Skocz do zawartości

[2016] Napęd X01 12s


Ipla

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy warto na LS, trzeba mega uważać na papierowe boki, tym bardziej bez dętek jeżdżąc.

 

No co ty, inne opony są za ciężkie. Przecież ten rower i tak nie będzie używany zgodnie z przeznaczeniem, a cięższe opony uniemożliwią brandzlowanie się właściciela niską wagą :-) W sumie niech założy Furious Fredy i jara się złamaniem 9kg o ile naleje mało mleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy warto na LS, trzeba mega uważać na papierowe boki, tym bardziej bez dętek jeżdżąc.

 

Jeżdżę na takich oponach od kilku lat w różnych maratonach, nie jest tak źle.

 

No co ty, inne opony są za ciężkie. Przecież ten rower i tak nie będzie używany zgodnie z przeznaczeniem, a cięższe opony uniemożliwią brandzlowanie się właściciela niską wagą :-) W sumie niech założy Furious Fredy i jara się złamaniem 9kg o ile naleje mało mleka.

 

Ty musisz strasznie cierpieć z powodu niskich zarobków. Zmień prace na lepiej płatną np. otwórz gabinet wróżb bo tak świetnie idzie ci fantazjowanie na temat tego z jakim przeznaczeniem będzie ktoś inny jeździł na swoim rowerze. LOL

Edytowane przez Cona78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ty musisz strasznie cierpieć z powodu niskich zarobków. Zmień prace na lepiej płatną np. otwórz gabinet wróżb bo tak świetnie idzie ci fantazjowanie na temat tego z jakim przeznaczeniem będzie ktoś inny jeździł na swoim rowerze. LOL

 

Nie wiem czy przyszedłeś tutaj chwalić się sprzętem czy co będziesz do niego wkładał ale to jest temat o sramie eagle 12rz. a nie gadanie o zbędnych 200 gramach na dętkach.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przyszedłeś tutaj chwalić się sprzętem czy co będziesz do niego wkładał ale to jest temat o sramie eagle 12rz. a nie gadanie o zbędnych 200 gramach na dętkach.. 

 

Przeczytaj jeszcze raz ostatnie dwie strony. To nie ja pytam o wagę roweru, swoje pretensje kierujesz pod zły adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nadal czekamy na wrażenia z jazdy jak to faktycznie działa.

 

Pierwsze wrażenia już są bez jazdy. Napęd chodzi wyraźnie bardziej miękko i ciszej niż 11s z grupy X1. Biegi wbijają się z tą samą prędkością.

 

Lipa tylko jak ktoś kasetę zjedzie, bo nowa to 1800zł jakoś. ;)

 

Niestety tak. Trzeba bardzo pilnować wyciągnięcia łańcucha. To zresztą jest wada wszystkich jednoczęściowych kaset Sram, tyle że taka 10-42 XG1175 kosztuje z 600zł.

 

Ja tam jestem bardziej ciekaw jak będzie się sprawować zębatka N/W z tymi rekinimi zębami. Będzie spadać czy nie...

 

W drugim rowerze mam 11s z owalem HCC 32T i przez rok łańcuch spadł mi jeden raz podczas maratonu i to nawet nie na zjeździe. W zasadzie to sam nie wiem z jakiego powodu. Sprężyna przerzutki jest tak mocna że wózek ledwo drgnie. Do 12s od razu włożę owal AbsoluteBlack 34. Niestety nie robią 36 ale to się powinno zmienić.

Edytowane przez Cona78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim rowerze mam 11s z owalem HCC 32T i przez rok łańcuch spadł mi jeden raz podczas maratonu i to nawet nie na zjeździe.

 

Ale Eagle ma zupełnie inny kształt zębów niż cokolwiek co jest produkowane z N/W i ciekawi mnie tylko czy ten mniej pełny kształt zęba jakoś negatywnie wpływa na trzymanie łańcucha.

 

X01_Chainring%20tooth%20profile.jpg

 

Z tego co czytałem to koronki 11s X-Sync nie specjalnie mocno przytrzymywały łańcuch. Przynajmniej w porównaniu do zębatek mniejszych manufaktur.

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XG1175 jest praktycznie nie do dostania bo to jest kaseta oemowa. Pozostaje 1150 cieżkie jak kowadło (czyli jak M8000) albo 1180 za jeszcze więcej cebulionów.

 

Można kupić tutaj http://www.gambacicli.com/en/sram-gx-xg-1175-11-speed-cassette.html

Jedną sztukę zdjętą z nowego roweru upolowałem na Allegro na 450zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10T to większy zakres, ale gorsze stopniowanie, coś za coś bym powiedział. Shimano po prostu kasety tak jak SRAM nie wycina, a już widziałem fotki tych kaset z urwanym zębem...

Niech to EAGLE będzie do dostania za 1200zł po mega rabacie u znajomego, a po miesiącu ząb się w nierozbieralnej kasecie komuś ułamie... ciężko będzie z uznaniem tego za wadę podlegająca reklamacji.

 

A bębenek XD vs ameliniowy bębenek pod Shimano to 5g różnicy na piaście? No wiem 5g, to zawsze 5g zysku. ;)

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...