Skocz do zawartości

[sztyca] Problem z doborem sztycy


Benyyy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio spotkało mnie przykre zdarzenie "życzliwi" sąsiedzi podwędzili mi siodełko wraz ze sztycą i  stad mam pytanie siodełko już kupiłem ale zastanawiam się nad sztycą bo są rożne rozmiary 25.4, 27,4(te są najczęściej spotykane) itd.  zmierzyłem rozmar otworu jest mniej wiecej 25 wiec pewnie odpowiedni bedzie  ten 25.4 ale czy bedzie dobry też 27,4 których jest dużo wiecej w sprzedaży??

A moze ktos posiada model roweru Lazaro Evolution V i jest w stanie mi napisac jaka przychodzi oryginalna sztyca do tego modelu roweru?

I od razu moje pytanie opłaca sie inwestowac w amortyzowaną sztyce?? jak juz kupuje to moge w taka amortyzowaną zainwestowac tylko czy to jest duza roznica w komforcie jazdy??

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety średnica sztycy musi być dobrana dokładnie i to, że jest około 25 mm to jest żadna informacja. Bez suwmiarki to nawet szkoda podchodzić. 27,4 to rzeczywiście popularny rozmiar, ale jak masz coś nietypowego to są stopniowane wręcz co 0,2 mm i można się zdziwić.

Gdzie mieszkasz? Ja bym radził nawiedzić serwis i niech Ci dobiorą - zmierzą, przymierzą i będzie wszystko jasne.

 

Dobra amortyzowana sztyca jest droga, a ja osobiście uważam, że nierówności to lepiej amortyzować nogami, a nie jeździć na rympał i przyjmować na kręgosłup. Rower to nie skuter żeby siedzieć jak na taborecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...