Skocz do zawartości

[który wybrać] Trek Procaliber 9.6 vs. Focus Raven


kemot1974

Rekomendowane odpowiedzi

 

 przy dłuższych nogach ,,lepszy" będzie mniejszy rozmiar.

Pierwsze słysze... Ale jeśli nawet ta teoria miałaby racje bytu to w Trek'u, który cechuje się bardzo krótka rurą podsiodłową, może braknąć sztycy ;-)

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na ramie Procalibera 9.8SL 2,5 roku i co do iso speed mam mieszane uczucia. Według mnie jego działanie jest ledwo wyczuwalne, trochę tłumi drgania, podobnie jak opona. Nie spodziewaj się że to działa jak amortyzacja. Dobra karbonowa rama może działać podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

niższy suport. 1cm mozna poczuć.

IMHO to zdecydowany plus, 

 

 

co do iso speed mam mieszane uczucia. Według mnie jego działanie jest ledwo wyczuwalne, trochę tłumi drgania, podobnie jak opona. Nie spodziewaj się że to działa jak amortyzacja.
 

No, tak to ma właśnie działać podobno. Pytanie jak z trwałością tego rozwiązania, czy oś na której się to obraca nie wydrenuje kieszeni jak się zużyje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie jak z trwałością tego rozwiązania, czy oś na której się to obraca nie wydrenuje kieszeni jak się zużyje ...
Tym raczej nie trzeba się przejmować jeśli na ramę ma się dożywotnią gwarancję, raczej można by mieć nadzieję że po latach będzie okazja do darmowej wymiany na nową :woot:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuję Wszystkim za dyskusję i argumenty.

 

Wybór padł na Focusa, kupuję Ravena rocznik 2017 z dużą przeceną ( już na nowej przeprojektowanej ramie). Rower kupuje dla ramy , większość komponentów sprzedam jako nowe i zbuduję rower zgodnie z własnymi planami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Alsew kupuje ten model , tylko , że w Poznaniu i z duża  przeceną :)
 

https://www.olx.pl/oferta/20-rower-gorski-focus-raven-elite-29-carbon-gdansk-CID767-IDkOMeG.html#636b528b10

 

@WKG - tak jak pisałem, wybrałem zamiast rocznika 2018 rocznik 2017 z uwagi na bardzo dobrą ofertę cenową. Najbardziej zależało mi na ramie, bo resztę komponentów dobiorę sam. Dodatkowo nie jestem zwolennikiem napędów 1 x ....., miałem już okazję jeździć na takim napędzie i nie do końca byłem zadowolony. Tutaj wpakuję 2 x 10, lub 2x 11 , przód FOX , koła coś od DT, pewnie zamówię od Daveo , mam już od niego dwa komplety i jestem zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, późno już bo pewnie po temacie. kupiłeś focusa z 2016r. Specyfikacja na to wskazuje. ja od roku jeżdżę na Focus Elite 2017 i jestem zachwycony co potrafi ten sprzęt a rama w regały robi mega wrażenie. ten system RAT jest trochę dyskusyjny. Już go zdążyłem zepsuć, ale całe szczęście ze Focus uznał reklamacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...