Skocz do zawartości

[amortyzacja] czy warto dopłacać do amortyzacji z przodu i z tyłu?


dzett

Rekomendowane odpowiedzi

Sa kolarki co maja wygodna pozycje. Nie kazda jest taka sportowa. Czy gravel lub endurance czy jak sie to pisze nie oznaczaja takiech wlasnie modeli kolarek.

Mam kolarke i fula i potwierdzam ze kolarka nie daje najmniejszych szans nawet dobremu xc na cienkich oponach.

Ale na karbonowym widle jestem w stanie rozpoznac z ktorej kopalni jest zwirek zatopiony w asfalcie.

Full na asfalt. Trzeba sprobowac. Musisz dogadac sie z kims. Zrob jazde testowa.

 

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że autor celuje w nieco inny pułap cenowy i ani na fulla ani na karbonową szosówkę tu nie wystarczy.

 

A w tych pieniądzach nie warto kupować roweru ani z jednym ani z dwoma "amortyzatorami". W zasadzie to żadnego nowego "roweru" za 600zł nie warto kupować. Ew. jak damka to może coś takiego: https://www.decathlon.pl/rower-miejski-elops-100-ltd-id_8305485.html tylko że już wyprzedane. Ale lepiej coś używanego poszukać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie podsuwać mu pomysły z fullami gdzie można zablokować zawieche. Na logikę: "po co mu kupować fulla, skoro i tak będzie ciągle jeździł z zablokowanym zawieszeniem". Fulla kupuje się do mocnego xc, enduro oraz dh...Co do pochłaniania energi przez zwieszenie: mam ja na codzień fulla do freeride o skoku 160-180 ustawionym "nie za twardo, nie za miękko". Jechać po płaskim się da, ale człowiek się po prostu męczy. Pożyczyłem od kolegi sztywnego 29era i szok! Nie mogłem się nadziwić jak to przyspiesza i jak łatwo robić podjazdy. Dzisiaj jeździłem nim dodatkowo w spd i jest bajka! Co do różnic w fullu a szosie już raczej nie trzeba pisać o geo i masie... ;) Nie ma co porównywać "efektywności" jazdy po płaskim fullem a szosa czy nawet xc. Jeśli chcesz mieć na towarze wygodną pozycje to szukaj roweru trekkingowego :)

Ps. sprawdź jeszcze czym jest bujanie zawieszenia, bo w tanich fullach (myśle że takiego byś kupił) raczej ten efekt nie jest eliminowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz jest inna kwestia - czy z amortyzacją tylko z przodu do rowerów miejskich warto kupować?

 

Kolejne niezrozumiałe pytanie.

Tylna amortyzacja to fulle,to już chyba wyjaśnione,chodzi ci o sztyce amortyzowane ?

A tak ogólnie,do miejskiego amortyzacja jest zbędna kompletnie,chyba że ktoś bawi się w street/dirt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Teraz jest inna kwestia - czy z amortyzacją tylko z przodu do rowerów miejskich warto kupować?

Owszem, jednak nie jakieś paździerze i kowadła, bo to tylko waży blisko 3kg i nic nie daje. Jak wydasz na porządny widelec, będzie lekki, i będzie ładnie pracował tam gdzie trzeba ale to koszt powyżej 1000zł zł za sam widelec i teraz sobie odpowiedz czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...