Skocz do zawartości
bbc

[manetki 3x8] nowe manetki do 50zł

Rekomendowane odpowiedzi

bbc

Ponieważ prawa manetka mojego syna uległa uszkodzeniu (nie wbija z 8 na 7) to myślę, że zwyczajnie trzeba wymienić manetki (sama prawa kosztuje ~26zł). No i tak sobie pomyślałem czy by nie zmienić od razu na SRAMa bo podobno lepsze.

SRAM MRX - allegro

SRAM 3.0

SL-RS47 Revoshift - tutaj wystarczy jak kupię tylko prawą

Które będą najlepszym wyborem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Puklus

MRX, proste, tanie, niezawodne, wynika to z prostej jak budowa cepa konstrukcji, i kompatybilne z shimano, wywal te revosh*ty jak je masz i wsadź MRX.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bbc

MRX, proste, tanie, niezawodne, wynika to z prostej jak budowa cepa konstrukcji, i kompatybilne z shimano, wywal te revosh*ty jak je masz i wsadź MRX.

Dzięki za odpowiedź. W takim razie MRX. Tylko które? Bo te SRAM 3.0 też są opisane jako MRX. Różnią się czymś czy wybrać poprostu te ładniejsze?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Fenthin

Różnią się ciągiem linki. Do 3.0 musisz mieć przerzutkę Sram. Inna sprawa, że to co masz pod linkiem do 3.0, to MRX Comp.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bbc

Różnią się ciągiem linki. Do 3.0 musisz mieć przerzutkę Sram. Inna sprawa, że to co masz pod linkiem do 3.0, to MRX Comp.

No właśnie na tych przerzutkach jest napis "SRAM 3.0 comp" natomiast w opisie jest "kompatybilne z Shimano". No i właśnie stąd pytanie - te z allegro czy ze sklepu? Nie są to te same manetki (bo wyglądają inaczej) ale obie są MRX czyli powinny pasować do przerzutki. Które wziąć?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Puklus

Mrx jest kompatybilne z shimano i takich bym szukał, najlepiej jak by lewa miała mikro index

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bbc

No to chyba czas na podsumowanie. Dopytalem w sklepie i zdjecie bylo pomylone, takze manetki dzialaja z shimano (mrx). Zakupilem, zamontowalem i mlody jezdzi (bo to dla syna bylo). Ten microindeks to w sumie fajna sprawa, choc syn jeszcze do konca nie ogarnia po co to. Ale ma 8 lat wiec szybko zalapie (jak to dzieci). Manetki maja przejechane juz ponad 100km po Borach Tucholskich i moge powiedziec, za sa zauwazalnie bardziej precyzyjne w porownaniu ze starymi revoshift.

Dziekuje wszystkim za rady i pomoc.

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• RotKIW89
      Przez RotKIW89
      Cześć wszystkim. W moim hamulcu Shimano BR-M596 padła klamka (zacierała się więc wymieniłem metalowy tłoczek na ten plastikowy z klamki BL-M615 lecz po 5 miesiącach straciła siłę hamowania i zaczęła ciec) więc przychodzę do was z pytaniem. Chciał bym wymienić klamkę, lecz nie wiem co lepiej wybrać żeby to współgrało. Mój wstępny wybór padł na BL-M640 oraz BL-M7000 . Która z tych klamek będzie pasować oraz zapewni mi siłę hamowania i modulacje?
    • TaHalaMaDach
      Przez TaHalaMaDach
      Witam! Mam na sprzedaż buty SHIMANO SH-ME200 ME2 w rozmiarze 42. Założone dwa razy. Jednak nie podpasowało mi jeżdżenie w SPD-ach, wolę tradycyjnie  Buty sprzedaję bez bloków (chyba, że jest ktoś zainteresowany kupnem pedałów M520 - również użytych dwa razy).

Cena za buty - 150 zł. (plus koszt wysyłki)
      Cena butów z pedałami 220 zł. (plus koszt wysyłki)

Zdjęcia:
      http://oi65.tinypic.com/2s77rz8.jpg
      http://oi64.tinypic.com/f9gylw.jpg
      http://oi66.tinypic.com/iypi14.jpg
      http://oi64.tinypic.com/2wcir7l.jpg

• Sylwester
      Przez Sylwester
      Z klamki hamulców Shimano XT M775 chyba zaczyna mi wyciekać olej z tłoczka przy klamce, z tego co doczytałem serwis jest raczej nimożliwy/nieopłacalny. Postanowiłem wymienić całe klamki, czy mogę zastosować klamki z innej serii? Np znalazłem za 100 nowe XT BL-T785, czy będą kompatybilne z tym zaciskiem ? Za około 100 pln też idzie kupić ZEE, ale pewnie technologia jest zbyt nowa więc zakładam że nie zgrają się. SLX to wydatek rzędu 120. Co doradzacie ?
      Edit: Klamek M775 nie biorę pod uwagę, bo nigdzie nie da się ich kupić, poza tym fajnie by było mieć klamki z system odpowietrzania z lejkiem.
    • m16iki
      Przez m16iki
      Witam, zakładam hamulec na przód deore m6000 i zastanawiam się nad rozmiarem tarczy 180mm lub 160mm. Waże około 80 kg. Jeżdżę po mieście lasach i trochę po górkach. Proszę o pomoc :) 
      pozdrawiam !!! 
    • kroppa
      Przez kroppa
      Cześć, chcę dokończyć swoją szosę i brakuje mi wielu części. Zrobiłam rozeznanie w jednym sklepie internetowym, ale nie mam pewności czy takie połączenie będzie dobrze działać. Chciałabym poznać opinię kogoś bardziej doświadczonego przed zakupem