Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

tomaszon

Czy jest możliwa wymiana kasety w Meridzie Scultura 400 disc z 11-28 na 11-32   shimano 105, 11 rzędowa ? Zakładam temat ponieważ w jednym sklepie rowerowym powiedziano mi że wymiana jest niemożliwa bo przerzutka nie będzie działać, a w drugim że jest możliwa.

Kieruje pytanie do was.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rafix

Pojemność Twojej przerzutki to 33T (model 105 z oznaczeniem SS). Aktualnie masz z przodu tarcze 34-50, a z tyłu chcesz mieć kasetę 11-32. Wg obliczeń wymagana jest przerzutka o pojemności: (50-34)+(32-11)=37T, czyli przy zmianie kasety na 11-32 będzie trzeba zmienić przerzutkę na model ze średnim wózkiem (oznaczeniem GS).

I tyle teorii. W praktyce możliwe, że na niektórych przełożeniach działyby się cuda.

A co do sklepów to pracują w nich różni ludzie, jedni się znają, inni zwyczajnie muszą jakoś zarabiać, a inni może gdzieś widzieli, że kaseta o dużej rozpiętości i kogoś na jakimś krótkim wózku działała jak należy. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Kanister
      Przez Kanister
      Cześć,
      Planuje wymianę sprzętu w Boardmanie Team Carbon 2016. Mam pewne wątpliwości dotyczące
      a) kompatybilności przerzutki przedniej SRAM Rival (10s) z korbą Shimano R7000
      b) wkładu suportu jaki zakupić tej ramy (teraz jest korba BB30 FSA)

Czy są jakieś minusy/problemy przy wymianie korby na Shimano? Z tego co widzę w internecie to trzeba zakupić wkład suportu BB30 kompatybilny z korbami Shimano (24mm).
      Może lepiej wymienić korbę na coś ze stajni SRAMa (ale cena zabija...)? Co jest bardziej ekonomiczne w dłuższej eksploatacji (cena, dostępność blatów)?

Powodem zmian jest chęć zakupu miernika mocy.
      Pzdr,
    • michalo
      Przez michalo
      Zdjęcia: https://www.olx.pl/oferta/rose-pro-dx-cross-gravel-mavic-avid-fizik-105-11s-5800-carbon-CID767-IDD6pAb.html

Na sprzedaż rower typu gravel Rose Pro DX Cross. Rozmiar 56. Stan bardzo dobry, po przeglądzie - klocki hamulcowe mają jakieś 200km, nowa owijka, opony 95% bieżnika. Jedyny mankament wizualny to niewielkie wgniecenie (widoczne pod światło) na górnej rurze powstałe przy transporcie.

Rama rozmiar 56 alu 7005/T6
      Widelec tapered carbon oś 15mm
      Napęd Shimano 105 5800 11s
      Koła Mavic Crossride
      Opony Continental Double Fighter
      Hamulce Avid BB7
      Siodło Fizik
      Sztyca Rose Carbon
      Kierownica Ritchey
      Mostek Syntace chyba 80mm
      Pedały Dartmoor Candy

Gratis dokładam drugi mostek FSA SL-K Carbon 120mm, uchwyt na telefon GUB G-85 i koszyk na bidon.

Preferuję odbiór osobisty w Warszawie.

W odpowiedzi na liczne pytania: mam 178cm wzrostu i konfiguracja widoczna na zdjęciu jest dla mnie dobra. Myślę, że jest to rower dla osób o wzroście od 175 do 185 cm.
    • Kaloryfer
      Przez Kaloryfer
      Witam,
      Mam zamiar zmienić napęd w moim rowerze Merida big.nine 300 z 2017.
      Aktualnie posiadam napęd shimano deore 3x10 40-30-22 / 11-36. Rowerem jeżdżę głównie po okolicznych trojmiejskich lasach. W wyścigach nie biorę udziału chociaż często jeżdże wyścigowe trasy i porównuję czasy aby się nie nudziło. W zasadzie ścigam się sam ze sobą. Rzadko kiedy używam najtwardzego przełożenia ale za to dosyć często najlżejsze. Spowodowane jest to brakiem siły zapewne.
      Chciałbym zmienić napęd aby tak często nie wachlować przednią przerzutką. Dwie przerzutki z przodu by w zupełności starczyły. Jednak ciekawość skłania mnie do napędu 1 rzędowego. Z tego co wyczytałem do mojego roweru mógłbym wstawić srama nx 1x12, bez wymiany piasty (TX505). Wolałbym shimano ale niestety na 11rz jestem za słaby a 12rz wymaga innej piasty.  
      Dlatego proszę o pomoc w doborze , ewentualnie potwierdzeniu czy wymieniony napęd będzie pasował do mojego roweru:
      Sram grupa NX Eagle DUB 1x12rz z korbą 175 (mam 180cm wzrostu) za 1305zł + sram suport DUB BSA 68-73mm za 127zł

• fakirek84
      Przez fakirek84
      Witam mam pytanie obecnie posiadam kasetę Shimano CS-hg80 11-28 9 rzędową  i po mału muszę szukać nowej kastety a HG-80 11-28 już nie są dostępne w sprzedaży , i dlatego kieruje pytanie do Was Bracia i Siostry jaka polecacie kastę 9 rzędowa tej samej klasy co HG-80 
      Ps: Hg-80 wytrzymała  pewnego roku 12500 km i przeskakiwała 

Pozdrawiem