Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, cervandes napisał:

Myślę, że licznik rowerowy a zwłaszcza bezprzewodowy to zbyt skomplikowana elektronika i chińczyki słabo sobie w tej materii radzą. Lampka to najbardziej skomplikowana elektonika jaką powinni sprzedawać, reszta ich przerasta.

To chyba mało miałeś chińskiego sprzętu,w tym audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Własne" :icon_lol:

 

Tego, że od zawsze mają w dupie prawa do własności intelektualnej i rżną na żywca wszystkie technologie z zachodu tylko naprawdę ciemni ludzie nie wiedzą.

 

Oho, Janusz znowu w swoim stylu. Skoro temat nie służy do wylewaniu żali to może również wspomnisz, że nie służy także do zadawania pytań??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pclab.pl/news78876.html Procesory produkowane przez VIA ( kto ma pojęcie o IT zna markę i ich rozwiązania z lat 80-90 )

---------------

Kolejna sprawa to Huawei  (  korporacja międzynarodowa, założona w 1987 roku w Chinach ) o ile mnie pamięć nie myli ma ponad 30 międzynarodowych patentów.

Meizi, Xiaomi rozwiązania jakich nie wprowadziło w smartfonach Lg, Samsung, IPhone - chińskie marki w TOP 10 ilości sprzedanych smartfonów zajmują chyba 6 miejsc z 10.

----------------

Sprawa andoid boxów - chińskie produkty zdominowały rynek

-----------------

Elektroniczne rozwiązania płatności stosowane u siebie są szybsze, tańsze i wygodniejsze niż Visa, czy Mastercard.

-----------------

Automaty sprzedażowe - kraje EU do pięt nie dorównują rozwiązaniom jakie mają u siebie na ulicach.

-----------

BITMAIN potentat i praktycznie niedościgniony producent koparek kryptowalut. Zdominował swoją elektroniką i rozwiązaniami ten rynek absolutnie, nie ma konkurencji.

 

Tyle ode mnie, dalej nie chce mi się ciągnąć wątku i ponownie odpowiadać na wycieczki personalne do mnie. Wydaje mi się, że brak wiedzy w temacie powoduje takie a nie inne wpisy i spostrzeżenia.

 

Edytowane przez Janu_sz
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, cervandes napisał:

Tego, że od zawsze mają w dupie prawa do własności intelektualnej

Popularny mit.

Pojedź wdrożyć produkcję i zobacz jakie mają fabryki. W europie możemy pomarzyć bo jesteśmy lata świetlne za nimi. Inż w chinach zarabiają więcej niż w europie. Pomijam ilu po prostu wyciągnęli do siebie. Gro "podróbek" i "kradzieży" to produkt 100% chiński i ORYGINALNY.  A "oryginały" to zlecona produkcja przez jakąś markę. 
Zobacz sobie na rynek produkcji elektroniki. Gro z niej jest robiona przez kilka chińskich firm dla WSZYSTKICH marek. 
Mit taniej tandety z chin nadal jest silny bo nasi Janusze biznesu zamawiają tani chłam bez kontroli jakości albo wprost 3 i 4 gat.  Już kilkukrotnie produkt zamówiony z chin dostałem w jakości idealnej a zamówiony ten sam w Polsce od polskiej firmy był badziewiem. Ta sama produkcja i teraz pytanie skąd różnica. Ano stąd że polski importer wybrał niższą jakość.

Znam osobiście dwóch inż zatrudnionych przy produkcji europejskich marek. Jeżdżą tam na wdrożenia produkcji. Wiem do których fabryk i wiem ze zamawiają europejskie firmy tam produkt gotowy włącznie z projektem. Znam też osobiście informatyka (programistę) pracującego dla chińskiej fabryki robiącej dla francuskiego producenta. To chińska fabryka i on robią produkt włącznie z projektem i oprogramowaniem.  "producent oryginału" tylko zamawia. Co więcej chińczyk ma w swojej ofercie ten produkt i tylko go "umarkowia" .  Potem mędrki na forach kupią "podrubkę z chin" i będą się rozwodzić jak to Chińczycy ukradli :D:D:D

Jak by to było takie powszechne to powszechne były by procesy i by marki niszczyły chińczyków.
Jak by tak Chińczycy kradli to by apple nie produkowało "w chinach".... Jak by tak kradli to by zniszczyli samsunga  nie mówiąc o asusie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jeszcze na rynku żadnego chińskiego procesora a Ty się jarasz jak dziecko. Ja wiem, że lubujesz się w grzebaniu na aliexpress ale rewelacji to w tym nie ma, nie było i długo nie będzie.

Ilość sprzedanych telefonów? No super, rżną z innych na bezczela, produkują w zakładach gdzie ludzie robią za 2 dolary po 14 godzin na dobę, oferują CHIŃSKĄ jakość za chińską cenę. Nie dziwota że sprzedają dużo, skoro mają w ofercie chiński szajs. Ale jak ktoś lubi wysoki SAR przy głowie... W Pakistanie i Bombaju nikomu to nie przeszkadza :D

Android boxy? No miałem dwa, od lat bawię się w ripowanie filmów, mam różne odtwarzacze w domu. Chińskie gówno. Miliony błędów w sofcie, tandetne wykonanie, koszmarny interface pisany na kolanie.

Płatności? Tańsze? Ja nic za płatność nie płacę więc tam co, dopłacają do zakupów? Szybsze? To może być szybciej niż ta 1 sekunda przy przykładaniu telefonu z NFC do czytnika?

 

Tak, Huawei - równa do reszty. Nie prześciga a RÓWNA, goni. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cervandes napisał:

produkują w zakładach gdzie ludzie robią za 2 dolary po 14 godzin na dobę

Gdzie Ty to wyczytałeś ? Chińczycy jak europejczycy pracują po 8 godzin + w ciągu dnia ( różnie zależnie od regionu ) mają 1-2 godziny przerwy na lunch oczywiście niepłatnej, ale obowiązkowej ( z reguły w godz. 11-13 i wtedy praktycznie nic nigdzie nie załatwisz - wiem, bo przeżyłem osobiście ). Za nadgodziny mają płacone, często gęsto za dzienne wyżywienie i pokój. Stawki w rejonach mocno produkcyjnych dla ludzi na produkcji są często wyższe niż stawki w PL ( koszty życia bardzo porównywalne do większego miasta w PL  - wynajem garsoniery 3-4k pln, miesięczne obiady w restauracjach 600-800 zł, wypaśna kolacja dla 4 osób 250-300 zł ) Często nawet korpo fabryki to jedna wielka rodzina między sobą - za takie się uważają.

Teraz, cervandes napisał:

Android boxy? No miałem dwa, od lat bawię się w ripowanie filmów, mam różne odtwarzacze w domu. Chińskie gówno. Miliony błędów w sofcie, tandetne wykonanie, koszmarny interface pisany na kolanie.

Tylko one nie do tego służą. A soft o ile wiem tworzy Google ;)

Teraz, cervandes napisał:

Płatności? Tańsze? Ja nic za płatność nie płacę więc tam co, dopłacają do zakupów? Szybsze? To może być szybciej niż ta 1 sekunda przy przykładaniu telefonu z NFC do czytnika?

Jeśli nie Ty, to sprzedawca producent ponosi koszty z tym związane, co suma sumarum leci w cenę produktu.

Szybsze w kwestii ilości transakcji na sekundę.

 

Ja wypadam. W tym co napisałeś wyżej jest tyle niewiedzy, tyle mitów i przekłamań, że aż strach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cervandes napisał:

w zakładach gdzie ludzie robią za 2 dolary po 14 godzin na dobę,

Może zanim coś napiszesz to się zastanowisz i spojrzysz na  dostępne dane?
Już  w miastach zarabiają lepiej niż w Polsce. A często mają jeszcze całkiem przyzwoity socjal od fabryk (tu jest różnie ale to tez się szybko zmienia na lepsze). 
Pojedź zobacz.  Tylko nie na zapadłą wieś która jest ich problemem jak nasz wschód

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zwykłym, wpatrzonym w chiński crap fanbojem. Tak jak 25 lat temu ludzie mi wmawiali, że Samsung, który dopiero startował może sie równać z Pioneerem czy Technicsem tak teraz usiłujesz mi wmówić, że chińczycy przeganiają kogokolwiek. I jeszcze jako argument chwytliwy tytuł o ilości sprzedanych urządzeń jakby to miało jakiekolwiek przełożenie na to o czym rozmawiamy.

Wygodne jest pomijanie faktu, że akurat Apple to producent premium i w ofercie nie ma ani pół urządzenia ze średniej i niskiej półki a Huawei 90% sprzedaży to najtańsze i średnie modele sprzedawane w krajach, gdzie na apple przeciętny obywatel zarabia np 20 lat?

 

Doskonałym przykładem chińskiej jakości, najlepszości, przeganiania jest motoryzacja. Zlepek wielu dziedzin - od konstrukcji, przez użyte materiały, elektronikę, silnik spalinowy, elementy bezpieczeństwa - no pełne spektrum dziedzin w jednym produkcie. Chińskie auteczka w porównaniu do jakichkolwiek - koreańskich, japońskich, nawet amerykańskich to gówna z cyrku - gniją po 3 latach jak cała reszta po 25 latach leżakowania w słonej wodzie, w testach zderzeniowych składają się jak kioski ruchu, wykończenie i wyposażenie jak stereotypowe chińskie jednorazówki, silniki tak przestarzałe że nikt ich do ruchu nie dopuści w cywilizowanym świecie...

Tak wyglądają właśnie Chiny i chińskie produkty. Chińczyk robi dobrze tylko wtedy, kiedy jest krótko za mordę trzymany i mu sie pokaże jak ma robić. I jest tani tylko dlatego, że jego pracownik śpi w pokoju 2x3m z pięcioma kompanami, zarabia kilka USD miesięcznie, robi 14 godzin w jednej pozycji. Jak zwierzęta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z racji zawodu i kontaktow to mozna przyznac racje jak i jednej tak i drugiej stronie.

Sa piekne zaklady o wysokim stopniu"cywilizacji", sa pokazowe dla delegacji i masa zakladow obozow, w sensie, ze podpisuje sie kontrakt i praktycznie z niego nie wychodzi, takie zaklady mikromiasta...

Ja nie o to , motoryzacja. Musze przyznac, ze taki produkt zwany Great Wall niezle sobie poczynial 2 rok z rzedu w Dakarze. Przynajmniej go bylo widac.

Abstrachuje od tematu kto za tym stoi i ile kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandes powiem ci że powalasz sposobem pisania. Przykro się czyta taki zaścianek. WDBGW... i tyle w temacie.

Poszukaj sobie art. o japońskich autach sprzed 30-35 lat. Taki miały ton jak Twoje wypociny. W tym momencie to oni są technologicznie do przodu.
To co piszesz o chinach to zlepek bzdur. A apple nic nie produkuje tylko kupuje od chińczyków. Co gorsza sporo swojej produkcji zamawia w najgorszych pod względem traktowania pracownika fabrykach. I to co piszesz wpisuje się idealnie w model niby chińskiej tandety. Muszę cię zmartwić że większość właśnie europejskich i amerykańskich firm szuka pracownika za 2$ i dla tego przenoszą produkcję z chin bo tam już przestało być tanio. Problem w tym że chińczycy zarobili na wypuszczanie swoich marek i one się okazały lepsze od tego co oferowali frajerom wielcy tego rynku. A tak swoją droga to prześledź sobie pierwsze "smartfony" Kojarzysz markę HTC?  Zresztą w dziedzinie smartfonów to wielkie marki są w ciemnej czarnej i nie mogą doskoczyć do chińczyków :D    A pionier? Japoński serwisik.. Też kiedyś był uważany za szajs i obciach :D

Teraz, shotgun napisał:

takie zaklady mikromiasta...

Też trzeba wziąć pod uwagę ich mentalność. Jak znajomy pojechał do Japonii był w szoku jak oni pracują i jak mieszkają. 

@Dokumosa w wielu wypadkach te tanie produkty to 2 3 4 klasa.   Teoretycznie nie masz tego na rynku w normalnej sprzedaży.  Zupełnie inną bajką jest tani produkt za 3$ ale tam się płaci i ma to za co się zapłaciło. A i te produkty kupione u źródła potrafią bić na głowę nasze odpowiedniki zamawiane przez rodzime firmy.  Latarkę kupiłem jedną w chnach druga w Polsce Nasz miała diodę no name ta z chin cree :D  Cena w chinach w detalu niższa o 75%... Więc ktoś nie dość że dokłada sobie sporo do ceny w detalu to zamawia tańszą wersję z gorszymi diodami... No sorry ale słabe to ;)

Edytowane przez KrisK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat rzeczywistości w Chinach się nie wypowiem, bo wiem nie więcej niż kolega wyżej, z tym że ja się nie odzywam na tematy o których tylko plotki słyszałem. Tego pieprzenia o niskiej jakości i tylko kopiowaniu nawet nie ma co komentować... Widać że kolega wisi w rzeczywistości sprzed 20 lat, i nie jest świadom że Chiny idą w kroki Japonii, tj masówka i kopiowanie w niskiej jakości aby stopniowo dojść do szczytu możliwości, oni chcą zostać potęgą światową (o ile już nie są). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Ale w tanich produktach nadal brak powtarzalności, materiałów, pasowania i trwałości mechanicznej.

Zastanówmy się tylko dlaczego chińczyki produkują tanie, tandetne rzeczy, które nie wytrzymują kilku minut użytkowania.

Odpowiedź jest bardzo prosta - bo jest na tandetę rynek zbytu.

 

A co do produktów, tak mi się przypomniało: Liitokala - ich produkty ( np. akumulatorki ) idą obrandowane Samsungiem, LG, Panasonikiem w świat ( coś jak łańcuchy KMC )

Edytowane przez Janu_sz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...