Skocz do zawartości

[2017] nowy smart sam


cervandes

Rekomendowane odpowiedzi

No przecież właśnie Smart Samy są do tego. Wprawdzie na prostej Race King będzie od niej szybszy, a generalnie lepsze będą np Rocket Ron czy Racing Ralph w wersjach evo. Tylko tam też bieżnik ucieka równie szybko jak asfalt, a ceny mało ciekawe. Na razie mam 900km na nich i zużycia nie widzę ale to za mało żeby coś powiedzieć o trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co kwadracikami się chcesz sugerować? Gdy opona wg Schwalbe dostaje 1 kwadracik więcej za grubszą ściankę boczną(Snake Skin)?

 

Bieżnik nie jest kierunkowy, tylko są to małe klocki, te poza środkowymi są bardzo podobne do tych z Racing Ralph, a RaRa nie lubi asfaltu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że patrzę na te kwadraciki. W przypadku oporów toczenia zgadzają się z rzeczywistością więc zakładam że reszta też. Snake Skin dodaje kwadracik do ochrony, a nie wytrzymałości. A o niej będę mógł się przekonać już za 550km gdy osiągnę poziom w którym zajechałem Rocket Rona Evo.

 

Poza tym bieżnik sam w sobie nie ma większego znaczenia, liczy się tylko mieszanka z której jest wykonany.

Racing Ralph jest oponą wyścigową, tam wytrzymałość nie jest ważna. A Smart Sam ma służyć na długich trasach więc jest projektowany pod innym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nagle taki:
https://www.schwalbe.com/en/offroad-reader/hans-dampf.html

Ma wytrzymałość lepszą od RaRa czy prawie jak Smart Sam?

 

... a taki uniwersalny:
https://www.schwalbe.com/en/offroad-reader/hurricane.html

Ma niższą niż Hans? Wiesz ile można zrobić KM na hurricane?

 

I teraz lepsze:
https://www.schwalbe.com/en/tour-reader/marathon.html - opona na której zrobisz spokojnie 10k KM...

ma niższy indeks durability od:

https://www.schwalbe.com/en/tour-reader/marathon-plus-mtb.html
;)

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemuż to Hans Dampf miałby mieć wytrzymałość mniejszą od RaRa?

Marathon i Hurricane to są opony drogowe, a nie do MTB i jazdy po górach więc nie wiem czy można je porównywać.

A Marathon Plus MTB ważą 1300g więc dla rowerów MTB będą bardzo wytrzymałe. 
Nie ma tu żadnej niezgodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie mamy inne doświadczenia. Co do Smart Sama zobaczymy pod koniec roku. Może przekroczę 3 tysiące na nim, to już by można coś powiedzieć ale to się okaże. Tylko w przyszłym miesiącu prawdopodobnie będę miał jeszcze chwilową zmianę z powrotem na Rocket Rona 2,25 i zobaczę jak mi się jeździ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie trudno powiedzieć bo przejechałem tylko 1 km. Poza tym mam ją tylko na tyle - zastąpiła Race Kinga, który już na małym błotku pod górę nie dawał rady. Z przodu mam X-Kinga i jak porównywałem toczenie pojedynczych kół to na X-Kingu czuć poszczególne klocki a SS koło toczy się gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie widzę śladów zużycia.

Ja po 2250 km na nich w tym roku też nie widzę śladów zużycia innych, niż brak tych gumowych "wąsów" na klockach. Wygląda na to, że nowy właściciel roweru będzie na nich jeździł jeszcze baaaardzo długo.

Co do toczenia... Mam założone 27,5x2,25, przy wadze 95kg+ rower 15kg tył był nadmuchany tylko na 2 bary (zapomniałem, że miałem sprawdzić ciśnienie...kilka razy :rolleyes:) i po asfalcie grzały jak szalone. ;) Nie mam porównania do innych poza Rapid Robami, ale moim zdaniem - nie jest źle.

@firefoks

W kwestii wyścigów - możesz próbować, w końcu każdy sam wie najlepiej, jak lubi jeździć. Jednemu potrzeba opon za 300 zł/szt, drugi pojedzie na takich np. Smart Samach i będzie zadowolony.

 

Ja nie narzekam na trakcję w terenie. Dają radę i po kamieniach, i po piachu. Nie polecam jedynie ostro skręcać na mokrym i w błocie. ;) Ja sam chciałem na nich startować w maratonie, ale nie zdążę, bo wymieniam rower. ;)

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...