Skocz do zawartości

[2018] BTWIN


gdy

Rekomendowane odpowiedzi

11kg (bez pedałów wagę podaje Deca) to waży Triban 100, ze stalowym widłem, korbą z żeliwa chyba na kwadrat i kołami do Jelcza owiniętymi oponami 32C w teren. O wagowych cechach reszty komponentów, jak mostek (ważący w miarę, bo o połowę za krótki) z jego cud śrubami, czy też sztyca i siodełko już nawet nie wspomnę. A całość masz w cenie 999PLN. Tak więc moim skromnym zdaniem dobranie komponentów do sporo droższego roweru i "osiągnięcie" wagi ponad 11kg to nie jest sukces, a rower tyle ważący to taczka z gruzem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Convi napisał:

Decathlon jeszcze bardziej rozdrabnia swoje marki, dla rowerów ultra ma być nowa marka Van Rysel, dziś w jednym Decathlonie w podwrocławskich Bielanach widziałem już koszulkę

https://road.cc/content/tech-news/254938-decathlon-launch-van-rysel-brand-their-performance-road-bike-range

na stronie sa juz pierwsze i mozna zamawiac 

https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-ultra-cf-ultegra-id_8545916.html#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam swoją przygodę rowerową i zastanawiam sie nad kupnem oto takiej bestii

ROWER GÓRSKI MTB ROCKRIDER ST 100 lub ROWER GÓRSKI MTB ROCKRIDER 340.  Ewentualnie Kross hexagon 1.0  Waszym zdaniem z tych trzech rowerów, który jest w miarę ok na sam początek dla amatora rowerowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to się właśnie wydaje logiczne tylko nie rozumiem tego "tyres can be fitted on the wheel"  ze strony Deca. Dla mnie to oznacza montaż na to co jest, a niby jak? Mniejsze całe koła jak się ktoś uprze to zawsze można zamontować więc po co o tym pisać. 

Kup nasz tani rower, który wprawdzie nie spełnia oczekiwań co do szerokości opon ale możesz kupić nowe mniejsze koła za jedyne 250euro i już będzie trochę lepiej. Co prawda wybór opon w tym rozmiarze jest bardzo marny ale może coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kipcior to nie do końca tak. Jeżeli chodzi o gravele to są zwolennicy węższej opony na kole 28 i tacy, którzy wolą większy balon na kole 27,5. Średnica obu kół wychodzi bardzo zbliżona, bo 27,5 z dużym balonem ma wyższy profil niż wąska 28. W zależności od tego po jakim terenie się poruszasz to możesz mieć 2 komplety kół. Trochę jak 27,5 w plusie zamiennie z 29. Oczywiście nie aż w takiej skali, ale na podobnej zasadzie. Są gravele, które fabrycznie wychodzą na kołach 27,5 (np. Kona Rove NRB, Bombtrack Hook EXT-C, etc.) i są dedykowane opony gravelowe w tym rozmiarze (np. WTB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waskij Nie wiem czy 36 to mało, bo nie mam porównania. Ale widzę, że inni potrafią dać więcej, a nie wydaje mi się by poszerzenie miejsca na oponę stanowiło aż taki problem przy projektowaniu ramy.

@Eazy Spoglądam nieśmiało w stronę Canyona i tam w moim rozmiarze właśnie dają 27,5. Ale to nie jest standard przy tego typu rowerach i wybór opon jest ograniczony, a to mi się nie podoba. W 28 kupisz to co chcesz, a tutaj to co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...