Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Cycplus używa standardu montażu garmina. Możesz przebierać w różnych mocowaniach do liczników i światełek. Swoją droga z takich znanych mi pasującyvh pod to mocowanie to magicshine (tylne wysokie modele seemee, przednie serii rn). Być może xoss też ma jedwn moeel (nie miałem w łapkach ale mocowanie wyglada podobnie).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, chodziło mi o mocowanie przedniej lampki pod licznikiem M1 na (pod) holderze Z1 z zestawu z licznikiem.

Coś ala https://pl.aliexpress.com/item/1005004272919716.html

Z tym że będę musiał poszukać coś pasującego.  Te moje lampki mają po zdjęciu silikonowej gumki klipsa. Tylną nasunąłem na torebkę podsiodłową :)

 

Edytowane przez pierotez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta śrubka w dziurkę na środku mie zmyliła. Myślałem że nią przykręcę sobie od spodu co będę chciał.

Tak, muszę poszukać coś pod latarkę. Widzę że te 2 śrubki od spodu można wymienić da dłuższe i przykręcić razem z dedykowanym mocowaniem.

 

Użytkuje właśnie m1 po twojej wstawce i jest naprawdę OK.

Intuicyjność jest jak jest ale jak się wreszcie przeczyta instrukcje to wszystko działa jak należy 😄

Synchronizacja z apką xoss a później z stravą sprawna i szybka.

Pasek magene oraz czujniki cyca paruje i jest OK!
Teraz pytanka:

Przyszły mi te czujniki link i nie chcą być za cholerę uniwersalne! t.j. jeden znajomemu posłużył jako czujni prędkości w garnimie a mój paruje się tylko i wyłącznie jako cadence. Zmiana zworki na speed nic kompletnie nie daje daje 😑

Edit.

Następna sprawa to jak sprawdzić czy strava poprawia prędkość i zapisany ślad?

Porównując z zapisanym śladem m1 i apce xoss po skończonym treningu to co zaciągnęła strava wychodzi na to samo a nie na +/- 10%?!

W porównaniu do garmina kolegi to mój m1 ewidentnie oszukuje na prędkości. Ostatnio średnia 33 vs 26 u kolegi 😑

Edytowane przez pierotez
Ups!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8Bo musisz skorzystać z funkcji stravy nazwanej correct distance. Dla każdej trasy klikasz w trzy kropki i wybierasz co trzeba.

Wracając do uchwytu to ciekawą opcją jest to:

https://pl.aliexpress.com/item/32958814230.html

Metalowe, standardowo od spodu jest ucho oraz dołożony holder do latarki pokroju convoy s21. Zamiast holdera do latarki można podpiąć np. taką lampkę:

https://pl.aliexpress.com/item/1005005896561013.html

 

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie opinie na temat gps-ów igpsport? Mam IGS 618 i o ile sam licznik spoko (gps łapie błyskawicznie i śledzi dokładnie, bateria trzyma około 4-5 godzin), to już aplikacja na telefon tragiczna - ma tam łączyć się niby z licznikiem przez bluetooth i synchronizować treningi, co praktycznie w ogóle nie działa - może 1 raz na 10 się uda w ogóle połączyć. No, może jeszcze to że termometr w urządzeniu zaniża temperaturą o 3 stopnie.

Więc sam licznik ok jest zwłaszcza jak na swoją cenę, ale treningi trzeba wrzucać prze kabel na komputerze (można wrzucić nawet do garmin connect, urządzenie generuje pliki w garminowym formacie .fit).

Widzę, że są nowsze modele już niż 618, może ktoś ma i się wypowie czy rozwiązali powyższe problemy?

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba oba to niższe modele (chociaż, bsc200  może nie?). A zwróciłeś uwagę, czy termometr pokazuje prawdziwą temperaturę, czy zaniża o 3 stopnie jak u mnie? Niby to mniej ważne, a jednak drażni mnie. Czytałem opinie o IGS520 i ludzie pisali, że tak samo termometr zaniża temperaturę.

To, co mnie jeszcze wkurza to że MapMyFitness ma jakieś problemy z plikami .fit z tego licznika. Niby to format Garmina, z Garmin Connect działa prawidłowo. Ale z MapMyFitness nie, niby importuje ale nie widać nic oprócz trasy (brak tętna, kadencji, prędkości itd). Z drugiej strony, MapMyFitness działa prawidłowo ze sprzętem Garmina więc nie wiem o co chodzi.

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że przynajmniej GPS powinien być lepszy, bo mój obsługuje np tylko GPS i Glonass. Ale na GPS zbytnio narzekać nie mogę akurat, łapie fixa zwykle w około 10 sekund i śledzi dość dokładnie, raczej nie zdarza się żeby po drodze zgubił zasięg.

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie zauważyłem zaniżania prędkości ani dystansu w IGS618. Może to, o czym piszesz wynika z tego, że nie od razu wzbudza się po pauzie, jest chyba jakiś poślizg - kilka sekund. A jak ruszasz z miejsca, to chyba jest to 30 sekund zanim zacznie automatycznie nowy trening, chyba że włączysz szybciej. Dystansu raczej mi nie zaniżył, bo jest w zasadzie tyle samo, co z gps-a telefonu.

Nie wiem za to, czy jest możliwość pauzy na żądanie - chyba nie, co jest też wkurzające. Bo gdyby nie to, to np idąc do sklepu i zostawiając rower, wziąłbym go do kieszeni (żeby nie zostawiać na wierzchu na zewnątrz), ale nie mogę bo się wybudzi jak będę chodzić po sklepie i zaliczy to jako trwający trening. Więc albo trzeba go jednak zosawić bez ruchu, albo zakończyć trening i potem zacząć nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...