Skocz do zawartości

[Planet X/On-One/Inne w UK] Wspólne Zagraniczne Zakupy Cykliczne


kazafaza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Tak dla potomnych - bo się może przyda. Zamówienie poszło zaraz po świętach, ale niestety nie zdążyło przed nowymi zasadami wyjść i dotrzeć, także prawie 2 miesiące czekania na klamoty.

Zamówienia duże, grupowe, wiążą się teraz z opłatami celno-skarbowymi itepe więc staje się to znacznie mniej opłacalne - zostaliśmy potraktowani jak importer, ale cóż zrobić. Przy paczce na ~200 funtów wyszło prawie 350 zł. Także można to sobie przeliczyć/przekalkulować w przypadku droższych zakupów typu ramy, rowery itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzesiowu z tego co wiem to poniżej 135 funtów przepływ towarów dalej jest nieobciążony dodatkowymi opłatami - więc mniejsze zamówienie ciągle może się opłacać, trzeba pilnować tylko tej kwoty i nie przekroczyć objętościowo najtańszej wysyłki za 17 funtów (minimalnie podrożała). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czołem,
orientuje się ktoś czy ceny ram karbonowych z Planety wrócą kiedykolwiek do starego pułapu ? (szosa, gravel, commuter)

Nie wiem jak MTB, bo nie pamiętam ile powinny kosztować, ale przed pandemią, Brexitem, itp. czasem zaglądałem ile kosztują typy ram z nawiasu wyżej, i:

  • ich topowe ramy szosowe (np. Viner Mitus, topowy karbonowy Holdsworth) były do wyrwania za ~500£.
  • topowy gravel frameset (Space Chicken) to było podaj 650£

Teraz: ≥ 1.190£ i z dostępnością bieda.
Disaster Gents, disaster.
Za taką cenę można mieć ramę topowych producentów (Trek, Canyon, może Spec, …).

Rozumiem, że to pandemia jest odpowiedzialna?
Chociaż czy na pewno? Planet i tak ramy robił w Chinach, o ile pamiętam. Teraz Chiny są pandemicznym rajem i działają pełną parą (kilka-kilkanaście (sic!) przyp. covida dziennie / 4 mld luda. Bezmaskowe janusze Polaki uczcie się.)

Może to jednak przez Brexit i nieprzetarte jeszcze uzgodnienia importowe?
Ktoś wie czy i kiedy korzystne ceny i dostępność mają szansę powrócić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież uzgodnienia importowe są już przetarte - do 135 funtów możesz sobie zamawiać bez dodatkowych opłat, powyżej traktują Cię jak importera i płacisz VAT czy cło.

Teoretycznie nie powinno się płacić VATu w kraju zakupu, czyli w jUKej no ale my ostatnio płaciliśmy i nie wiem czy coś się zmieniło.

Więc pomijając już ceny bazowe które mogą być spowodowane covidem póki co uzgodnienia importowe są fatalne i przekreślają w ogóle całą zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, vucalur napisał:

orientuje się ktoś czy ceny ram karbonowych z Planety wrócą kiedykolwiek do starego pułapu ?

Myślę, że tego nawet w Planet-x nie wiedzą :D Serio, tam się czasem ceny potrafiły zmienić kilka razy w ciągu dnia, nie mówiąc już o dłuższym horyzoncie czasowym. 
Jedyna opcja to newsletter i śledzenie promocji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...