Skocz do zawartości
Puchalatko

[klocki] RWD Sintered

Rekomendowane odpowiedzi

Puchalatko

Witam,

Zakupiłem do hamulców AVID Elixir 3 klocki RWD Sintered, jednak mam wątpliwości czy na pewno są one oryginalne. Na zdjęciach które widziałem są koloru złotego a te, które otrzymałem mają kolor czerwony.

Foto z miniatury w sklepie:

121419_1.jpg

A teraz jak wyglądają u mnie:

E0BW67Y.jpg

Dodatkowo na dolnym klocku widać, że drobny kawałek okładziny wygląda jakby zaraz miał odpaść. Zmierzyłem również ich całkowitą grubość i jedna para ma wymiar 4mm a druga 3,85mm. Para która jest cieńsza ma też nieco cieńszą tą metalową podstawę, więc myślę, że różnica w grubości samych okładzin jest znikoma lub nie ma jej wcale.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
vpablov

miałem te RWD i też czerwone.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jahoo84

Z tego co się orientuje to jest to wersja dh, tańsze od goldów, mocniejsze ale podobno znikają w oczach :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Puchalatko

Witam ponownie,

Jako że trochę na nich już pojeździłem, to napiszę jak się mniej więcej sprawują. Jeżeli chodzi o dotarcie, to trochę im to zajęło, a to co jest napisane w instrukcji uważam za nieudany żart, chyba, że chodziło o jakieś dotarcie wstępne. Siła hamowania bardzo dobra, porównywalna lub nawet większa niż na oryginalnych okładzinach. Na początku pojawiało się dosyć nieprzyjemne piszczenie przy mocniejszym hamowaniu, jednak teraz już to nie występuje. Nie jeżdżę w deszczu, więc na ten temat ich pracy w takich warunkach się nie wypowiem. Nie wiem też jak się zachowują gdy są mocno rozgrzane. Generalnie jestem zadowolony, niewiadomą pozostaje ich wytrzymałość. Na oryginalnych klockach zrobiłem około 4k km i mam nadzieję, że te również tyle wytrzymają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Hardcore90
      Przez Hardcore90
      Witam
      Aktualne klocki kończą żywot. 
      W jakie nowe sie zaopatrzyć ?
      Metaliczne, żywiczne ?
      Chciałbym aby aby siła hamowania była większa niż ich żywot.
      Może zamiennik z force'a ?
      Też są z radiatorem
    • qroxy
      Przez qroxy
      Witam, 
      Posiadam  rower z hamulcami Avid elixir 3 komplet. Dzisiaj rower stał kilka godzin w nasłonecznionym miejscu , gdy próbowałem nim po tym czasie pojechać- tylny, jak i przedni hamulec był bardzo twardy, tzn. klamki nie dało się lekko wcisnąć, a dodatkowo tłoczki w zacisku tak się wysunęły, że klocki non stop tarły o tarcze (praktycznie blokowały koło)
      Gdy rower został schowany do piwnicy gdzie jest chłodniej hamulce "puściły" i działają normalnie.
      Co może być przyczyną takiego "puchnięcia" klamki ? Hamulce były przelewane w zeszłym sezonie , rower był używany podczas zimy.
    • Aviationgodlike
      Przez Aviationgodlike
      Witam, mam problem z hamulcami hydraulicznymi Avid Elixir 7, pierwszy raz mam styczność z tego typu hamulcami i podczas dostawy roweru nacisnąłem klamkę hamulca bez założonego przedniego koła. Klocki się zacisnęły, próbowałem je rozpychać płaskim śrubokrętem ale jest to bezcelowe bo od razu wracają (ciśnienie je wypycha), Udało mi się jakimś cudem trochę rozepchać i wcisnąć koło z tarczą ale klocki ciasno przylegają do tarczy i koło swobodnie nie może się obracać. Myślałem nad odkręceniem wlewu płynu podobno to powinno pomóc przy jednoczesnym rozpychaniu klocków ale nie wiem czy płyn się nie wyleje i będę musiał bawić się w odpowietrzanie, a może to nie uniknione?. Czy ktoś może miał taki problem i mógłby mi poradzić co w takiej sytuacji zrobić? Bardzo proszę o pomoc  
    • kolo123
      Przez kolo123
      Witam !
      Po swapie na hydrauliki sprzedaje mało używane Avidy BB7S z linkami, klamkamii i klockami.
      Link do aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=7253062155.
      Jeżeli cena dojdzie do 350 będę szczęśliwy :).
      Pozdr.
    • m16iki
      Przez m16iki
      Witam, posiadam hamulce shimano deore m6000, miałem dzisiaj mała "stłuczkę" i w wyniku czego hamulec stracił moc hamowania, hamuje dalej ale znacznie słabiej i przy hamowaniu strasznie skrzypi i muszę użyć znacznie większej siły nacisku na klamkę, oraz mam jeszcze pytanie czy ktoś wie jak je te hamulce odpowietrzyć.
      śmiało pytać, na pewno się dogadamy jak coś jest nie jasne
      pozdrawiam!

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.