Skocz do zawartości

[koła] XC 27,5 cala do 1000zł


Alsew

Rekomendowane odpowiedzi

Sam mam obręcze 29" XM421 (czyli prawie to samo co te z kół XM1501 tylko o oszerokości 25), ważę 100-110kg i używam ich w ścieżkowcu, który łatwo nie ma.

Poprawy komfortu raczej nie odczujesz bo star ratchet służy do tego, żeby zwiększyć niezawodność (nie wyłamiesz zapadki) a dodatkowo niektórzy się onanizują słuchając dźwięku wolnobiegu szczególnie w opcji z 54 ząbkami i jeszcze publikują to na YT ;) w sumie to ciekawe zjawisko bo podobnych wrażeń dźwiękowych dostarczą 2 umocowane do ramy patyki haczące o szprychy w czasie jazdy).

3-zapadkowa 370 to również b. niezawodna konstrukcja (a do tego nieco lżejsza niż 350 ;)) i znacząco tańsza w serwisowaniu (patrząc na koszt smarowideł, całego bębenka albo samych el. zapadkowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc @Dokumosa! W zasadzie wszystko dzięki Tobie wiem:P Jedynie mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie... Przypadkiem trafiłem na ofertę ze sklepu w którym często kupuję różne różności do roweru https://www.olx.pl/oferta/kola-dt-swiss-m-1700-29-cali-CID767-IDpoUzZ.html#3543fc2468 . Oczywiście zdaję sobie sprawę że to oferta nie dla mnie bo koła są 29er ale chciałem wiedzieć, co to za obręcze tkwią w tych kołach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak modele na 2018 ale do tej pory była to ta sama obręcz co w M1900 (M442) tylko piasty 350 zamiast 370. Nie pytaj mnie skąd taka różnica w masie bo z tego co pamiętam piasty 370 SP są kilknaście g lżejsze niż 350 SP (chyba, że moje info są błędne aczkolwiek otrzymałem je od człowieka, który żyje z kołodziejstwa). Generalnie DT robi tylko 2 typy obręczy do AM - M i XM i na tych obręczach robi też swoje koła do AM (nie produkują dodatkowo żadnych obręczy tylko pod produkcję kół).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam będą M442, a przynajmniej obręcze co wazą tyle samo co m442 ;)

DT 370 są lżejsze od DT 350 o 10 gramów, ale też nie wszystkich. Bo wystarczy w DT 350 zastosować bębenek na łożyskach 6802 i wtedy DT 350 staje sie o 20 gramów lżejsze. A z tego co pamiętam to te srebrne DT 370 mają właśnie bębenki na łożyskach 6802

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie łożysk które siedzą w piastach DT 370sp (100x15 i 155x5)... Czy wszystkie łożyska w tych piastach mają standardowe wymiary? W sensie czy da się je kupić w hurtowni z łożyskami? W bębenku jest jak wyżej padło 6802, a reszta ? Chciałbym uniknąć sytuacji gdzie będę skazany na jakieś wynalazki niewiadomego pochodzenia. Ostatnio np prześwietliłem te swoje piasty Authora i tam z przodu jest łożysko 15268 (niestety przód już jednak nie jest w najlepszym stanie, tył ideał) i dziś przejeżdżałem obok hurtowni SKFu więc się zatrzymałem i Pan podrapał się po głowie i powiedział że w życiu takiego nie widział. Więc gdybym chciał je wymienić to zostają tylko tego typu wynalazki http://www.sklep-harmax.pl/p/30202/lozysko-15268-2rs-neutral I mówiąc szczerze trochę się wkurzyłem bo tak sobie już w głowie kombinowałem żeby zostawić sobie te koła Authora jako drugi komplet, bo sprzedawać raczej się nie opłaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lewocz napisał:

Całego tematu nie czytałem, ale jest fajna oferta 

Fajna oferta? Chłopie... koła za 2000 zł z obręczami o szerokości wewnętrznej 18mm to jawna kpina do rowery xc , no chyba że ktoś kupuje do przełaja to spoko. Pomijam że oferta 2 x przekracza budżet. Gdybym miał kasę to bym kupił całe koła DT 1501 z alledrogo za 1575zł z tego co widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lewocz napisał:

Cena jest 1100 zł

W linku który dodałeś jest napisane 'Cena brutto: 2 106,38 zł'. Co nie zmienia faktu, że teraz mam kola z obręczami 19 mm wew i to za wąskie obręcze są powodem zmian. Żadnych kół poniżej 22 mm wew nie kupię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem...dlatego właśnie pisałem, że nie czytałem całego tematu. W każdym bądź razie koła są do wzięcia za 1100 zł. Jeśli komuś ta szerokość nie przeszkadza ( mnie nie) to naprawdę dobra cena  ( moim zdaniem) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piasty w tych tokenach to Novateci, coś bardzo zbliżonego do D772

Za 2000zl to nie mieli szans sprzedać takich kół, chyba że komuś kto internetu nie ma ;)

1100zł to mają szanse te koła jeszcze sprzedać, ale cena raczej przeciętna dla kupującego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz...ja nie kupuję oczami. Sprzęt ma być sprawny, ma działać, nie schodzić poniżej pewnej jakości...nie ukrywam, że waga też ma znaczenie. Może nawet nie w sensie byle lżej, raczej byle nie za ciężko. 

Ale zafrapowałeś mnie swoim podejściem - aż sobie popatrzę jak to wygląda. Mogę Cię jednak uspokoić, że objeździłem swgo czasu kilkadziesiąt maratonów MTB na ZTR Olympic, które miały właśnie 18mm szerokości i żyję :)  Zresztą nie tylko ja bo w latach 2009-2011 na Olympicach zasuwał co drugi maratończyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lewocz napisał:

Ale zafrapowałeś mnie swoim podejściem - aż sobie popatrzę jak to wygląda.

Mam w rowerze żony opony 2,0 na obręczach 17mm, w swoim xc mam teraz opony 2,1 na 19mm więc wiem jak to wygląda:down: Natomiast w swojej objazdówce mam obręcze 19mm i oponę 1,75 i na pierwszy rzut oka widać, że te dwie szerokości ze sobą idealnie współgrają, opona super się układa i ma świetną trakcję. I stąd pomysł do przejścia na szersze obręcze w rowerze XC i myślę że opona 2,1 na obręczach 22,5 będzie optymalna, chociaż nie powiem, że nie myślałem o obręczach 25mm.

11 minut temu, lewocz napisał:

Mogę Cię jednak uspokoić, że objeździłem swgo czasu kilkadziesiąt maratonów MTB na ZTR Olympic, które miały właśnie 18mm szerokości i żyję :)  Zresztą nie tylko ja bo w latach 2009-2011 na Olympicach zasuwał co drugi maratończyk.

Pewnie że się da jeździć! Tylko jak wywalać kasę na nowe koła to powinny one być szerokością dopasowane do preferowanej szerokości opon... A że kiedyś się jeździło... świat się zmienia i skoro można mieć lepiej (i niekoniecznie ciężej) to dlaczego z tego rezygnować? A teraz to już pomału obręcze 17 mm montują w szosówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dwa komplety kół na tych samych obręczach- jeden komplet na 240s, drugi na 350. Zero różnic w toczeniu i trwałości. Różnica w wadze IMO są mocno pomijane w tym wypadku. 

W gravelu mam piasty Novateca i wiecie co? Kręcą się w tą samą stronę co DT ( szok i niedowierzanie). 

Oczywiście można zawsze rzucić argumentem o wyższości DT na Novateciem czy innym Czymś w kwestii trwałości i tede,ale jak popatrzę na koła ,które miałem i co przeszły to zaczynam się zastanawiać nad sensem płacenia za logo.

Rozumiem sens kupowania dobrych ,markowych obręczy, szprych i nypli, nie bardzo rozumiem sens płacenia dodatkowych peelenów za logo. Za to widzę sens za płacenie za zaplecenie kół na najwyższym ,możliwym poziomie. CO mi po piastach za 1000 pln skoro będą w fatalnie zaplecionych kołach?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alsew napisał:

Mam w rowerze żony opony 2,0 na obręczach 17mm, w swoim xc mam teraz opony 2,1 na 19mm więc wiem jak to wygląda:down: Natomiast w swojej objazdówce mam obręcze 19mm i oponę 1,75 i na pierwszy rzut oka widać, że te dwie szerokości ze sobą idealnie współgrają, opona super się układa i ma świetną trakcję. I stąd pomysł do przejścia na szersze obręcze w rowerze XC i myślę że opona 2,1 na obręczach 22,5 będzie optymalna, chociaż nie powiem, że nie myślałem o obręczach 25mm.

Pewnie że się da jeździć! Tylko jak wywalać kasę na nowe koła to powinny one być szerokością dopasowane do preferowanej szerokości opon... A że kiedyś się jeździło... świat się zmienia i skoro można mieć lepiej (i niekoniecznie ciężej) to dlaczego z tego rezygnować? A teraz to już pomału obręcze 17 mm montują w szosówkach.

No ale co rozumiesz przez odpowiednie dopasowanie? Taka sztuka dla sztuki?

Śmigało się na nich z dętką, śmigało bez dętki, jeździło się naprawdę dobrze i to w trudnych warunkach bez cackanie się. Nigdy mnie nie zawiodły...i nawet mi do głowy nie przyszło...że to źle wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A kij z wyglądem - grunt, żeby działało :icon_cool:
Ja mam 2,25" na 19 mm i właściwie jedyna do tej pory upierdliwa rzecz to ściągnięcie i założenie opony bez łyżek w terenie - nie było łatwo, oj nie...
W innych aspektach nie zauważam problemu ( chociaż pewnie trakcja jest nieco lepsza na inaczej ułożonej oponie na szerszej obręczy ), ale kiedyś pewnie jednak się skuszę na coś szerszego w tym lub innym rowerze.
Jednak myślę, że przy przesiadce z tych 19 mm, to te 22,5 mm byłoby minimum - chyba optymalnie by było w przedziale 23 - 25 mm przy oponach 2,25" ( Schwalbe, więc raczej trzymają szerokość ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...