Skocz do zawartości
  • 0

Właściwy dobór ramy?


Gość Rafał

Pytanie

Gość Rafał

Cześć wszystkim,

zamówiłem rower Scotta Sub Cross 20 i czekam na odbiór. Może ktoś pomoże w rozwianiu wątpliwości czy wybrałem dobry rozmiar ramy?

Mój wzrost to ok. 188 cm, wysokość przekroku (nie długość nogi) ok. 88 cm. Geometria roweru tu: https://www.scott-sports.com/global/en/product/scott-sub-cross-20-men-s-bike?article=265470006

Z kalkulatora wychodzi ,że odpowiedni rozmiar to XL. Producent też sugeruje taki rozmiar wg wzrostu. Po przejechaniu się XL miałem wrażenie, że rower jest przymały/przykrótki (niedużo). Sprzedawca powiedział, że te rowery mają krótką rurę górną i zasugerował XXL. Po przetestowaniu odczucia z jazdy były lepsze niż na XL. Zamówiłem XXL. Jedyne co nie do końca daje mi spokój, to że siedząc na siodełku i dotykając palcami ziemi (na styk) rower wydawał się minimalnie za wysoki. Tu zaufałem sprzedawcy.

Czy spotkaliście się z takim rozstrzałem pomiędzy sugestiami producenta a własną praktyką? A może próba "naprawienia" geometrii roweru przez zwiększanie rozmiaru to nie jest najlepszy pomysł?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...