Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz też polować na używane w bdb stanie. Np. 

https://m.olx.pl/oferta/zebatka-koronka-shimano-deore-32t-3x9-blat-xt-pcd-sram-slx-tarcza-CID767-IDrJTG1.html#c234bc4cb4

Pewnie większą znajdziesz za podobną lub ciut większą kwotę, cenowo razem z wysylkami zblizysz się do ceny nowej z linku ktory dałeś w tamtym wątku. Chyba, ze ktoś od razu dwie będzie miał na sprzedaż ( jedna wysyłka) to bedzie taniej. ( o ile nie będzie milimetrowych niespodzianek przy montażu )

Edytowane przez SoloTM
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Moorzyn napisał:

Trochę wtopiłem i zapomniałem sprawdzić pojemności przedniej przerzutki. Ma 10T. Na korbie mam tarcze 38-24. Czy komuś udało się to jakoś dograć, bo nie wiem czy warto  nawet próbować?

Z 12T w miarę ogarnia (testowane jedynie na stojaku) ale przy 14T miałbym obawy o płynność działania pod obciążeniem (w terenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2018 o 08:44, zekker napisał:

Czy idzie pożenić przerzutkę tylną SRAM X-7 (9rz rocznik +/- 2011) z jakąś klamkomanetką szosową 10rz?

Przypomnę się z pytaniem :)

12 godzin temu, Moorzyn napisał:

Trochę wtopiłem i zapomniałem sprawdzić pojemności przedniej przerzutki. Ma 10T. Na korbie mam tarcze 38-24. Czy komuś udało się to jakoś dograć, bo nie wiem czy warto  nawet próbować?

Podaj dokładny model, to będzie łatwiej odpowiedzieć.
Prawdę powiedziawszy to nie słyszałem o przednich przerzutkach o tak małej pojemności, pewnie chodziło ci o różnicę między zębatkami. U siebie mam Alivio M411 pod różnicę 10z, daje radę z różnicą 12 całkiem ok, z 14 nie zawsze płynnie wchodziło na wyższy (łańcuch potrafił się przyciąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem i nie wiem jak go ugryźć, chcę przejść z 3x9 na 2x9 w przyszłości ma być 2x10 na sramolcach. Aktualnie posiadam:

z przodu korba: Acera FC-M3000, 40x30x22T,

z tyłu przerzutka: Deore RD-M592. 

Ma być tak: 

przód korba FC-M625 Korba 10s Deore 38x24 (+  SM-BB52)  http://allegro.pl/shimano-fc-m625-korba-10s-deore-38x24-175-cz-i7197838021.html

przód przerzutka: SRAM X7 2x10 + nowa manetka x7 na dwa rzędy 

tył na razie zostaje jak jest. Czy to się da pożenić żeby ładnie działało ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cyganos będzie dobrze , jedynie przerzutka może wymagać łańcucha 10s co by na skrajnych nie ocierała. Jeśli kupujesz suport osobno to nie bierz BB52 tylko (trwalszy) Accent BB EX1. Manetki również nie musisz zmieniać bo twoja obecna pod 3s tez zagra (przerzutka pod 2xX automatycznie zakresem ogranicza 3 bieg manetki).

@kubah55 Tiagra 4700 ma inny ciąg linki niż wcześniejsze 10s zatem nie zagra z ST-6700.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

mam pytanie nt zmiany napędu... zamierzam uprościć wszystko do minimum, wszystko Shimano, w skrócie xt+slx;

przerzutka tył xt m8000 11biegow, manetka przód xt m8000 1spec2 11biegow, łańcuch hg601 11 biegów m7000, kaseta slx m7000 11biegow 11-46T, korba slx fc-m7000 11 biegowa, tarcza przód sm-crm70 slx m7000 single 34T, hamulce prawy lewy 1spec2 slx m7000;

jak napisałem wyżej chcę uprościć napęd, stąd rezygnacja z tarcz i przerzutki z przodu na napęd 1x. ponad to tylną przerzutkę chcę mieć mocniejszą sztywniejszą. irytuje mnie tańczenie łańcucha stąd model xt...

do tej pory mam napęd 3x9 alivio. jazda głównie po mieście oraz wyjazdy na górki tudzież lżejszy teren, głównie rekreacyjnie. 

ma ktoś jakieś sugestie nt zmian ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nowy123123 napisał:

napęd 1x

zastanów się mocno nad sramwskimi odpowiednikami z rokendrolową manetką gripshift. NX lub GX - kaseta dowolnie. Zyskujesz szybszą pracę napędu.

Co do łańcuchów- Sram też nieźle sobie radzi....lepiej od shimano.

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w Evanscycles zamówiłem wszystko poza hamulcami i przerzutką którą teraz będzie w systemie mocowania osobno przerzutka, osobno klamki hamulcowe (stare). jeśli mi się nie spodoba mam czas na zwrot wszystkiego w czasie 90 dni.

teraz tylko czekam na dostawę i już nie mogę się doczekać usprawnienia a najbardziej chyba będzie mnie cieszyła sztywna praca przerzutki (mam nadzieję) i brak tańczenia łańcucha.

małe rzeczy a cieszą :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona dostała taki rower:

https://www.ctm.sk/archiv/city/terra-1-0/matna-cierna-cervena/

Za nic nie chciała przerzutki, a teraz się jej odmieniło. Czy da radę do tego roweru założyć Shimano Nexus 7 biegów bez zbytnich komplikacji?

Obręcz powinna stara pasować, szprychy chyba nowe. Tylko jak to by się miało do łańcucha, przedniej zębatki, mocowania piasty w ramie itp?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...