Skocz do zawartości
crixu

[ebike - rower elektryczny] przerobka krosa na ebike

Rekomendowane odpowiedzi

crixu

Witam,

Zastanawiam sie nad przerobieniem swojego starego poczciwego Gianta Roam 2 na ebike-a.

Widzialem gotowe zestawy na allegro jak i u chinczyka, i naszlo mnie zeby cos takiego samemu zlozyc. Probowal ktos?

Jak szukac takich czesci aby byly dobre i tanie z za granicy, aby przyoszczedzic?

czym sie kierowac? na co zwracac uwage? no i najwazniejsze aby nie przeplacic :P a miec frajde :D

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
edtheduck

Każdy rower można przerobić.

Właśnie przerobiłem swojego Gianta Yukona.

Pierwsze pytanie to gdzie chcesz mieć silnik, w kole (przednim lub tylnym) czy zewnętrzny zintegrowany z korbą.

Druga ważna rzecz to pojemność baterii i jej napięcie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Prekompilator

Dobre i tanie ...

Ja kupiłem zestaw za 4000 PLN w Polsce - na pewno jest dobry, bateria na markowych ogniwach, gwarancja na wszystko 3 lata.

Mogłem kupić za 3000 - moc 500 W i mniejsza bateria.

To też dawałoby frajdę, ale wiadomo, że im więcej mocy, tym frajda większa.

No i nie składałem sam - oddałem to do mechanika, który robi konwersje. Dobrze zrobiłem, bo się trochę namęczył, musiał sporo poregulować, robić jakieś obejścia itp. Ja bym nie dał rady, ale nie chcę zniechęcać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• greenmagic
      Przez greenmagic
      Witam!
      Na początku tego roku zbudowałem rower elektryczny na bazie roweru B'Twin RockRider 540S.
      Opis projektu.
      Rower jest ciężki, waży około 25kg, ja około 80kg, więc nie zależy mi na tym czy amortyzator waży 1kg czy 3kg.
      Przyszedł czas na zmianę przedniego amortyzatora ze sprężynowego SUNTOUR XCR 120mm na amortyzator z komorą powietrzną i tłumieniem odbicia.

Wymagania fizyczne amortyzatora:
      Rozmiar koła 27,5" Główka ahead 1 1/8" Oś 9mm Skok 100mm lub najlepiej 120mm Blokada skoku nie jest mi potrzebna - nie używam jej Zastosowanie:
      Jazda po lesie, polach, asfalcie. Żadnych skoków, ciężkiego terenu. Budżet:
      Około 1000-1200zł Obecne pomysły:
      Manitou Markhor 100mm        (jest możliwość usunięcia dystansu 20mm i zrobienia skoku 120mm, martwią mnie lagi o średnicy 30mm - nie wiem czy przy mojej masie ok 80kg będzie ok, lecz podobno mimo małej średnicy jest sztywny, czytałem o nim bardzo dużo dobrych rzeczy, na razie mój faworyt) Raidon XC LO-R                         (tutaj skok 120mm mam od razu, jest około 400zł tańszy niż Markhor) Epixon XC LO-R                          (również 120mm, około 200zł tańszy niż Markhor)
      Rock Shox 30 GOLD RL
      Rock Shox Judy Silver TK         (jest też wersja gold, prawie dwukrotnie droższa z innym rodzajem tłumika - warto dopłacić?)
    • Koziolek262
      Przez Koziolek262
      Hej tata kupił mi w Austrii rower elektryczny, niestety nie potrafię ustalić, co to za model. Z tego co widzę, jest złożony z różnych części. Będę wdzięczna za każdą pomoc - podam dane, które udało mi się olreślić:

Osprzęt: - bateria: Phylion XH370-10J DC37V 12Ah (kupowana kilka miesięcy temu, o wartości tysiąca złotych), - wolnobieg Shimano MF-TZ20, sześciorzędowy, - technologia przerzutek Shimano SIS, - manetki Wuxing, - amortyzatory z przodu: Zoom Gordo 650, - amortyzator tylni Lu Jin Suspension LJ400A, - hamulce Dengtai, - pedały metalowe. Wymiary: Długość górnej rury ok. 60 cm Długość rury podsiodłowej ok. 72 cm Długość mostka ok. 10 cm

• WerkaK
      Przez WerkaK
      Cześć! Planuję zakup roweru elektrycznego i będę wdzięczna za opinie i sugestie. Szukam roweru, którym głównie będę jeździć po mieście, mniej niż 10km w jedną stronę, czasem 17km na wieś szosami. Mam dysplazję stawu rzepkowego, więc nawet mały podjazd pod górę oznacza dla mnie duży ból. Mój wzrost to 158cm, waga 50kg.
      Ponieważ przez chorobe od dawna nie jeżdżę regularnie, mam do Was kilka pytań, dość szerokich:
      1. Jadąc do pracy będę parkować pod popularną galerią handlową stojącą przy ulicy, gdzie jest monitoring i cały czas chodzą ludzie. Zabezpieczać planuję go u-lockiem. Jakie jest Waszym zdaniem ryzyko, że z takiego miejsca ktoś ukradnie rower? Czy złodzieja bardziej będzie kusić składak elektryczny, czy zwykły giant "zelektryzowany"? 
      2. Czy kupowalibyście na moim miejscu składaka elektrycznego do 3000zł, czy zestaw do upgrade'u? Będę jeździć ulicami śródmiejskimi, więc rozmiar pewnie ma tam znaczenie.
      3. Czy moglibyście polecić jakiś składak elektryczny do tej ceny? W necie widziałam mnóstwo modeli, ale dużo z nich to marki chińskie, nie wiem na ile dobre. Może powinnam po prostu kupić b'twina tilt 500e (opcja najprostsza,dla leniwych; ale pewnie nie najlepsza)?

• Marcin161205
      Przez Marcin161205
      Sprzedam męski rama 56cm rower elektryczny haibike xduro trekking rx 2015 bosch 250W stan bardzo dobry przebieg 1200km
      cena 6000zł do negocjacji
      Tel 605937560
      https://www.e-bikeshop.co.uk/Haibike-xDuro-Trekking-RX-2015

• Kemusi
      Przez Kemusi
      https://www.mhw-bike.de/ghost-hybride-lector-sx5-7-lc-2018-9625
      Przeglądam oferty dla potencjalnego  zakupu i zastanawiam się nad taką opcją. Czy ktoś z forumowiczów miał,okazje przetestować Lector-a? Lub z tej serii na tej samej ramie z silnikiem , będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.