Skocz do zawartości

[4000-5000 zł] - mtb, jaki rower?


Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero dziś odebrałem rower Haibike Attack RX Pro 27.5". Trochę to trwało, bo sprzedający wyjeżdżał za granicę, coś tam mu wypadało, chyba też nie był do końca zdecydowany czy chce na pewno sprzedać ten rower itp. Rower jest nowy, nie używany. Bardzo podobny do Fuji SLM 27.5 2.1 DISC, i jest naprawdę ładny, podoba mi się. Wielkość też jest jak dla mnie, a odrobinę większy byłby już za duży.

 

Przejechałem się nim dziś 25 km. Wrażenie z jazdy pozytywne choć był to taki przejazd raczej turystyczny, w zwykłym ubraniu i bez spd. To co mnie nieco zmartwiło to hamulce, które strasznie piszczą i wibrują. Mam wrażenie, że ten efekt nasila się z każdym kilometrem. Czy tak może być przy nie dotartych hamulcach, czy coś z nimi jest nie tak? Tektro HDC300, hydraulic 180mm to chyba najsłabszy element tego roweru.

 

post-196403-0-96140200-1465161151_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to trwało ale rowerek świetny (po wysunięciu sztycy widać, że rozmiar w sam raz) :thumbsup:

Nowe hamulce i tarcze muszą się dotrzeć (przez parędziesiąt kilometrów) , być może tarcza zatłuszczona (odtłuścić możesz np. płynem do naczyń). Jeśli budżet ci pozwala to warto pomyśleć o wymianie na Shimano SLX M675 (koszt ok. 500zł z metalicznymi klockami) ,obecnie to najlepsze hamulce w stosunku cena/jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budżecie na kole 27,5 mieści się Giant Talon 0 http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/talon.27.5.0.ltd/24528/89331/#specifications (na Gianta można wyłapać niezłe rabaty , jeden z forumowiczów handluje ta marką) osprzętwo podobnie do Cube LTD ale masz bardziej "sportową" (dłuższą) ramę z dożywotnią gwarancją .

Jeśli nie przeszkadza ci "nie modne" koło 26" to zakup Krossa wydaję dobrą alternatywą (osprzętowo żadne 27,5 go nie przebije) , jeśli miałbyś się decydować na jakiegoś to lepiej dołożyć i brać A11 http://allegro.pl/kross-level-a11-s-16-2013-carbon-xtr-fox-i6168466655.html masz cały napęd na XT , lepsze hamulce i lepsze koła na łożyskach maszynowych (od kół systemowych od shimano lepiej trzymać się z daleka).

nawet w tzw sezonie rowerowym mozna czasem kupic rower z dobrym rabatem,w zeszłym roku Talon 0 moj znajomy kupił o 900 mniej niz oficjalna cena,no ale to w Kielcach w Suporcie ale i Wawie byc moze by sie dało z kims dogadać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...