Skocz do zawartości

[trenażer] Odpowiedni sprzęt dla wagi ciężkiej


kregiel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj miałem możliwość przejechania się na trenażerze Direto w sklepie rowerowym. Jak dla mnie to jest on bardzo głośny przy wrzuceniu najwyższego biegu w rowerze. Trenażer nie był podłączony do prądu zatem obciążenie było domyślne. Podobno z prądem byłoby nieco lepiej. Muszę jeszcze znaleźć sklep by przetestować novo force. Nie znam się na tego rodzaju sprzęcie, ale jak za 3k to jest on znacznie głośny. Nie wiem czemu jest na niego takie bum, że wszystko jest wyprzedane i są robione zapisy na styczeń/luty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wahoo kickr snap. Na ich stronie jest napisane że słabym punktem jest rama roweru.

 

The Wahoo Smart Trainers have a weight limit of 250 lbs (around 113 kg).

 

This limit is based largely on the unique forces trainers place on the bike frame that aren't normally experienced while riding on the road. As the KICKR itself is one of the most durable trainers on the market, this weight limit remains high enough to suport the majority of riders, yet low enough to protect the safety of your frame.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem możliwość przejechania się na trenażerze Direto w sklepie rowerowym. Jak dla mnie to jest on bardzo głośny przy wrzuceniu najwyższego biegu w rowerze. Trenażer nie był podłączony do prądu zatem obciążenie było domyślne. Podobno z prądem byłoby nieco lepiej. Muszę jeszcze znaleźć sklep by przetestować novo force. Nie znam się na tego rodzaju sprzęcie, ale jak za 3k to jest on znacznie głośny. Nie wiem czemu jest na niego takie bum, że wszystko jest wyprzedane i są robione zapisy na styczeń/luty.

W porównaniu do tranażerów na koło, ten jest jednak cichy. Tutaj tak naprawdę liczy się nie sam odgłos jaki wydaje kręcące się koło zamachowe, ale wszystkie wibracje, które przenoszą się na podłogę przy generowanej dużej mocy/prędkości i powodują, że sąsiedzi wzywają policję :-)

A jest na niego taki bum, bo to pierwszy tak "tani" interaktywny trenażer direct-drive, z pomiarem mocy (dokładność +-2,5%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj testowałem Elite  Novo Force i byłem mega pozytywnie zaskoczony. Trenażer o wiele cichszy od Direto. Jak to jest możliwe? Czy rzeczywiście ten brak podłączenia do prądu tak bardzo wpłynął na głośność? Czy Pan ze sklepu po prostu ściemniał? W sklepie stacjonarnym czekałbym ok 5 tygodni na zestaw z matą i podpórką pod koło. Na szczęście w internecie są jeszcze dostępne zestawy. Już złożyłem zamówienie :) Przyznam że płynność pedałowania i zmiany biegów na rowerze była o wiele lepsza na Direto, ale zważywszy że na początek nie potrzebuję tych wszystkich interaktywnych bajerów to uważam że Novo Force jest najlepszym wyborem. Zakupiłem dodatkową oponkę tak byśmy z dziewczyną nie musieli przekładać opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj testowałem Elite Novo Force i byłem mega pozytywnie zaskoczony. Trenażer o wiele cichszy od Direto. Jak to jest możliwe? Czy rzeczywiście ten brak podłączenia do prądu tak bardzo wpłynął na głośność? Czy Pan ze sklepu po prostu ściemniał? W sklepie stacjonarnym czekałbym ok 5 tygodni na zestaw z matą i podpórką pod koło. Na szczęście w internecie są jeszcze dostępne zestawy. Już złożyłem zamówienie :) Przyznam że płynność pedałowania i zmiany biegów na rowerze była o wiele lepsza na Direto, ale zważywszy że na początek nie potrzebuję tych wszystkich interaktywnych bajerów to uważam że Novo Force jest najlepszym wyborem. Zakupiłem dodatkową oponkę tak byśmy z dziewczyną nie musieli przekładać opon.

Też mam ten trenazer. Używam z czerwoną oponą vittoria i jest naprawdę cichy. Dopiero przy mocnych interwalach jest głośniej ale nie jakoś bardzo. Podkładka pod niego gumowaną matę do ćwiczeń i sąsiedzi nigdy się nie skarzyli. Podstawa to dobra opona przeznaczona do trenazera, wtedy będzie cicho.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako oponę polecili: http://www.rowerek.pl/Products/Show/3258801/Opona_do_trenazera_Schwalbe_Insider_28_29_x_1_37_35_622_zwijana

Mam zagwozdkę a propos dodatkowego zacisku.

Zakupiłem ten: http://www.rowerek.pl/Products/Show/2383299/Zacisk_Tacx_piasty_tylnej_do_trenazerow_T1402

Aczkolwiek bo bliższym przyjrzeniu się do obrazka zauważyłem inne wytłoczenia niżeli na tym Elite. W opisie jest napisane że pasuję do Elite. Mam wrażenie że jest to błąd w opisie i będę musiał poszukać pasującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego niebieskiego insidera i miałem też różową Vittorie. Insider po dwóch sezonach na trenażerze zaczął się mocno sypać, z Vittorią nie miałem tego problemu. Poza bez specjalnych różnic. Przynajmniej u mnie na wałku "amelinowym". Wziąłbym tańszą Vittorie z decathlonu. 

 

Zacisk tylnego koła powinieneś dostać razem z trenażerem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj testowałem Elite  Novo Force i byłem mega pozytywnie zaskoczony. Trenażer o wiele cichszy od Direto. Jak to jest możliwe?

 

Po pierwsze, to nie jest tak, że im droższy / lepszy trenażer, tym cichszy. Głośność to nie jest główna cecha trenażera, i choć producenci starają się ograniczać hałas, to nie jest to priorytet numer jeden przy jego konstruowaniu.

Po drugie, to jesteś pewny, że w obu przypadkach jechałeś na tym samym przełożeniu? Głośność trenażera zależy od prędkości, nie od kadencji. Bardzo prosto dojść do błędnych wniosków, kiedy porównujesz głośność jednego trenażera jadąc na małej tarczy z przodu i drugiego jadąc na blacie. Przy tej samej kadencji będą generować zupełnie inny hałas. Wrzucasz małą tarczę z przodu, jedną z większych zębatek z tyłu, duży opór na trenażerze i jest cichutki jak ta lala. Wrzucasz blat z przodu i twarde przełożenie z tyłu, 40 km/h i jest kilkadziesiąt decybeli więcej. Warto mieć to na uwadze.  

Możliwe, że Novo Force jest cichszy od Direto, bo z tego co wiem wśród trenażerów rolkowych to jedna z cichszych opcji. Gdybyś zetknął się jednak z typowym rolkowym trenażerem, przekonałbyś się, że Direto to niemal król ciszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilkukrotnie pisałem ze NovoForce jest dużo cichszy od TurboMuina.

 

Ja używam z conti hometrainer i jest „prawie” bezszelestnie. Sprawdzone również specjalnym sonometrem jakim jest moja Żonka ;-)

 

Ja zakupiłem oponę Schwalbe Insider. Powiedz na jakim jeździsz ciśnieniu oraz jak bardzo dociskasz rolkę do opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czy np. 8 bieg nie odwzoruje jazdy zbliżonej do jazdy po zwykłej nawierzchni? Wtedy mógłbym zmieniać tylko przełożenia na rowerze
Na ulicy opor rosnie wraz kwadratem predkosci. Na trenazerze opor ustawiasz staly. Czyli mozna sie mocno "rozpedzic" ale to nie ma przelozenia na predkosci na asfalcie.

Np w kalkulatorze:

https://2peak.com/tools/powercalculator.php

wychodzi ze taka sama osoba na takim samym rowerze aby jechac 25km/h musi generowac 106W mocy ale przy predkosci 50km/h jest to juz 686W czyli ponad 6 razy wiecej a predkosc tylko 2-krotnie wieksza. Trenazer daje opor bardziej liniowy i dlatego mozna sie bardziej rozpedzac.

 

Tak naprawde przy trenazerze wazne sa:

- czas

- puls

- kadencja

 

I nic wiecej. No chyba, ze masz miernik mocy to zamiast pulsu dajesz moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...