Skocz do zawartości

[koła] Bontrager Mustang Elite 29 - ile są warte


nightrunner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W związku z tym że piasta w moim tylnym kole zaczyna się kończyć pomyślałem o jej wymianie.

Moje koła to fabryczny zestaw montowany w Authorze Dexterze 29 z 2011r. (piasta  QUANDO, obręcz AUTHOR Krypton Pro)

Piasta jest asymetryczna i to sprawia problemy i wymagało by najprawdopodobniej wymiany szprych, bo podobno mały wybór jest takich piast.

No i tak po nitce do kłębka wyszło że za 200-300zł więcej mogę mieć kompletne nowe koło, albo już zaszaleć i wymienić komplet i przejść na bezdętki , bo mam do tego opony ...

Sprzedawca zaproponował mi koła Bontrager Mustang Elite 29, niestety niewiele jest informacji o tych kołach w internecie, dlatego postanowiłem napisać ten temat, bo może ktoś z was coś o tych kołach wie ?

Cały komplet z "zestawem bezdętkowym" ma mnie wynieść 1150zł (cena bez opon)

Moja waga to 92kg i jeżdżę dosyć spokojnie, głównie ścieżki rowerowe i leśne (czasami zjadę z jakiejś górki po korzeniach), jeżdżę na oponach maxxis tread lite, które są bardzo dobrze dobrane do moich potrzeb ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie koła, zdjęte z nowego treka ludzie odsprzedają za 400-500zł (komplet oczywiście). Za niecały 1000zł możesz nabyć fabryczne koła DT M1900 (w komplecie adaptery i zestaw do bezdętek). Za ~1000zł możesz też kupić koła zbudowane na DT370 + M442 a za 1250 można już myśleć o kołach na DT350 i M442.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła nie wartę tych pieniędzy

wąska obręcz, niespecjalnie sztywna, do tego ciężkie piasty.

tak jak przedmówca pisał, możesz kupić koła na DT 370 i obręczach M442, wyjdzie sztywniej, lżej i na szerszych obręczach, dzięki czemu opona nabierze lepszego kształtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za pomoc.

Właśnie taka informacja była mi potrzebna.

Miałem złe przeczucie co do tych kół i potwierdziliście moje obawy.

DT M1900 są bardzo kuszące, bo przyznam, że chciałbym się wyrobić z całością do max 1000 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.bike-discount.de/en/buy/dt-swiss-m-1900-spline-29-cl-ta-shimano-laufradsatz-495191

 

Kwestia dobrze kupionych EUR i konta umożliwiającego płatność bez prowizji.

 

W zestawie znajdziesz:

 

  • M 1900 Spline 29" CL TA Shimano Wheelset
  • 2 x Center Lock®/IS adapter
  • 2 x Tubeless ready rim tape
  • 5/100mm End caps
  • 5/135mm End caps
  • 2 x Tubeless Valve
  • 2 x QR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No M1900 to prawie to samo, ale "mój" zestaw zakupiłem w Polsce i ustaliłem wszystko na spokojnie ze sprzedawcą (nawet kolor wentyla miałem do wyboru :P)

Poza tym będę miał jakaś gwarancję i większe szanse, że koła przyjdą do mnie proste :)

Jestem za mało kumaty w kwestii kół, żeby ryzykować, wiec wole pewniejsze źródło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór.

O kołach Bontragerach niech świadczy fakt, ile osób decyduje się w swoich Trekach (seryjnie chyba tylko na Bontragerach składane) na wymianę kół zaraz po zakupie.

Sam niestety popełniłem błąd. Zamiast zaraz po zakupie Treka Superfly sprzedać koła i kupić coś sensownego, to zdecydowałem się im (Bontrager Mustang PRO) dać szansę.

 

Po kilkuset kilometrach tylne koło wyglądało jak na załączonym obrazku :)

 

Na szczęście gwarancja Treka działa wyśmienicie i na podstawie samych zdjęć (!) wymieniono koło.

Sprzedałem i poskładałem koło na DT Swiss (obręcz XM 401 32h + piasta DT 350s CL 142x12 32h + szprychy DT Competition Race).

Przebieg 5 tys. km i jest idealnie proste... a łatwo ze mną nie ma ;)

 

 

https://zapodaj.net/395de81eb9b71.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że uchroniliście mnie przed wielką życiową omyłką :D

Co do sprzedawcy to podam jedynie, że jest to koszaliński salon sprzedający TREKi.

Trek jest właścicielem bontragera i wiedziałem o tym powiązaniu, dlatego wolałem się upewnić i wyszło jak wyszło :)

Trochę szkoda, bo straciłem do tego salonu zaufanie, może najlepszym klientem nie byłem, ale mniejsze lub większe złotówki u nich od czasu do czasu zostawiałem, choć ceny mają z kosmosu ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja bardzo podobna:

961eda677639.jpg

 

Nieźle, wygląda jakby miała pęknięcie na połowie długości obwodu :D

 

Ogólnie Treki świetne rowery, ze swojego jestem bardzo zadowolony... ale dlaczego z uporem maniaka montują te słabe obręcze do rowerów to nie mam pojęcia... no ok, może w ten sposób oszczędzają na kosztach, ale wizerunkowo na pewno tracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe koła dotarły do mnie dzisiaj i już są na rowerze :)

Podczas wymiany trochę się pobawiłem w ważenie i wyszło, że rower stracił na kołach 880g.

Przednie koło ważyło 1060g, teraz jest 836g (bez opony)

Tylne ważyło 1294g, teraz jest 958g.

Do tego 2 dętki po 220g.

Wlałem 60ml mleczka na koło, wiem że to trochę mało, ale mam nadzieję że bezie ok ... i policzyłem mleczko jak wodę czyli 120g.

Tą różnice w kołach naprawdę czuć. Przejechałem się jedynie kilkadziesiąt metrów, ale to wystarczyło żeby poczuć, że koła toczą się bardzo lekko.

Są niesamowicie sztywne, jeszcze nigdy tak przyjemnie mi się nie skręcało moim rowerem.

Co ciekawe, dzięki temu że nie ma luzu na kasecie, przełożenia zmienia się zupełnie inaczej, ciszej i łagodniej.

Dzięki szerszej obręczy koła wyglądają znacznie lepiej i nabrały "wizualnej masy"

Jutro pierwsza jazda. No chyba, że do rana mi powietrze ućknie xD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się. Ile można wziąć za koła Mustang Elite 29, które mają przejechane jakieś 600km? Koła są w zasadzie w stanie idealnym?

Niedawno zmieniałem dętki na takie od kół 26 cali co by było trochę lżej i nie widać żadnych śladów zużycia. Opony po przemyciu wyglądają jak nowe. Bieżnik nie zauważyłem aby się szczególnie zużył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...