Skocz do zawartości

[amortyzacja] pomoc w rozbudowie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z racji tego że jestem nowym forumowiczem to mam pytanie że moje pytanie jak kolwiek się nie powtórzy.

Nurtuje mnie pytanie następujące ponieważ posiadam rower http://www.decathlon...id_8208678.html

I zastanawiam się czy można by było zmienić w nim amotryzator i damper na trochę większe. Orginalnie są tam 120mm czy wogóle jest to dobry pomysł i czy ma to sens? Oraz jak obliczyć co można tam wsadzić. Pytanie moje powstaje dla tego że na lepszy cały rower mnie nie stać i chciał bym wydusić z tego ile się da. :)

 

Pozdrawiam i czekam na pomoc.

Behenoth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średni pomysł - dampera o większej długości do tej ramy  nie wstawisz - rama ustala tę wielkość. Możesz co najwyżej wymienić na coś z blokadą i regulacją tłumienia. Widelec o skoku wyższym niż 120 zmieni lekko geo. , oraz pozycję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To NIE jest rower do downhill'u.

Zniesie lekkie enduro ale wg mnie to max na co możesz sobie z nim pozwolić.

 

Cytat z opisu :

"Ograniczenia w użytkowaniu

Nie jest przeznaczony do: BMX, Dirt, Freeride i Zjazdów."

 

Oczywiście możesz zmienić:

- damper powietrzny na jakiegoś wytrzymalszego sprężynowca (skoku nie zmienisz bo rama jest projektowana pod dany rozmiar dampera),

- amor na coś mocniejszego, najlepiej z osią qr20 (wrzucenie dłuższego zmieni geometrię roweru)

- obręcze + opony na szersze zjazdowe

- hamulce na coś co nie zagotujesz przy dłuższym zjeździe +  większe tarcze

- wrzucić napinacz łańcucha i zamienić przednią korbę na 1-rzędową.

Ale  ryzykujesz wtedy uszkodzenie ramy i co gorsza samego siebie. Robisz to na własne ryzyko. Ja nie polecam takiego zabiegu.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...