Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.centrumrowerowe.pl/przerzutka-tylna-shimano-altus-rd-m2000-pd16805/?v_Id=118545&gclid=EAIaIQobChMI8vLEt9D85wIVUoGyCh2uTwmfEAQYASABEgLaCPD_BwE

No zobacz, tak w opisie stoi.

Dziś byłem w decathlonie i sprawdzałem "ręcznie", to faktycznie mocno to się tam trzyma łańcuch w tym altusie, więc musi być coś na rzeczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Czym się różnią zębatki do korby SRAM pod GXP i BB30?

Potrzebuję kupić zębatkę 39T do korby GXP z BCD120. Widzę że czasem w sklepach jest rozróżnienie na GXP i BB30, a czasem nie ma takiej informacji.

Mam takie 3 zębatki

https://www.bikester.pl/sram-mtb-zbatka-rowerowa-120mm-aluminium-2x10-rzdowe-gxp-l-pin-biay-czarny-910371.html

https://www.bikester.pl/sram-mtb-zbatka-rowerowa-120-mm-otwory-10-rzdowe-bb30-s-pin-czarny-374377.html

https://www.bikester.pl/sram-mtb-gxp-zbatka-rowerowa-10-fach-120mm-czarny-791827.html

Czym one się różnią? Tam jest określenie s-pin i l-pin. Co to jest?

Czy są jakieś inne zamienniki do nich? Czy tylko truvativ/SRAM?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2020 o 12:26, RafalxM napisał:

@lukwycz możesz wrzucić jakąś fotkę jak to u Ciebie wygląda , jak idzie linka ?  jak to zakończone jest - jakieś wydrążenie na pancerz ?

 

Trochę późno ale wrzucam :) Tu niema filozofii. Wiertło 1.5 lub 2mm i dokładne wymierzenie punktu w odległości wcześniej obliczonej z tajemnych tabel "gear ratio". Linkę przekładamy przez mocowanie z odwrotnej strony. Przypomnę: kaseta 11s XT 11-46 z przerzutką SLX M7000 i z klamkomanetkami 105 5800. Na foto kaseta 11-40.

Dodatkowo baryłka do regulacji np. taka, choć ja kupiłem dużo taniej:

https://pl.aliexpress.com/item/32728691493.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.49602b3can4dH6&algo_pvid=cf51e54b-903f-46b0-a786-a6bcfcbbd728&algo_expid=cf51e54b-903f-46b0-a786-a6bcfcbbd728-30&btsid=0b0a0ae215832704993151418e1ff5&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Typ "H" - wchodzi do przerzutki, średnica jest jak końcówki pancerza.

RD-M7000_custom2.jpg

Edytowane przez lukwycz
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie prościej, tylko czy to nie pociągnie za sobą  kupna kompletu  przerzutki/kasety/klamkomanetek?   

Wtedy wyszłoby dużo drożej - a nie o to w druciarstwie przecież chodzi ;)   

Oczywiście najchętniej bym nabył całą grupę GRX ale to , obstawiam, min 2.5k , boję się dokładnie sprawdzić :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, uzurpator napisał:

Nie prościej kupić GRXa?

Słuszna uwaga. Może w przypadku przerzutki RD-RX812 , która katalogowo pociągnie kasetę 11-42, a może nawet więcej jak uczy doświadczenie, prościej. Tylko jak RafałxM pisze, chodzi o kasę. W moim przypadku części lądują w różnych rowerach i konfiguracjach, więc może się zdarzyć, że czasem ten przewiercony SLX będzie z powrotem po bożemu z manetką M8000 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, RafalxM napisał:

Pewnie prościej, tylko czy to nie pociągnie za sobą  kupna kompletu  przerzutki/kasety/klamkomanetek?   

Wtedy wyszłoby dużo drożej - a nie o to w druciarstwie przecież chodzi ;)   

Oczywiście najchętniej bym nabył całą grupę GRX ale to , obstawiam, min 2.5k , boję się dokładnie sprawdzić :D 

GRX jest kompatybilny z 11 rzędowymi szosowymi Shimano i Tiagrą 4700. Wierciarstwo które chcesz uprawiać da Ci dokładnie to samo. Zatem - co chcesz uzyskać?

Teraz, tomek232 napisał:

To może macie jakiś patent, aby manetka 9s i przerzutka 9s dobrze działała z kasetą 10s. Linkę może wystarczy zaczepić inaczej do przerzutki?

Przerzutka zwykła, nie Shadow.

9 rzędowa kaseta kosztuje 30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, uzurpator napisał:

GRX jest kompatybilny z 11 rzędowymi szosowymi Shimano i Tiagrą 4700. Wierciarstwo które chcesz uprawiać da Ci dokładnie to samo. Zatem - co chcesz uzyskać?

W ramach eksperymentu - czy w obecnym 29er z napędem:

- przerzutka tył RD-M8000  XT

- kaseta SunRace MX8 11s 11-40T

- korba Shimano SLX FC-M7000 11s 36-26

 

chcę zobaczyć, przy ograniczeniu kosztów,  czy baranek sprawdzi mi się równie dobrze jak w innych rowerach.

Napęd chciałem zachować, bo dałoby mi to dodatkowe porównanie, taka zmiana 'tylko kokpitu'.

 

EDIT:

klamkomanetki to Shimano 105 5600  2x10   - to w zasadzie cały powód owych kombinacji

ale może jest lepsze rozwiązanie ,  przerzutka tył   GRX RD-RX810 2x11rz GS   czy zagra z tą kasetą?  , jeśli tak to jakie najtańsze hydro klamkomanetki da się do tego dopasować?

EDIT2:

no dobra, jakiekolwiek klamkomanetki które z tym zagrają ;)

 

Edytowane przez RafalxM
edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klamkomanetki szosowe 9s, przerzutkę szosową 9s. Nie chce wydawać kasy na klamkomanetki 10s bo one trochę kosztują, używane są najczęściej obdarte, cięzko znależć używane klamkomanetki szosowe w dobrym stanie.

Mam napęd 1x9, i ciasno u zestopniowaną kasetę. No i chciałbym nie zmieniać stopniowania, tylko założyć kasetę 10s, korzystać z zębatek od 1 do 9, a jak bardzie górzysty teren to baryłką przekręcić i korzystać z zębatek od 2 do 10.

 

Mam bębenek 11s, ale dokładając jedną zębatkę do kasety 9s, to mi się taka kaseta na tym bębenku nie zmieści.

 

Edytowane przez tomek232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Mam w gravelu tylną przerzutkę SRAM Apex x1 z długim wózkiem oraz kasetę PG 1130 o rozstawie koronek 11-42, ktorą chcę zmienić na PG1130 o bardziej szosowym rozstawie 11-32t. Czy ta kaseta będzie działać poprawnie z obecną przerzutką tylną APEX x 1 z długim wózkiem? Niby to ta sama grupa, ale według danych producenta, APEX z długim wózkiem wymaga kaset 11-36 lub 11- 42 t. Jak to zadziała w praktyce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Muszę zmienić cały napęd wraz z korbą 42-32-22. Przednia przerzutka to fd-mc21. Patrząc na zębatki korby mam niewielki wybór np. fc-m361. Tylko ta korba jest do napędów 8-rzędowych ja mam 9. Będzie hulać ta korba z 9rz łańcuchem? Długość osi suportu do tej korby musi być 123mm? A może warto zainwestować w korbę z zintegrowaną osią? Tylko jaki mam wybór? bo z takimi zębatkami cięzko coś znaleźć. Nie wiem czy warto bo mój suport nadal działa (na razie nie znam  długości osi ). Jaką korbe kupić?

Edytowane przez luker7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziała.  Trzeba tylko looknąć czy korba, która będzie znacznie bliżej ramy nie będzie ocierać o ramę, a przerzutka przednia o oponę.  ( jeśli będzie zbyt szeroka )

Jeszcze kwestia linii łańcucha. Korba ma linię szosową, a tylne koło linię MTB. Będą przekosy, będzie ocieranie łańcucha o wózek przedniej przerzutki.

Trzeba by  to przemyślec.

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...