Skocz do zawartości
szy

[samochód] Bagażnik *w* samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

szy

Cześć.

Miałem okazję ostatnio odbyć jazdę testową autem, w którym montuje się na stałe bagażnik rowerowy. Muszę wspomnieć markę i model - nie mam wyjścia, gdy chcę pokazać rozwiązanie :), ale mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko.

Do rzeczy - czy tylko Opel coś takiego robi? 

Będąc na jakimś tam etapie myślenia o nowym aucie - w ciągu roku dość często używając dotychczasowego bagażnika na dachu - chętnie miałbym taki bagażnik zawsze pod ręką. Ale czy do wyboru zostaje tylko ta marka?

Film, więc i rozwiązanie, jest sprzed aż pięciu lat, więc wydaje się, że wiele marek powinno iść tym tropem?

Szy.

Edytowane przez szy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lynx79

Ten bagażnik jest montowany w kilku modelach Opla: Zafirze C, Mokkce, Carlu. Jest zamiennikiem jeśli chodzi o miejsce koła zapasowego. Masz do wyboru albo koło zapasowe dojazdowe albo hak albo bagażnik. Ja wybrałem koło i teraz żałuję - trzeba było brać bagażnik... Co prawda 3500 ta przyjemność kosztuje, ale z perspektywy czasu chyba warto. Koło to i tak w zasadzie koło rowerowe (czyt. dojazdówka ;) ). Na dach w Zafirze C cholernie ciężko ładuje się rowery i samochód robi się niebezpiecznie dla rowerów wysoki.

Opel opatentował to rozwiązanie, ale coś podobnego może ma inna marka. Bagażnik dla Opla robi Thule. W standardzie są 2 rowery, ale można dokupić adapter dla czterech.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dawid

szkoda że nikt jeszcze nie wymyślił dachu zintegrowanego z uchwytem rowerowym, tak żeby złożony uchwyt nie wystawał nad linie dachu ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lynx79

Namiastką tego są relingi. Zdecydowanie ułatwia to montaż bagażnika. W Zafirze zajmuje mi to może z 5 min. Do tego bagażnik na rowery Thule 591/598. Prościej chyba się nie da :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
szy

Namiastką tego są relingi. Zdecydowanie ułatwia to montaż bagażnika. W Zafirze zajmuje mi to może z 5 min. Do tego bagażnik na rowery Thule 591/598. Prościej chyba się nie da

Mając coś co jeździ z Tobą non stop to jednak jest prościej, niż musieć chociażby mieć miejsce na ramę bagażnika i same uchwyty :)

Na filmie jest wersja rozbudowywana na jeden rower, rozbudowywana do trzech. Tu już normalne wideo z czeskiego (chyba) zakładu Opla z realnym przykładem rozkładania wersji na dwa rowery.

Szy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bbc

To dosc stare rozwiazanie Opla. Pamietam, ze kiedys widzialem niemiecka reklame Corsy (chyba II) z takim bagaznikiem. Ale o ile pamietam (a nie chce mi sie szukac) to bylo na jeden rower. Czyli rozwijaja sie. I bardzo dobrze.

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dawid

Relingi i bagażniki na górze mają jedną wadę, dużo większy hałas, a niestety cały czas jeżdzę z uchwytem na górze :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lynx79

Relingi w nowych samochodach są niemal w poziomie dachu. W Zafirze w ogóle nie hałasują. To są bardziej szyny niż klasyczne relingi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dawid

tak, relingi nie hałasują, ale bagażnik bazowy i uchwyt już hałasują ;) Marzył by mi się uchwyt chowany w obrys dachu :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
colocolo

Niestety ten fajny patent stosuje tylko Opel. Honda w Civicu ma takie coś https://www.youtube.com/watch?v=67bwZ7dHxbc, nazywa się to magic seats, a tak to pozostaje tylko hak lub relingi 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
paul997
Napisano (edytowane)

Ten patent z Opla w wersji 'schowanej' jest od dołu otwarty na cały syf z drogi. Nie podobało mi się to. Kolejny minus - dopłata 3000 zł, o ile dobrze pamiętam, max 2 rowery i nadal nie masz możliwości przywiezienia na przyczepce worka cementu z OBI ;).

EDIT: A widzę, że jest już na 3. No to trochę lepiej. Może i w najnowszej wersji jest to lepiej zabezpieczone?

Edytowane przez paul997

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rzezniol

Wszystko ma wady i zalety ...

Jak ktoś nie lubi bocianów pod maską i preferuje benzynę na Lepszy Pałer Gamoniu to z tym patentem ma spory ze zbiornikiem gazu. :) 

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• bergmistrz
      Przez bergmistrz
      Witam, niecały tydzień temu miałem nieciekawą sytuację na drodze, mianowicie podczas powrotu do domu wieczorową porą na jednej z uliczek jakiś kierowca siedząc w samochodzie (nie oświetlony ani nic a było już ciemnawo) postanowił nagle z niego wyjść bo zachciało mu się za potrzebą. Szczęście, że nie jechałem wtedy szybko bo już rzut beretem do domu i w ogóle. Gość wykazał się nie lada fantazją i od razu otworzył drzwi Audi a3 centralnie przede mną. czas na reakcję zerowy więc rower zatrzymał się na drzwiach a ja na ziemi po drugiej stronie tych drzwi :/
      efekty:

• maniek56
      Przez maniek56
      Zanosi się że będę musiał kupić nawigację samochodową.Czy są jakoweś których można używać w samochodzie i na rowrze.Przepraszam jeśli piszę banialuki ,ale kompletnie się na tym nie znam.
    • tymon1313
      Przez tymon1313
      Objeździłem cały obszar puszczy białowieskiej, również po stronie Białoruskiej. Kilka dni tam spędzonych fajnie wspominam i chciałem wybrać się z żoną na objechanie większej części Białorusi. 
      Już trochę wiem jak tam wygląda i pomysł na objazd mam taki, że ładujemy rowery na bagażnik i objeżdżamy tereny wokół hotelu gdzie śpimy. Na początek Grodno, Nowogródek i Puszcza Nalibocka. 

Ktoś jeździł poza strefa bezwizową (ja "przypadkowo" wyjechałem trochę poza strefę i wiem że to zupełnie inny świat niż ten dla turystów) i ma jakieś rady?
      Najbardziej nurtuje mnie kilka pytań:
      1. czy można przewozić rowery na bagażniku (klapa/hak) ?
      2. czy turystom uda się kupić lokalną kartę sim aby mieć internet np. google maps?
      3. jakieś hotele/ miejscówki gdzie można przekimać i bezpiecznie przechować na noc rowery?
      4. Jak tam wygląda upierdliwość policji/ bezpieczeństwo/ kradzieże. lepiej pojechać starym gruchotem, czy spokojnie można lepsza furą?

• motojapl
      Przez motojapl
      Wszystkich stawiających sobie takie pytanie, zapraszam na nowo uruchomiony portal, na którym w prosty sposób można wyszukać odpowiedni do Waszych potrzeb samochód, np. "pojemny" do wyjazdów "w teren".

Np. samochód pojemny, w teren, do 50000 zł znajdziecie tutaj: http://bit.ly/1GB8Bhz
      Link do portalu znajduje się także w nazwie mojego profilu.
      Miłego korzystania

Pozdrawiam!
      Jakub Turski

• RowerowyRadom
      Przez RowerowyRadom
      Witam!

Mam na imię Norbert i mam 26 lat. Planujemy z kolegą przejechać rowerem z Bolonii pętla przez Rimini, San Marino, Fano, Asyż, Rzym, jezioro Bolsena, Arezzo, Bolonia. Przejazd samochodem do Wenecji - zwiedzanie, później muzeum Ferrari w Maranello, może Piza. Trasa to w sumie ok. 1000km, dziennie chcielibyśmy robić średnio 125km, czyli 8 dni jazdy, a cały wyjazd to 10 dni.
      Uwielbiam jeździć na rowerze, ale to moja pierwsza dłuższa wyprawa. Do tej pory pokonywałem "setki" ze średnią prędkością ok.20-25km/h. Na rowerze nie lubię się wlec, ale nie przepadam też za zbytnim gnaniem. Mój rower to Kross Level R3.Ludziska, rozchodzi się też o kasę.

Koszt całej podróży autem w obie strony to ok. 1000zł, czyli w przypadku naszej dwójki po 500zł na głowę. Jeśli dołączyłaby do nas trzecia osoba, wtedy wyszłoby to blisko 350zł. Różnica spora.

Wyjazd do Włoch planujemy na 29.09. Niewielkie zmiany w terminach są dopuszczalne. My startujemy z Radomia, ale możemy gdzieś po trasie kogoś zabrać.

Noclegi: na dziko i "na gospodarza". Namiocik, śpiwór, karimata. Gotowanie we własnym zakresie na kuchence turystycznej. Zakupy w marketach typu Lidl (są na trasie).
      Koszt całej wyprawy chciałbym zamknąć w 700zł.
      Uwielbiam podziwiać piękne krajobrazy, ale chętnie też pozwiedzam ciekawsze miasta na trasie. Mogę jechać w deszczu, ale nie ulewie czy szalonej burzy.
      Jako, że podróż będzie miała charakter sakwiarski, preferujemy drogi z nawierzchnią asfaltową albo utwardzoną. Korzenie, hałdy piachu, skały odpadają - nie chcę stracić bagażu.

Szukamy konkretnej i zdecydowanej osoby! Może to właśnie Ty? Napisz do nas, bo we trójkę zawsze jest raźniej i... TANIEJ!
      Mój mail to: norbert.nowocien@gmail.com
      Zapraszam na fb: https://www.facebook.com/Rowerowy

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.