Skocz do zawartości

[szosa] Pomoc w wyborze taniej szosy


kaziuu

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jesteś amatorem i nie masz szczególnych wymagań, to może przyda się kilka moich sugestii. Jeśli masz już doświadczenie, to pomiń moje rady, bo jestem amatorem, który stał przed podobnym dylematem rok temu.

1. 178 cm wzrostu, wybierz mniejszy rozmiar. Większość wskazanych to rozmiar 56L. To duży raczej rower. Ta  druga Merida, to jakiś "staruch".  Mam dokładnie 178 cm, kupiłem Meridę rozmiar M/L 54 cm, i dzisiaj kupiłbym albo taką samą albo nawet mniejszą.

2. Osobiście jako treningówkę kupiłem nową Meridę Race 80 za 1899 zł. (kupowana we wrześniu ubiegłego roku i była podobna cena w kilku sklepach). Więc nie wiem, czy wydanie 1600 zł za podobną używkę to dobra cena (np. Merida 880). Kupując we wrześniu-październiku spokojnie kupisz przyzwoitą szosę dla amatora w cenie do 2 tys. Pytanie na ile się Tobie spieszy z zakupem.

3. Jeśli będziesz miał wybór, wybierz rower z korbą kompaktową 50/34. Mam korbę 52/39 i dzisiaj wybrałbym tę kompaktową.Jeśli nie masz mocnej nogi, z taką korbą będzie po prostu często ciężko pod górę, a na prostych też będziesz jeździł na mniejszej zębatce z przodu. Może nawet przez długi czas nie będzie okazji wrzucić większej. Mi ta szosowa nie pasuje, chociaż trochę jeżdżę i ścigam się w maratonach dla funu. Fakt, że mocny nie jestem.

Z wymienionych rowerów zastanawiałbym się nad ostatnim. http://allegro.pl/rower-szosowy-kolarka-felt-f85-i6958543635.html#thumb/2

Z pozdrowieniami

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa to zachwycająco.Wystarczy zrobić kilka kółek przed sklepem na Clarisie i Tiagrze by wyłapać różnicę.Tiagra to minimum w szosie.I jestem pewien,że cały napęd będzie do wymiany po średnio intensywnym sezonie.Tak mi podpowiada doświadczenie z niskimi grupami od shimano w mtb.Albo może to tylko efekt placebo :) Nowa Tiagra to optymalny wybór w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą clarisa jest cena. Każdy kto zdecyduje się na rower z co najmniej "Tiagrą" musi Sobie jakiś obraz roweru dla Siebie wyrobić. 

 . Duży wpływ na pracę przerzutki mają: jakość pancerzy, linek i wyregulowania. Wiadomo jak to jest w sklepie z rowerem z najniższą grupą. Oszczędności.

P.S.

Lubię cannona za to że trzymają się klasycznej lini ramy, która moim zdaniem jest najlepsza do roweru szosowego i nie próbują wymysleć roweru szosowego na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, severian napisał:

Uważam,że Claris to porażka,którą może tolerować kolarz jeżdżący w sezonie maks 1000 km.No ale to w końcu cannondale :) 

Kurde, dobrze, że o tym nie wiedziałem, bo przejechałem  w 2016 - 9200 km, 2017 - 8500 km, a w tym roku na razie 2700, nie wiem co teraz, sprzedawać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się Felt (sama kiedyś polowałam na podobnego) ale wybrałabym Cannondala, właśnie za jakość ram i taka estetykę wyglądu mimo otarcia na widelcu. Ale skoro mozna coś negocjować to fajnie. Siodełko ze zdjecia ma dobre ze stajni Speca body geometry. W opisie inne. 

Na Sorze Caad 8 stoi za niewiele mniej na alle.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower nakierowany na sport, geometrycznie i osprzetowo, widac ze swiadomego kolarza polubi z wzajemnością, jesli bedzie wszystko działało i bedzie 'wygoda' akceptowalna to warto. Może coś delikatnie da się urwać, na nową owijkę np ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2018 o 14:34, kaziuu napisał:

Niby stary (2010 rok) ale jest ultegra więc da się jeździć ;)

Ostatnio jeździłem na Ukrainie -to chyba rosyjska myśl techniczna , jest jeszcze starsza od scota ,a przewiduję ,że jeździ wcale nie gorzej.Na takim sprzęcie treningi dopiero muszą być wykańczające.

W pierwszym i drugim stara tiagra 6600 z czego ten pierwszy strasznie uświniony - chcąc sprzedać raczej bym go wymył chyba ,że gość ma coś do ukrycia. Raczej kaseta do wymiany ,albo jej największa zębatka. Ogólnie rzecz biorąc w takich starych rowerach trzeba się nastawić na nieprzewidziane wydatki związane z eksploatacja roweru np: kaseta , łańcuch może coś strzelać w suporcie i w sterach itp, itd .

W dniu 2.05.2018 o 14:34, kaziuu napisał:

Nie wygląda na jakiegoś wyniszczonego życiem.

Nie wygląda. Może jeździł nim tylko do kościoła i po bułki ? ;). W każdym razie na poważnie scott wygląda najlepiej z całej reszty . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ponegocjować:)

Jesli nie on to ktoś nie bardzo dbał o ten rower. Przetarcie przy korbach jest spore nie wiem od czego (leżał gdzieś na asfalcie?) bo nie od buta ale inne częsci nie są zarysowane, nie widać dokładnego ujęcia klamkomanetki prawej, warto poprosic, chyba wymieniona owijka sądząc po stanie kierownicy (oklejenia przy mostku) bardzo dziwnie sztyca zarysowana jakby ktoś wepchnął ją w rurę (jak w transporcie) 

co do podzespołów fajne plus za osprzęt, jesli działa wszystko to trzeba go trochę odświeżyć. (poza tym ekipy jezdzą ale nie na tej klasie Canyona ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczam. Przetarcia to zdarzają się ale ja tam widzę i jakieś porysowania. Plus ta dziwnie porysowana sztyca, kupił od kogoś i wystawia albo nie dbał. Może mieć sporo km natłuczone. Mnie się zapala czerwona lampka wtedy.  

Wszystko zależy od ocen jezdnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli Ci się podoba to why not?

Szukaj czegoś w rozmiarze 54-55 i od tiagry wzwyż, chociaż i sora do przełknięcia będzie. Zupełnie nie przejmuj się przebiegiem a kasetę i łańcuch traktuj jak rozrząd w aucie (tj licz się z ewentualną koniecznością wymiany). Na owijkę też nie ma co zwracać uwagi. Kup rower który Ci się spodoba.

jest trochę tego, pierwszy lepszy:

http://allegro.pl/szosa-haibike-q-race-54cm-alu-105-uzywana-i7245309439.html#imglayer

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten mi najbardziej odpowiedni się wydał, widać ślady użytkowania normalne, ale ten widelec mi się średnio podoba. Nie widzę czy to wungiel czy alu, jak alu to luz, jak wungiel to już bym się przyjrzał dokładniej. Poproś zdjęcia lepszej jakości, niech strzeli fotkę korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...