Skocz do zawartości

[2017] Kross


pawel2208

Rekomendowane odpowiedzi

Co do dyskusji o rozmiarach:

 

Kupiłem rozmiar L - 19" i mam około 2 cm luzu do klejnotów. Górna rura jest dość wysoko, natomiast jak już się na rower wsiądzie to nie wziąłbym mniejszego. Rozmiar Idealny na moje 183 cm wzrostu i około 87cm nogi.

Rama naprawdę ładna, gładzone spawy, fajny lakier. Niestety, jak chciałem zamówić koszyki na bidon zauważyłem, że jest miejsce na tylko jeden. Nie ma mocowań na podsiodłowej. Dziwne, bo to już trochę standard, poza tym wszystkie inne z serii B mają 2, nawet B8 z 2016 ma 2. Małe rozczarowanie. 

Ogólnie rower polecam. Jak się będzie dalej sprawował też napiszę.

Edytowane przez nognog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście dziwne z tym bidonem.

 

Widzę, że w końcu zmienili geometrie B7 i B8 w tabelkach na stronie (kiedy do nich napisałem z miesiąc temu to obiecali poprawić). Rozmiary już się zgadzają, ale chyba zapomnieli o 21" i nie wiem, czy teraz dane są poprawne, bo np. tylne widełki są podejrzanie długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety, jak chciałem zamówić koszyki na bidon zauważyłem, że jest miejsce na tylko jeden. Nie ma mocowań na podsiodłowej.

 

 Ja też w swoim R7 2016 też nie posiadam myślałem że to kwestia rozmiaru i w S się nie mieści, bo widziałem ten sam model z mocowaniem na 2 koszyki. Ale u ciebie brak w L.

U mnie dodatkowo brak 3 mocowania do linki tylnej przerzutki tuż przy suporcie zapieli na opaskę samozaciskową. przy próbie reklamacji olali mi ten temat.

Chyba jednak dalej zdarzają im się małe wpadki.

 

Jest jeszcze sprawa z czego są tak naprawdę ramy w R 7,8 B 7,8 ponieważ  pisze w specyfikacji aluminium ultralite a na naklejce na ramię i na stronie w technologiach podają że jest to superlite. napisałem do nich na fejsa to odpowiedzieli żę jest to na pewno ultralite i że dziękują i zmienią to na stronie ale jakoś po miesiącu nic nie zmieniono tylko R7 2017 ma w obu wersjach podane że jest z ultralite.

Edytowane przez KROSS.R7.2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Też mnie zdziwił brak drugiego mocowania na koszyk no ale trudno,jeden musi wystarczyć na jakiś maraton :P Jeszcze jedna mała wada dla mnie czyli łańcuch bez spinki ;c

 

W poprzednim były dwa, a w rzeczywistości i tak się dwa bidony nie mieściły w mocowaniach jednocześnie. Pisałem o tym do Krossa, że bubel zrobili. W związku z tym na nowy sezon posłuchali mojego postulatu :D

 

Pressfit od 2000 km cisza i spokój, czyli od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się pressfit'a czyści i co jakiś czas korbę ściąga, to chyba nie ma tragedii, ja przeleciałem na moim około 4k km i jest cisza póki co, jaki tam siedzi to nie wiem, ale XTR to raczej nie jest, tylko ten tańszy Shimano.

Jak rower myjemy, to nie lać wodą w suport, to samo dotyczy sterów i będzie git.

 

Co od rozmiarów, to lekko większy rower jest wygodniejszy do jazdy jak chodzi o dłuższe wypady, znowu ciężej go poderwać itp, odwieczny dylemat czy jak mam np 170cm, kupić S czy M... ja przy 171cm mam M i jakoś nie wyobrażam sobie jazdy na S.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Gdybym się zdecydował na B8, to powiedzcie mi czy mam szansę zamocować nie po partyzancku przednią przerzutkę? Bo nadal do mnie 1x11 nie przemówił tak do końca i tak sobie knuję, że może by tak zmienić korbę na M7000 38/28 albo 36/26. No i pozostaje temat przerzutki: obejma to najstarsza metoda montażu i musiałbym wymyślić oczko pod siodełkiem na końcówkę pancerzyka. A gdyby tak poprowadzić pancerz wzdłuż dolnej rury i wyjść spod niej jak do side swing z front pull? Typów mocowań przerzutek jest kilka, może nie na obejmę mocować tylko jakiś inny sposób da się wykorzystać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet jak dasz przerzutkę na obejmę, to końcówkę pancerza musisz jakoś przymocować, żeby był w 100% na sztywno(na obejmę stalową chyba że, bo na bank trytytka tego nie będzie trzymała na swoi miejscu), to się tak łatwo nie uda zrobić żeby działało prawidłowo i nie był z tym problemów wg mnie.

 

B8 masz na Shimano, możesz zmiękczyć napęd kasetą 11-46. ;)

Nie wiem czy przerzutka SLX ogarnie na 100% 46 z tyłu, ale NX ogarnia i podobno z manetką Shimano się dogaduje.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam w okolicy B8 i B7 żeby się przymierzyć, zadzwoniłem do chyba najstarszego sklepu rowerowergo w moim mieście - Buga sport.

 

Dowiedziałem się, że nowe B8 ma tę samą ramę co B8 Rio 2016, że M7000 to badziew od Shimano. Że tylko Sram, bo sram to twardy jest bardzo i że tylko B8 Rio bo kosztuje przecież tyle samo a jest rowerem o wiele lepszym. Pan stwierdził też, że B8 rio jest lepsze bo ma napęd 1x11 :D Kończąc rozmowę rzuciłem, że generalnie się obawiałem zawsze Srama i dostepności części + cen (słynne już chyba kółeczka przerzutki za 250pln) to się dowiedziałem, że Rio to nie towar dla ludzi z cienkim portfelem.

 

 

Dawno mnie żaden sklep tak nie potraktował, prawdziwy PRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...