Skocz do zawartości

[Kamera] Ricoh WG-M2 - nagrywa 25 minut lub 4 GB i koniec


pdzran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem kamerę Ricoh WG-M2 , dzisiaj pierwszy dzień i niespodzianka.

Kamera nagrywa max. 25 GB lub 4 GB i ... sądziłem, że później otwiera kolejny plik i nagrywa dalej ale ona kończy nagrywanie.

 

Czy ma ktoś taką kamerę, może potwierdzić, ze "ten typ tak ma" lub ja coś źle ustawiłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że czytałem manual ale rozumiałem to tak, że będę miał pliki po 25 minut lub 4 GB do połączenia po zgraniu a to "nieprzerwanie" zrozumiałem tak, że będę miał dziurę 1, 2 max 5 sekund.

Nawet jakieś badziewne kamerki chińskie do samochodu z optyka ze szklanki maja opcje nagrywania dopóki maja wolne miejsce czy też kasują najstarsze pliki i jada dalej.

Kamera fajna , bez opcji ciągłego nagrywania na maraton, na kask, porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku aparatów foto takie ograniczenie jest sztucznie narzucane ze względu na stawki cła, które dla kamer są dużo wyższe niż dla aparatów. A kamera zdefiowana tak, że moze rejestrować obraż przez ponad 30 min. Może tutaj skorzystali z tej samej furtki i mamy w ten sposób świetną cenę za poważną lukę w funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie 4GB najprawdopodobniej wynika z zastosowania formatu zapisu na karcie FAT32.

Druga sprawa mniej oczywista ... jest / było ( niepotrzebne skreślić że :

Sprzęty które nagrywają filmy o maksymalnej długości do 29 min i 59 s mogą być wprowadzone na rynek jako aparat fotograficzny ... na kamery wprowadzane na rynek ( ponad 29 min i 59 s) UE nałożyła dodatkowy podatek. :)

 

Wszystkie ograniczenia zaszyte są w sofcie ...

 

Pozdrawiam

 

EDIT 

 

@@Dokumosa,  ubiegłeś mnie o kilka s :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest światełko w tunelu :

 

Strona 15 : Nagrywanie długich filmów : Umożliwia ciągłe nagrywanie filmów z tworzeniem plików filmu dla każdego ustawionego czasu nagrywania, aż do ręcznego zatrzymania , można ustawić 5, 10 lub 25 minut.

 

Dzwoniłem do serwisu, nie potrafili mi wyjaśnić  jak to działa, sprawdzę dzisiaj w drodze powrotnej do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , tylko jak dzwoniłem do serwisu to nie wiedzieli , czemu kończy po 25 minutach lub 4 GB , nie wiedzieli jak działa funkcja nagrywanie długich filmów.

Moim zdaniem to rozwiąże problem , bo po co opcja nagrywanie długich filmów z opcja 5 , 10 i 25 minut jak standardowe ustawienie nagrywa 25 minut.

Wydaje mi się , że to właśnie to , z wybraniem podziału czy ma dzielić na 5, 10 czy 25 minutowe fragmenty.

Po wybraniu tej opcji pokazał się ikonka sugerująca ten właśnie tryb - zawinięta w kółko strzałka, której grot wskazuje jej koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , potwierdzę , że "nagrywanie długich filmów" to jest funkcja, która kręci filmy aż do manualnego zatrzymania. Dzieli je w zależności od trybu na 5 , 10 lub 25 minutowe fragmenty. Nie wiem czy kręci do zapełnienia karty czy nadpisuje starsze filmy ale to już dla mnie mniej istotne. Przy 1080 i 60 klatkach i trybie Fine 10-minutowy fragment zajmuje 2.02 GB co przy karcie 64 GB daje ok. 320 minut a więc ponad 5h. Zawiedziony jestem natomiast baterią , po pierwszym ładowaniu wytrzymała ok. 1.5h , może po kolejnych się wydłuży , zapasowa Duracell kosztuje ok. 40 pln , więc tragedii nie ma.

 

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...