Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo dziękuję za wyprostowanie.

Czyli zamiast 

FDM8000 3rz 34,9mm Ob high SS 40T Numer katalogowy: Prz000154 lepiej zastosować tą XT FD-T781 44/48T k

Przednia przerzutka istniejaca https://www.rowertour.com/p/75355/shimano-fd-t6000-deore-przerzutka-przednia-trekkingowa-3x10-down-swing-2018

Racja nie doczytałem oryginalna kaseta to Shimano CS-HG500-10 11-34 czyli 11-34 bedzie ok.

Ostrych podjazdów raczej nie mam w okolicy sporadycznie ale damy rady. Bardziej brakuje w dół przełożenia. Do leśnych ścieżek jakoś trzeba się dostać.

Osprzęt istniejący do wymiany 

Merida CROSSWAY 500 2018

Przerzutka przód: Shimano Deore-48 - FD T6000 Deore Przerzutka przednia trekkingowa 3x10 Down Swing 2018

Przerzutka tył: Shimano XT RD-T8000

Manetka przód: Shimano Deore SL-M6000

Manetka tył: Shimano Deore SL-M6000

Mechanizm korbowy: FSA Alfa drive 48-36-26 CG

Kaseta: Shimano CS-HG500-10 11-34

Rozmiary kół: 700C

Piasta przód: Shimano Centerlock

Piasta tył: Shimano Centerlock

Obręcze: Merida comp D

Opona przód: Maxxis Overdrive II 40 kevlar ref

Opona tył: Maxxis Overdrive II 40 kevlar ref

Hamulec przedni: Shimano M315

Hamulec tylny: Shimano M315

http://www.shimano-katalogi.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko wymiana z powodu składania drugiego roweru.

Jest rama i reszta  wiec przekładamy osprzęt a na Maride idzie to co powyżej.

34 minuty temu, phoe napisał:

Manetki są z obejmą czy i-spec B?

Jak i-spec B to musisz hamulce też pod i-spec B dobrać.

Hamulec przedni Shimano Deore XT BR M8000 
Długość przewodu 100cm
Klamka Servo Wave oferuje dużą moc przy krótkim skoku klamki
Zintegrowany cylinder główny jest lżejszy, smuklejszy oraz bardziej wytrzymały
Konstrukcja tłoczka: 2-częściowa
Tłoczki hamulcowe: 2 tłoki ceramiczne
Klocki: G02A żywiczne
Kompatybilność: I-spec II
Przewód hamulcowy: SM-BH90-SBM
W zestawie oliwka i trzpień do skrócenia przewodu
Waga katalogowa zestawu: 291 g

Tak podaje katalog

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, phoe napisał:

Manetki są z obejmą czy i-spec B?

Jak i-spec B to musisz hamulce też pod i-spec B dobrać.

Hamulec przedni Shimano Deore XT BR M8000 
Długość przewodu 100cm
Klamka Servo Wave oferuje dużą moc przy krótkim skoku klamki
Zintegrowany cylinder główny jest lżejszy, smuklejszy oraz bardziej wytrzymały
Konstrukcja tłoczka: 2-częściowa
Tłoczki hamulcowe: 2 tłoki ceramiczne
Klocki: G02A żywiczne
Kompatybilność: I-spec II
Przewód hamulcowy: SM-BH90-SBM
W zestawie oliwka i trzpień do skrócenia przewodu
Waga katalogowa zestawu: 291 g

Tak podaje katalog

 

No ok doprecyzuje przy składaniu zamówienia Dzięki.

Tu zamawiam konkretnie te z i spec B

https://biostern.abstore.pl/manetki-i-klamkomanetki-slm780-l-bezp-montaz-manetka-2-3rz-xt,c71,p1218,pl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie upieram przy 780 może być całość na 8000

tak jak pisałem na poczatku

Poproszę o sprawdzenie poprawności zestawienia elementów napędu:

istniejąca korba to Shimano FC T8000 Deore XT Korba trekking 3x10rz. 48x36x26

planowany zakup

SLM780 L bezp. montaż manetka 2/3rz. XT Numer katalogowy: kla000003 - zamiewniamy na 8000

SLM780 R bezp. montaż manetka 10rz. XT Numer katalogowy: kla000004 - zamieniamy na 8000

https://www.centrumrowerowe.pl/manetka-shimano-deore-xt-sl-t8000-pd3355/?v_Id=102513 - powinny być ok?

Przerzutka tylna SHIMANO Deore XT RD-T8000 -zostaje

BRM8000 hamulec XT przedni okł żyw b/r Numer katalogowy: Ham000098 - zostaje 

BRM8000 hamulec XT tylny okł żyw b/r numer katalogowy: Ham000099 - zostaje 

FDM8000 3rz 34,9mm Ob high SS 40T Numer katalogowy: Prz000154

CSM771 11-34 kaseta xt 10rz - zostaje

SMRT86S tarcza hamulcowa XT 160mm Numer katalogowy: Ham000013 - czy to dobry wybór? pod brm8000?

Łańcuch KMC X10 SL 10rz 114 złoty box Numer katalogowy: łań000068 - zostaje

Czy jeszcze coś mam zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz popraw przednią przerzutkę, albo taką jak pisałem wczesniej, albo też fd-t8000 ( są 2 typy top swing i down swing ) Jeśli na rurze podsiodłowej masz mocowanie do bidonu, a chcesz jeździć z dwoma, to wybierz top swing, ( down swing ma obejmę wysoko i najczęsciej wypada pomiędzy śrubami od koszyka bidonu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nietypowe pytanie: 

Które z dziewiątkowych przerzutek Shimano obsługują (oczywiście nie na papierze) największe koronki - bez dodatkowych elementów. Do 36t dają radę pewnie niemal wszystkie ale czy któraś poradzi sobie z 40t? 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dość typowe :) Mam w rodzinie 2 rowery z kasetą 9s 11-40. Jedna działa z przerzutką LX (RD-M570) a druga z XTR (RD-M952) . Oczywiście jest potrzebna dłuższa lub wkręcona do końca śruba oddalająca przerzutkę od kasety, ale obie dają radę. Czy w Twoim przypadku to zadziała, to nie wiem, dużo zależy od haka przerzutki - są różne długości. Obie przerzutki mają górne kółeczko nie w osi obrotu wózka - co chyba jest ważne, żeby ogarnąć tryb 40z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź jaka kaseta oraz łańcuch dostępna na rynku była by odpowiednia do roweru Gary Fisher Big Sure z lat 2000? Obecnie jest kaseta shimano 11-30 8 rzędowa, nie wiem jaki to model ale ma oznaczenia: US Pat 4889521 hyper-glide-c 1 Japan lock 40Nm Shimano.  Łańcuch nadaje się już tylko do wymiany a stara kaseta raczej nie rokuje przyjęcia nowego łańcucha. Na tylnej przerzutce jest oznaczenie Shimano STX RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jakiś czas temu napotkałem w intrenecie kolorowe łańcuchy do napędu 1x11. Problem jest z tym, że teraz nie mogę ich znaleźć, są tylko jakieś do bmx. Nie pamiętam jakiej był firmy, ale skoro kolorowe, to na 99% Dartmor.

Więc zwracam się z prośbą o poratowanie informacją lub linkiem do tego produktu, oraz opinią, czy warto taki kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radę da, może jedynie łańcuch przy skrajnych położeniach ( ale nie musi ) ocierać  o wózek przerzutki ( np. 2x9(8)*  czy 2x1 )

Ewentualnie przy linii łańcucha mniejszej niż 50 mm może ocierać o sąsiędnią ( większą ) zębatkę przy przełożeniu np. 1x6, 1x7 ( ale takiego przełożenia to się praktycznie nie używa ). Gorzej gdyby ocierał przy 2x9(8)* ( ale raczej nie powinien ).

* - dla 3x8

Edytowane przez SoloTM
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[kompletuję wiedzę - zmiana 3x9 na 2x9]

Czego (poza słabym wyglądem) mogę się spodziewać wymieniając korbę 40/32/22 na 36/22 z zachowaniem przerzutki (deore - chyba FD-M610-B) oraz manetki (alivio M4000)? Kaseta 9s 11-36. Chodzi mi o działanie napędu, zwłaszcza przedniej przerzutki, nie o to, jak zmienią się przełożenia. 
Niestety, z jednej strony moja tania korba MT200 HT II ulega biodegradacji (a ma niewymienne zębatki) i naprawdę chcę ją wywalić (i nie polecam). Z drugiej - przy moich zastosowaniach, 40/32/22 okazuje się bez sensu - dużego blatu używam w zasadzie tylko na dojazdy do terenu, gdzie jeżdżę (3km w jedną stronę) oraz sporadycznie na płaskich, leśnych odcinkach brakuje mi 2-3 szybszych przełożeń, niż mam na środkowym blacie i denerwuje mnie to, bo na kilkaset metrów muszę wrzucać duży blat i znów zzrzucać. Mega dużych inwestycji w ten rower z kolei robić nie chcę - na korbę alivio się szarpnę, ale jakbym miał wymieniać też przerzutkę, to chyba zostawię 40/32/22 i będę dalej klikał.

Insza inszość, że zmieniając korbę na 2s będę dużo częściej zmieniał blaty z przodu (obecnie z 70% czasu jeżdżę na 32T), więc jak ma to działać bardzo źle, to też bez sensu...

Edytowane przez Dijx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...