Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem te ROckbros na obejmy, miałem ESI, teraz mam Race Face Half Nelson. Z czym do ludzi, pierwsze wrażenie było poprawne, ot gripy od chińczyka, ładny kolor. Pojeździły troszkę ze mną i ani myślę ich ponownie zakładać. Pal sześć te śrubki z plasteliny które bitem proxxona objechałem (wymieniłem), pal sześć to że się przesuwają po plastikowym rdzeniu i napisy jeżdżą czasem w jedną, czasem w drugą... Najgorszy jest kompletny brak przyczepności do ręki, czy to bez rękawiczki czy w rękawiczce. To się nie nadaje do jeżdżenia i mimo, że nie jestem pro riderem i nie zdarzyło mi się nigdy mieć opinii o czymś w rowerze, że jest wręcz niebezpieczne - tak te gripy wyleciały właśnie przez to, że chwyt jest zwyczajnie śliski. Race Face to się kleją do łapy jak lep na muchy, ze 2k mam na nich zjechane, myte, brudzone itp - i nic. ESI sezon u mnie wytrzymały bo zaliczyłem niefortunnego dzwona i się jeden rozdarł.

 

Ponownie twierdzę, że jaka cena taka jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandesTo ja szczerze mówiąc nie miałem problemow które opisałeś, a startowałem na tych gripach parę razy w terenie i wszystko było ok. Ani się nie ślizgały/przesuwały ani nie odczułem braku przyczepności. Jeździłbym pewnie na nich dalej (w zasadzie jeszcze jeżdżę ale już myślę co kupić na ich miejsce), gdyby się pianka nie rozdarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam koszulke i spodnie na szelkach x-tigera. Uważam, że jak za te pieniądze to bardzo dobra opcja. Co do rozmiaru, ważę około 77kg przy wzroście 175cm i wybrałem XL (potwierdzę jak będe w domu). Z racji niewielkiego brzuszka piwnego spodnie mogłyby być ciut większe bo są tak na styk. Wkładka bardzo wygodna.

Edytowane przez Bulka159
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.09.2019 o 22:08, Fisiek napisał:

Ktoś poleci jakieś sprawdzoene czapki, ocieplacze rękawiczki czy ocieplacze na kolana?

Ja zamówiłam takie duperele: 

https://pl.aliexpress.com/item/32931570591.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7d975c0fS7nfkd

https://pl.aliexpress.com/item/32885019121.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7d975c0fS7nfkd

Ale jeszcze nie przyszły, więc nie mogę niestety polecić lub odradzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze kupiłem ostatnio spodnie i koszulkę długą od x-tiger i jestem zaskoczony jakością. Naprawdę mega fajna. Chociaż koszulka delikatnie za krótka o jeden rozmiar bo przed nadgarstek są. Teraz zamówiłem pakiet zimowy już z poprawionymi rozmiarówkami. W sumie to kiedyś słyszałem, że 2 rozmiary większe u chińczyka. No i by się zgadzało. Koszulki w PL kupuje M chińczyk xl, spodnie w PL to L a u chińczyka to 2xl. Jedynym minusem to przy szerokim siodełku w moim tymczasowym rowerze, delikatnie się ślizgam dupskiem. Myślę, że na węższym siodle będzie o wiele lepiej. Aha i dla informacji jak są komplety x-tiger to można mieszać rozmiarami w komplecie, tylko trzeba napisać to sprzedawcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia 500 ( o ile ta tyle ma, a wątpie w to ) kosztuje na Allegro podobnie i to chyba w ilości x2, jak nie x3 tego co tam jest.

Tu masz Oracala 150 za 40 zł z wysyłką: https://allegro.pl/oferta/przezroczysta-folia-ochronna-najlepsza-hit-6754349109

Oczywiście do wycięcia samodzielnie.

 

P.S. @phoe 1m2 folii 500 mikronów kosztuje dużo, dużo więcej niż 10 usd. 3M Scotchgard kosztuje chyba ok. 300 zł netto i to w hurcie.

Tu masz Scotchgard-a 30x50cm za 80 zł: https://allegro.pl/oferta/folia-3m-scotchgard-4gen-samoregenerujaca-30x50cm-7445198056?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla_akcesoria_samochodowe&ev_adgr=Main_adgroup&gclid=EAIaIQobChMI_rLZpqek5QIVAcqyCh3JmwRiEAQYBSABEgLpAfD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

462 zł wg. kursu Revolut ( 101 usd + 18,82 usd przesyłka ) przy G01S.

Przy Aliexpress Standard Shipping raczej będzie bez VAT, nie słyszałem jeszcze aby komuś doliczyli, bo idzie to do Francji Kontenerem wysyłanym przez Aliexpress, a potem Pocztą do Ciebie ( paczka 48 lub paczka 24 ).

Też rozważałem M7000 z Ali, ale kupiłem ostatecznie w PL M6000 za chyba 418 zł komplet i okazały się wystarczające jak dla mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież widać że komplet, jednak 4 tłoczki lepiej mt520- to samo tylko taniej, a przyjamniej u nas niewiele drożej niż z Chin, ogólnie z VAT wyjdzie podobnie jakbyś u nas kupił, ale jest duże prawdopodobieństwo braku opłat, także pod względem kosztów się opłaca, też chciałem kupić z Ali, ale znalazłem używane za znacznie mniej, poza tym się naczytałem o problemach Shimano ze zmieniającym się bite pointem, pękającymi tloczkami ceramicznymi etc. więc aliexpress sobie odpuściłem ze względu na problemy z gwarancją. Lepiej kupić model tańszy np. z bike 24 jeśli chodzi o hamulce, inne części Shimano jeśli się opłaca to spoko (napęd też chciałem tam kupić, ale czekanie na przesyłkę i w ostatecznym rozrachunku nieduża oszczędność mnie zniechęciły). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shotgun napisał:

Taka aukcja, cena za komplet hampli SLX to 396 zeta.

Cena do VAT to 470 zł. Jeżeli już nieszczęście takie padnie, to trzeba doliczyć jakieś 100 zł podatku i 30-40 zł kosztów. Ja kupiłem takie za 386 zł. Cena dobra, bo zestaw goły, zalany, tylko hample i przewody. Przyszło bez bólu i jestem do przodu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jeszcze raz po chlopsku... To w koncu jest zlozone czy luzem przewody i klamoty, bo patrzac na zdjeciach z komentarzy to zlozone.

Dwa- Czyli rozumiem, ze to wychodzi te okolo 400zl+ wysylka + ewentualny VAT? Bo to i tak taniej te 470 niz najtanszy zestaw u nas 590.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Od początku ASS ( Aliexpress Standard Shipping ) i APS ( Ali Premium Shipping ) od początku ma numery śledzenia Pocztexu. Paczki są pakowane we Francji lub Belgii z kontenerów już oclonych. Więc masz bez dodatkowych opłat ( dlatego przesyłki kosztują na Ali 18-25 usd ). Paczki idą szybko, bo samolot lata 3x w tygodniu, u mnie najszybciej było chyba w 7 dni roboczych, często w 9-10. @SoloTM też brał ost. rękawiczki i był zdziwiony tempem.

Miałem ten sam dylemat @shotgun, tylko jak pomyślałem,że padnie mi klamka, albo zacisk to muszę kupić nową = cenie w PL z gwarancją. Teraz sobie uprzytomniłem, że mają PayPala ( chyba 6 usd drożej ) a ten ma swoją gwarancję 180 dni. Więc pewnie bym zaryzykował.

Miałem kupować M7000 za chyba 470 zł lub M6000 za 360 zł, ostatecznie jak pisałem kupiłem w PL, bo bałem się padaki i wydatku dodatkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztowo się opłaca, czy złożone czy nie (jest to komplet normalny, możliwe że OEM, możliwe że po prostu hurt na rynek chiński jak wiele rzecz- taniej) nie ma znaczenia bo itak musisz przewody skrócić. Jak nie boisz się ewentualnych problemów w razie wtopy (wysyłanie za granicę, w najgorszym przypadku wyjdzie Ci łącznie jak z Polski komplet, tylko czasu dużo straconego) to bierz, to nie jest żadną podróbka ani nic z tych rzeczy, jedynie tyle że zawsze jest ryzyko defektu, nie ważne gdzie kupione. 

IMO lepiej polować na oferty z demontażu na olx, cenowo wyjdzie to samo, i ryzyko bubla też raczej mniejsze (jakby się okazało że ciekną to można na gwarancję wysłać, jeśli sprzedający da dowód zakupu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jakie koło? Na olx się często za 500-600 pojawiają, widelec też chyba spora szansa kontroli celnej, choć może jestem w błędzie, pamiętaj też o 40$ za przesyłkę (czy ile ten konkretnie kasuje) 

Na twoim miejscu bym szukał promocji jakiejś na bike24 etc. w Markhor'ze warto poza tym wymienić tłumik na ABS+ (+100zł) bo kwik toggle lipny jest trochę (bardzo twarda platforma, bije po rękach na korzeniach) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

690 zł i bez cła + 180 dni PayPala gw. Rozmawiałem z ruskimi na forum, brali stamtąd właśnie.

Koło 26", aktualnie 8 letnia Tora TK, więc nawet ten Markhor taki jak jest będzie lepszy. Do mojego nie mam zastrzeżeń generalnie, pracuje ok - tylko po 5-7 km szutrów z góry ( 50-55 km/h ) łapy jednak bolą od telepania. Wiesz jak to jest, jest rower są wymysły, bo pewnie gdybym Mańka na Ali nie widział, to nie myślałbym o kupnie. 700 zł jeszcze mogę dołożyć do mojego bike, bo ma zawalistą ramę i bez specjalnych odchudzeń waży 13,2 kg z bidonem 0,75l, napędem 3x9 :)

Nie włożę do niego RS, bo to 1200 zł, to już była by przesada podnoszenia wartości niczego ( wiesz, jakie są ceny dobrych używek na 26" )

 

P.S. Ci na OLX mają z ALi, widać po fotkach. Więc wolę kupić z gw. PayPala ;)

Edytowane przez Janu_sz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, z ASS idzie szybko, jak do tego dorzucić Paypal to mamy podwójną gwarancję zwrotu kasy. ( choć paypal wystarczy ). Nie wiem jak to z odsyłaniem jest bo taki amor to już swoje kosztuje,  waży i gabaryty ma, ale rękawiczki za 25 pln gdy przyszły M zamiast XXL to kasę zwrócili w 4 dni od otwarcia sporu, a odsyłać nie musiałem. ( w ogóle ciekawe jak to jest z odsyłaniem- kto płaci, ile kosztuje wysyłka i czym to odsyłać )

@Janu_sz 13,2 kg to nieźle.  Mój na gotowo z pedałami waży 13,5-13,7 kg zalezy jakie opony wrzucę ( też 3x9, też 26 i amor rs dart 3 ) I jak padnie amor - to myślałem nad bomberem w bdb stanie za 350-500 pln ( używka ale np. w bdb stanie, za 500 to ideał ) - taki marathon sl z 2003 r waży 1,6 kg , skok 85 lub 105 mm  i pancerny jest.

https://www.mtbr.com/product/older-categories-bikes/2003-front-shocks/marzocchi/marathon-sl.html

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SoloTM napisał:

I jak padnie amor - to myślałem nad bomberem w bdb stanie za 350-500 pln ( używka ale np. w bdb stanie, za 500 to ideał ) - taki marathon sl z 2003 r waży 1,6 kg , skok 85 lub 105 mm  i pancerny jest.

https://www.mtbr.com/product/older-categories-bikes/2003-front-shocks/marzocchi/marathon-sl.html

Szkopuł w tym, że amortyzatora nie chcę używki. Używkę to mogę sobie kupić korbę, bo to kawałek rury, czy inne coś gdzie jest mniej części wrażliwych na uszkodzenia.

Celuje tylko w nówki, a do tego ciągle się waham, czy teraz, czy jak padnie mój RS. Zbiłbym jeszcze pewnie z 400-500g z całej wagi i było by już dobrze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...