Skocz do zawartości

[Łożyska sterów] Hsi-sair 1-1/8"


Kowal1986

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Muszę kupić na zapas łożyska sterów Accent HSI-SAIR 1-1/8". Opis na łożysko to 6.5hx41x30.2x36°x45°.

Szukam po necie i niczego nie mogę odszukać, a nie uśmiecha mi się kupować całych sterów jak tylko łożyska chcę mieć w zapasie.

Będę wdzięczny za waszą pomoc

 

20170331_175924.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te stery i łożyska są nie do zajechania, także nie musisz jakoś szczególnie martwić się na zapas. 3 sezony na nich przejeździłem i do teraz wyglądają i działają jak nowe. Mam nową ramę i nowe łożyska ale te zostawiłem w pudełku z częściami z czystego sentymentu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Widać, że muszę podszkolić się w obsłudze wujka Google. Wybrałem te tańsze, bo wyglądają identycznie jak oryginały w Accent - pewnie ten sam Chińczyk to klepie.

Odnośnie wypowiedzi kolegi skom25. No nie jest tak różowo. Po około 4 tyś przebiegu (jeden sezon) dolne łożysko już trochę chrobocze. Górne jak nowe. Gdy będę robił przegląd amorka po następnym przebiegu 3-4 tyś to wymienię te łożyska dla świętego spokoju, jeśli wcześniej coś się nie posypie.

Sporo deszczu i błota było w zeszłym roku, więc łatwo rower nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanko: składacie łożyska na sucho czy wciskacie smar do miski, na to łożysko i przykrywacie znów smarem? Bo szkoły są dwie, jedni na sucho inni na smar składają.

 

A dobry smar uszczelnia, łożyska mają dużo, dużo łatwiej jak się do nich woda nie próbuje wedrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pokrywam całe łożysko cienką warstwą smaru, miski tak samo. Dzięki temu raz że nic nie trzeszczy a dwa że łożyska są chronione przed wodą i wilgocią.

Natomiast ważne jest żeby łożysko było dobrze uszczelnione. Miałem stery Accent HSI-SPRO, tam łożysko było uszczelnione tylko z jednej strony (!), jeżeli przy tych sterach napakowało się za dużo smaru i złapał trochę brudu to momentalnie całość się mieszała i wpadała do łożyska.

Swoją drogą nie polecam tych badziewnych sterów, fabrycznie łożysko ma taki luz że można poruszać połówki względem siebie o jakiś milimetr. Jakby tego było mało to górne łożysko trzeba było wbijać w miskę, więc późniejsze wyjęcie łożyska do czyszczenia było niemożliwe bez podważania śrubokrętem a co za tym idzie niszczenia miski i samego łożyska. Wywaliłem je po roku bo praktycznie non stop miałem jakieś problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...