Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

dawno mnie tu nie było :) Mam pytanko odnośnie kompatybilności kaset SunRace 11 rz. konkretnie modele MS8 i MX8 (11-46T) z łańcuchem Wippermann Connex i zębatką Banless 36T. Z tyłu powędruje przerzutka Sram GX Type 2.1. Czy to wszystko będzie współgrać ze sobą ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, phoe napisał:

Mam tą kasetę + łańcuch Connex'a(tan najtańszy) + blat z aliexpress za 5 dolców i hula bez problemu.

dzięki za opinię. Przy okazji, może ma ktoś tutaj ramę Speca SJ z 2014 r. i wie czy zmieszczę z przodu zębatkę 36T w owalu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska kochane, pierwszy raz w życiu kupuje tykną przerzutkę model Shimano XTR RD-M986 SG lub SGS, wolałbym SG bo krótki wózek.
To co mam w swoim rowerze to tylna kaseta ma 36 i 11 (10 rzędów) zaś przednia 42-32-24 czyli z wzoru wychodzi 43T, czyli SG odpada i konieczne jest zastosowanie SGS ?

Edytowane przez gandalf84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gandalf84 - to zależy czy masz dyscyplinę w palcu. Przerzutkę GS działa tak, że przy prawidłowej długości łańcucha ( metoda duża/duża przy pełnej kompresji tylnego zawieszenia ) łańcuch będzie wisiał na małych koronkach kasety przy wrzuconym młynku.

Jeżeli nie będziesz korzystać z tych biegów - to działa. Jeżeli zaś będziesz, to możesz zmielić przerzutkę.

Przy czym, przerzutka którą kupujesz posiada sprzęgło, więc nie kombinuj i kup SGS.

Edytowane przez uzurpator
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, uzurpator napisał:

@gandalf84 - to zależy czy masz dyscyplinę w palcu. Przerzutkę GS działa tak, że przy prawidłowej długości łańcucha ( metoda duża/duża przy pełnej kompresji tylnego zawieszenia ) łańcuch będzie wisiał na małych koronkach kasety przy wrzuconym młynku.

Jeżeli nie będziesz korzystać z tych biegów - to działa. Jeżeli zaś będziesz, to możesz zmielić przerzutkę.

Przy czym, przerzutka którą kupujesz posiada sprzęgło, więc nie kombinuj i kup SGS.

Dzięki CI bardzo za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Nastar napisał:

Koledzy, szybkie pytanie: czy zębatka przednia Deore M480 32T pasuje do napędu 9sp. oraz 10sp. ?

Tak ją opisał sprzedawca a ja zamierzam ją założyć do "dziesiątki".

To jest środkową zębatka do korby 3x, jak ją użyjesz do napędu 1x10 łańcuch będzie Ci spadał, bo nie będzie przerzutki która go "prowadzi".

Do napędu 1x, musisz kupić dedykowany blat NW - Narrow Wide.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd 1x10 , kaseta 11-42 , przerzutka RD M 6000 (  https://www.centrumrowerowe.pl/przerzutka-tylna-shimano-deore-rd-m6000-pd16803/?v_Id=120171 ) . Jaką wybrać - z długim czy średnim wózkiem ? Według opisu obie wersje obsłużą 11-42 .

Takie samo pytanie do napędu 1x11 , kasety  11-42 i przerzutki RD M 7000  ( https://www.centrumrowerowe.pl/przerzutka-tylna-shimano-slx-rd-m7000-pd8064/?v_Id=99205 ) . Krótki czy średni wózek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...