Skocz do zawartości
Puchalatko

[klocki] RWD Sintered

Rekomendowane odpowiedzi

Puchalatko

Witam,

Zakupiłem do hamulców AVID Elixir 3 klocki RWD Sintered, jednak mam wątpliwości czy na pewno są one oryginalne. Na zdjęciach które widziałem są koloru złotego a te, które otrzymałem mają kolor czerwony.

Foto z miniatury w sklepie:

121419_1.jpg

A teraz jak wyglądają u mnie:

E0BW67Y.jpg

Dodatkowo na dolnym klocku widać, że drobny kawałek okładziny wygląda jakby zaraz miał odpaść. Zmierzyłem również ich całkowitą grubość i jedna para ma wymiar 4mm a druga 3,85mm. Para która jest cieńsza ma też nieco cieńszą tą metalową podstawę, więc myślę, że różnica w grubości samych okładzin jest znikoma lub nie ma jej wcale.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
vpablov

miałem te RWD i też czerwone.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jahoo84

Z tego co się orientuje to jest to wersja dh, tańsze od goldów, mocniejsze ale podobno znikają w oczach :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Puchalatko

Witam ponownie,

Jako że trochę na nich już pojeździłem, to napiszę jak się mniej więcej sprawują. Jeżeli chodzi o dotarcie, to trochę im to zajęło, a to co jest napisane w instrukcji uważam za nieudany żart, chyba, że chodziło o jakieś dotarcie wstępne. Siła hamowania bardzo dobra, porównywalna lub nawet większa niż na oryginalnych okładzinach. Na początku pojawiało się dosyć nieprzyjemne piszczenie przy mocniejszym hamowaniu, jednak teraz już to nie występuje. Nie jeżdżę w deszczu, więc na ten temat ich pracy w takich warunkach się nie wypowiem. Nie wiem też jak się zachowują gdy są mocno rozgrzane. Generalnie jestem zadowolony, niewiadomą pozostaje ich wytrzymałość. Na oryginalnych klockach zrobiłem około 4k km i mam nadzieję, że te również tyle wytrzymają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• FRose
      Przez FRose
      Cześć i czołem, 
      zmagam się już od dłuższego czasu z moimi elixirami 7, zamontowałem je do mojego gianta glory 08 i na początku wszystko było w porządku, dopóki kiedyś podczas jazdy z góry przestały mi hamować  Problem jest następujący, kiedy prowadzę rower (nie siedzę na nim) hamulce działają jak należy, jednak wystarczy, że  wsiądę na rower albo jakoś go docisnę i hamulce działają jakby je ktoś masłem posmarował, tłoczki zaciskają a koło nadal można spokojnie przeciągnąć. Myślę, że może na to mieć wpływ zużycie tarcz, jak i samych klocków oraz tego, że nieumyślnie zostały zalane dot'em   Klocki wypaliłem co by nie piszczały odtłuściłem, tarcze też odtłuściłem, jednak problem nie znika, pomijając już ze hamulce nadal piszczą. Słyszałem, że elixiry mają to do siebie, że często trzeba z nimi coś robić, ale co tego sie nie dowiedziałem. Liczę, że wy mi podpowiecie, co może być nie tak, w planach mam wymiane tarczy i tych zalanych klocy, ale kieruje do was zapytanie, co by się upewnić. Pozdrower. 
    • Seba3002
      Przez Seba3002
      Cześć wszystkim!
      Zdecydowałem się na zakup hamulców BR-M7000 i tarcz XT, RT81 180/160 z racji sztywnego pająka niwelującego dzwonienie tarczy na zakrętach, Na obecnych RT10 dzwoni jak w kościele...
      Pozostał ostatni dylemat.... Wybór klocków hamulcowych... Zastanawiam się jakie były by dla mnie odpowiednie: standardowe żywiczne czy może dopłacić równo 70zł do wersji metalicznej z radiatorami... Na moją masę lepsze metaliczne zdrugiej strony jestem miłośnikiem ciszy... Pomożecie sie zdecydować?
      Coś o mnie:
      Rower Cube Attention SL 2017 rama 21", obecnie mam hamulce BR-M315 żywiczne. Ważę około 100kg.
      Zainteresowania trasami:
      Uwielbiam bezdroża w szczególności gęste lasy o które ciężko w Krakowie, najwiecej jeżdżę po jurze Krakowsko-Częstochowskiej szukam jak najwięcej terenu ale momentami ciężko o niego, do tego lubię wypady okazjonalne na Główny Szlak Beskidzki od Krynicy po Ustroń
    • Niclaus
      Przez Niclaus
      Sprzedam nowe hamulce Sram Guide R (zdjęte z nowego Specialized Stumpjumper):
      - czterotłoczkowe,
      - pokrętło Reach Adjust,
      - bajno,
      - Highlight(s) DIrectLink™ - precyzyjna kontrola hamulca,
      - PURE™ Bladder  - zapobiega zapowietrzaniu systemu hamulcowego,
      - TPC™ Plus - natychmiastowa reakcja zacisku na ugięcie klamki,
      - długość przewodów 80cm i 163 cm (mierzony sam przewód, od końca klamki do początku zacisku).

W zestawie obejmy pozwalające na montaż hamulca i przerzutki/manetki sztycy jednocześnie, które dowcipny producent wycenia na ponad 200 zł (https://rowerowy.com/sklep/czesci/manetki-gripy/manetki/prod/matchmaker-x)

Cena 700 zł.

• Abdullah
      Przez Abdullah
      Witam, chcę wymienić moje elixiry 3 na coś innego,  czuję, że ich żywot dobiega końca, bo znowu się zapowietrzyły, a klamki mają już ogromne luzy. Chciałbym, żeby nowe hamulce były mocniejsze od Avidów, najlepiej na 4 tłoczkach, możliwie bezproblemowe oraz dobrze wykonane( mam na myśli głównie okropne luzy na klamkach w Avidach). Myślałem o Guidach, miałem okazję pojeździć na guide r, ale mimo 4 tłoczków były trochę słabe, podobne do elixirów.  Czy Guidy RSy są w jakiś sposób mocniejsze ? Widziałem dobre opinie o Magurach mt5/mt7, rozważałem także zee/saint. Dużo osób poleca SLXy, ale obawiam się, że mogą być dla mnie trochę za słabe. 
    • Ten_Leniwy
      Przez Ten_Leniwy
      Witam otóż sprawa ma się następująco po ostatnim upadku dźwignia hamucla wygięła się strasznie do góry. Nie ma raczej sensu jej prostować bo przy większym nacisku i tak pęknie. Teraz nasuwa mi się pytanie czy lepiej zmienić hamulce na jakieś shimano lub inne avidy ?. Czy kupić nową klamkę bo dźwigni nie można nigdzie dostać :/ . Jeśli macie jakieś propozycje odnośnie tego na co zmienić avidy db1 to piszcie. Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś rzucił jakimś linkiem odnośnie samej dźwigni dodam że nie musi być to dźwignia od avid db 1 ważne żeby pasowała Z góry dzięki za pomoc.

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.