby mi przerzutkę z krótszym wózkiem przerzutki bo lepiej będą się biegi zmieniać, ale mimo wszystko moja przerzutka powinna to obsłużyć mimo zaleceń shimano."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Kupiłem nową kasetę i łańcuch po niej chodzi bardzo ładnie. Dodatkowo zmieniłem linki i pancerze przerzutek. Na całe szczęście korba nie była dojechana. Kupiłem kasetę 11-28 (Pomimo tego, że producent nie zaleca) i działa bardzo dobrze !! Dzięki wszystkim za wskazówki i porady ! 

 

20180514_005508.jpg

20180514_005446.jpg

20180514_005457.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...