Skocz do zawartości

[rama] pęka przy mocowaniu bidonu


Sylwester

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, około miesiąc temu kupiłem rower na allegro z 2 ręki, wydawał się spoko, trzeba było kilka rzeczy drobnych powymieniać, zająłem się serwisem, dziś pierwszy wyjazd i okazało się że koszyk na bidon skrzypi, dokładniej pęknięcia na ramie pod nim,  koszyk takiego kształtu że świetnie skrywał uszkodzenie. Zwrot nie wchodzi w grę raczej bo już ze 3 tygodnie mam ten rower, wiadomo. Myślicie że da się coś z tym zrobić ? czy jeździć i czekać aż całkiem pęknie?

20180503_125507.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontowałem w trasie i nie założę go więcej w to miejsce, jest jeszcze jedno miejsce na rurze tej z której wychodzi siodło, ale nie mogę tam założyć bo w środku między otworami jest obejma od przedniej przerzutki :E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrissDeValnor napisał:

A czy przypadkiem jakiś "fachman" nie nawiercił sobie tych otworów, bo niby od czego mogłoby to pęknąć przy tak małym obciążeniu fabrycznie wierconych - od bidonu z wodą ?  Śmiem wątpić...
 

też dziwnie to dla mnie wygląda, w każdym razie Manic ma w tym miejscu mocowanie na bidon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrissDeValnor napisał:

Mam błotnik mocowany właśnie na tej zasadzie i po prostu musiałem go mocno skręcić, żeby się nie obniżał lub nie podnosił - nie ma takiej możliwości w tym koszyku ?

Z tego co kojarzę można. Tam pasek od wew. strony jest gumowany, ale ja preferowałem nie przesadzać z siłą docisku bo plastik ma swoje ograniczone możliwości naprężenia. W błotnikach SKS-a jest dokładnie to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tatanka napisał:

Kto wie co się działo  z tym rowerem ? Koszyczek dostał strzała i po zawodach.:(

przyszedł zapakowany w karton, tylne koło miało kasetę nie zdjętą, która całą drogę drapała ramę, i zrobiła na niej małego wgniotka, blisko tego miejsca bidonu. Możliwe że i temu się przyczyniła ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, phoe napisał:

To faktycznie wygląda, jakby ktoś zrobił te otwory sam... zostaw jak jest, po prostu masz ramę bez koszyka na bidon.

popaczyłem trochę na te drugie otworki, wg mnie te są fabryczne, po prostu się wyciągnęły z wnętrza ramy lekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Obym się nie okazał złym prorokiem, ale według mnie nie powinno pęknąć - zakładając, że nie ma żadnych innych uszkodzeń oprócz tych roz...pitolonych :icon_wink: otworów.
Najlepiej bardzo dokładnie obejrzyj całą ramę, a jak masz możliwość skonsultować to z jakimś okolicznym specem od naprawy ram, to też nie zaszkodzi.
Gdybyś zrobił dokładne zdjęcia, to ewentualnie mogę podjechać do gościa, który naprawia ramy i zapytać co o tym sądzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...