Skocz do zawartości
Puchalatko

[klocki] RWD Sintered

Rekomendowane odpowiedzi

Puchalatko

Witam,

Zakupiłem do hamulców AVID Elixir 3 klocki RWD Sintered, jednak mam wątpliwości czy na pewno są one oryginalne. Na zdjęciach które widziałem są koloru złotego a te, które otrzymałem mają kolor czerwony.

Foto z miniatury w sklepie:

121419_1.jpg

A teraz jak wyglądają u mnie:

E0BW67Y.jpg

Dodatkowo na dolnym klocku widać, że drobny kawałek okładziny wygląda jakby zaraz miał odpaść. Zmierzyłem również ich całkowitą grubość i jedna para ma wymiar 4mm a druga 3,85mm. Para która jest cieńsza ma też nieco cieńszą tą metalową podstawę, więc myślę, że różnica w grubości samych okładzin jest znikoma lub nie ma jej wcale.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
vpablov

miałem te RWD i też czerwone.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jahoo84

Z tego co się orientuje to jest to wersja dh, tańsze od goldów, mocniejsze ale podobno znikają w oczach :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Puchalatko

Witam ponownie,

Jako że trochę na nich już pojeździłem, to napiszę jak się mniej więcej sprawują. Jeżeli chodzi o dotarcie, to trochę im to zajęło, a to co jest napisane w instrukcji uważam za nieudany żart, chyba, że chodziło o jakieś dotarcie wstępne. Siła hamowania bardzo dobra, porównywalna lub nawet większa niż na oryginalnych okładzinach. Na początku pojawiało się dosyć nieprzyjemne piszczenie przy mocniejszym hamowaniu, jednak teraz już to nie występuje. Nie jeżdżę w deszczu, więc na ten temat ich pracy w takich warunkach się nie wypowiem. Nie wiem też jak się zachowują gdy są mocno rozgrzane. Generalnie jestem zadowolony, niewiadomą pozostaje ich wytrzymałość. Na oryginalnych klockach zrobiłem około 4k km i mam nadzieję, że te również tyle wytrzymają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• grzewho
      Przez grzewho
      Witam, czy ktoś wie czym różnią się te klocki oprócz marki, ceny i koloru?
      http://allegro.pl/clarks-cps958-klocki-hamulcowe-mtb-v-brake-72mm-i7342829049.html
      http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-baradine-v-brake-mtb-959v-sruba-i7161175528.html
      http://allegro.pl/komplet-klocki-v-brake-kellys-dualstop-na-2-kola-i7143517871.html
      http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-spencer-v-brake-mtb-komplet-w-wa-i6911017796.html
      http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-v-brake-merida-bs-md019-na-2-kola-i7212634622.html
      I które będą lepsze do jazdy głównie w suchych warunkach - dwu czy trzyskładnikowe?
      Napisałem nowy temat bo oczywiście już pozamykane podobne (co za durny zwyczaj).
    • Filo1
      Przez Filo1
      To chyba mój pierwszy post tutaj, mimo że konto mam od 2012
      Cześć wszystkim.

Przechodząc do mojego pytania, ostatnio pękła mi sprężyna w Avid BB7 ale nie ta od klocków tylko ta w środku zacisku. Efektem tego jest nieodbijająca klamka.
      Mam z tym duży problem bo nie idzie chyba tego dostać nigdzie. W ogóle w całym internecie mało informacji na temat tej części.
      Macie jakiś patent na to? Może od innego modelu będzie pasowało i jest dostępne?
      Zacisk do najtańszych nie należy a jestem z niego bardzo zadowolony i nie chcę go wyrzucać przez kawałek drutu za grosze.
      Z góry dzięki za pomoc

• blaze
      Przez blaze
      Cześć
      Mam na sprzedaż używane hamulce typu v-brake.
      Klamki - Avid SD-7 (lub SD-5 - nie pamiętam).
      Szczęki -  jedne są Avida SD-5, drugie Tektro (nie znam modelu).
      Komplet sprzedaję za 40 zł. Do ceny doliczam koszty przesyłki 10 zł.
      Czyli cena to 40 zł.
      Nie wystawiam na allegro/ nie lubię być wystawiany przez ludzi, którzy nie wiedzą czego chcą/.
      Pozdro

• emotive
      Przez emotive
      Witam.

Mam dylemat w dobraniu hamulców pod tarcze 160 mm na koła 26 cali. Obecnie Avid Juicy 5 już mi zdaje się skończyły swój żywot. A nie ukrywam jeżdzę na rowerze przez cały rok wiec przejechałem na nich około 50 tyś. km w tym kilka wypraw rowerowych w tym zagranicznych. Szukałem tych samych hamulców gdyż nie ukrywam że byłem z nich bardzo zadowolony. Nie mniej jednak nigdzie nie moge znaleźć nowego zestawu na przód i tył. Co byście polecili jako alternatywę dla wysłużonych już Avid Juicy 5? Rozważam czterotłokowe XT M8020, Magury MT5 ewentualnie przejście na tańsze mechaniczne  Avid BB7 tylko nie wiem jaką zastosować do  nich dzwignię i czy klamki z Avid Juicy 5 bedą pasować do zacisków BB7?
      Jeżdzę głównie w 90% po asfalcie pozostałe 10% to drogi gruntowe.
      Wszystkie udzielone wskazówki z Waszej strony są mile widziane.
      Pozdrawiam serdecznie.
      emotive
    • adrianm
      Przez adrianm
      Cześć,
      Zastanawiam się nad wymianą wysłużonych v-brake'ów na tarczówki Avid'a - model BB7. Rama i piasty przystosowane więc koszty nie powinny zabić jednak zastanawiam się nad tym czy kupować komplet zaciski + tarcze czy same zaciski i osobno tarcze (innej firmy). Jak wygląda sprawa jakości i trwałości oryginalnych tarcz Avida? Warto kupować komplet czy lepiej zainwestować w inne tarcze? Jeżeli macie jakieś typy to chętnie poznam Na przód mam zamiar pakować tarcze w rozmiarze 180 a na tył 160.
      Za pomoc z góry wielkie dzięki!