Skocz do zawartości

[2018] Shimano XTR 12s


klimarc

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje po grzyba jest różnica w klockach XTR’a 4 tłokowych względem Saint/Zee/XT? Nie mówię o radiatorze, ale o tym podcięciu na dole. Oczywista odpowiedź „po to by były inne i były droższe niż te z niższych grup” mi nie pasuje, bo cena ta sama jak np. na BikeDiscount sprawdziłem/znalazłem.

https://www.bike-discount.de/en/buy/shimano-n04c-metall-disc-brake-pads-753181

https://www.bike-discount.de/en/buy/shimano-disc-brake-pads-ice-tec-h03c-metal-64821

 

Klocki4tłokiXTRvsXTSaiintZee.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale konkurencji dla tych Saint/Zee przecież i tak nie ma

chyba że mowa o jakiś bez radiatora np EBC, ale to już nie konkurencja, o chińskim badziewiu nie wspomnę, dobrze wygląda, ma radiatory (przynajmniej takie do 2 słoczkowych), nawet hamuje ale wyje jak zażynana świnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby coś ale wszystkie klocki to chińskie badziewie, tylko z 3x ceną jak z aliexpress... Sam używam metaliczny h i jestem zadowolony, wolę dać 30zł za komplet niż 50 na 1 hamulec, szczególnie że zawsze jest ryzyko że dany klocek nie zagra się z daną tarczą. 

Ale nie ma co ciągnąć ot. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, Mentos napisał:

ale konkurencji dla tych Saint/Zee przecież i tak nie ma

Konkurencja na pewno jest. Są w produkcji klocki z radiatorami do hamulców, które nawet markowych klocków z radiatorami nie mają. W Guide mam klocki z radiatorami, a nie spotkałem jeszcze klocków z radiatorami do Guidów od Srama. Hamują spoko. Nie wiem jaka firma je zrobiła bo wywaliłem pudełko, kupowałem stacjonarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TheJW napisał:

Są ludzie, którzy kupują klocki hamulcowe na Aliexpress? :o:o:o

no jak sam napisałem ja się skusiłem na kitajcowe patenty by spróbować, i powiem szczerze, że to gówno totalne i to różne wersje. Wykonanie całkiem ok, są nawet wersje kolorowe z radiatorami, nawet toto całkiem dobrze hamuje. Ale nawet bez wilgoci wyje jak kuźwa zarzynana dzika ekologiczna prośna świnia do odstrzału ;-). Nie polecam i zdecydowanie lepiej zapłacić 3x tyle za oryginalne metaliki shiitmano ewentualnie bez radiatorów 2x tyle EBC.

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie pytałem się Dt Swissa czy będą niedługo dostępne bębenki Microspline do piast DT 370. Zgodnie z ich informacją powinny być dostępne w niedługim czasie. Oznacza to, że każdy posiadający piasty DT bądź jakieś rebrandy będzie się mógł w taki bebęnek zaopatrzyć. 

Za to o XTRze dalej cicho - jak korb nie było tak dalej nie ma. O XT też cisza, nie ma nawet najmniejszych przecieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej sensu nie będzie trzymać na siłę mt900. Komponenty pozagrupowa są produkowane głównie dla producentów rowerów po to żeby ukryc/przemycić jakiegoś szpeja z grupy niższej żeby w katalogu nie raziło na tle innych gratów. Tym sposobem mamy np. rowery z napędem z grupy xt z korbą mt700 albo mt500 i hamulcami mt200 ;) Natomiast w rowerach wyposażonych w grupę xtr nie ma miejsca na takie śmieszne zagrywki, żeby urwać 100EUR na kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na pewno przejmą Microspline, więc tutaj fakt. Co do łańcuchów... w praktyce da się stosować sramowski łańcuch na kasecie Shimano, z tym, że nie uzyskamy wtedy optymalnej jakość zmiany biegów, którą wszystko bardzo zachwalają. Zatem w praktyce masz rację, chcąc w pełni korzystać z ulepszenia w postaci HyperGlide + będziemy zmuszeni do korzystania z kaset i łańcuchów Shimano. Czy to wada... Być może, ale ja np jestem na to gotów jeżeli w zamian uzyskuje lepszą i szybszą zmianę przełożeń.

Bardzo mnie ciekawi czy pod znaczkiem SLX i XT ukażą się kasety 11spd  10-45, któa została wycofana z XTR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest w końcu z mocowaniem lewego ramienia korby w nowym Shimano 1x12? Ktoś pisał, że nowy XTR ma lewe ramię montowane inaczej niż dotychczas. Byłem w niedzielę w Novym Mescie na Pucharze Świata i było tam sporo rowerów z na nowym XTR 1x12 i wszystkie które oglądałem miały stare mocowanie. Pytam pod kątem wstawienia posiadanego już miernika mocy od Stagesa.

Teraz tak patrzę w necie, że faktycznie mocowanie jest inne. Chyba słabo się przyglądałem ;)

Edytowane przez arek_wro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, arek_wro napisał:

A jak to jest w końcu z mocowaniem lewego ramienia korby w nowym Shimano 1x12?

Miał mieć "nowe" mocowanie - takie jak w XTR 970. Ale nie ma, bo Shimmy miało fakap na produkcji i produkuje korbę "zastępczą" ze starym, i moim zdaniem lepszym, mocowaniem.

@Sabarolus Jeżeli łańcuch FlatTop z AXS przejdzie niżej, to łańcuchów też nie użyjesz krzyżowo - FlatTop ma większe rolki, które to współpracują z inną kasetą. Sram jako korporacja to esencja czystego zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że "zastępcza" korba ma stare mocowanie, ale ta nie ma napisu XTR, a te które widziałem miały, więc było to raczej finalne XTR. Chyba się źle przyglądnąłem tej korbie, albo teamy fabryczne dostały od Shimano jeszcze coś innego żeby poskładać rowery na nowym XTR na puchar świata zanim Shimano upora się z fakapem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... Niezależnie od tego jakie mocowanie finalnie ma mieć XTR to SLX i XT na 99,9% będą miały klasyczne mocowanie na dwie śruby więc spokojnie będzie mógł wziąć XT'ka.

@uzurpator - i dobrze, SRAMowskie łańcuchy cudem inżynierii nie są, a zdecydowanie bardziej cenię sobie jakość zmiany przełożeń, którą zagwarantuje Shimano.

@Lumperator Dlaczego? Moim zdaniem to była genialna sprawa. Lżejsza kaseta zapewniająca taki sam zakres jak 11-50.

Edytowane przez Sabarolus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...