Skocz do zawartości

[Chwyty] Jakie lock-on wybrać?


Ychu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stanąłem przed dylematem jakie chwyty wybrać. Oryginalne Rometowskie są bardzo krótkie (8 cm) i dość twarde , gdy je trzymam to zakrywam całe ręką. Po za tym są zamknięte na końcu a mam zamiar niedługo zamontować rogi. Ogranicza mnie gięta kiera ale wejdą chwyty do 130 mm chociaż już będzie ciasno na kierze. 

n3k3dmF.jpg

kyExpIp.jpg

MRIqnQT.jpg

 

W oko wpadły mi Dartmoor Flashback  i Sarsy . Sarsy podobno są dość twarde i dobrze mieć do nich rękawiczki.  Cena w okolicach tych wymienionych lub jeśli będzie warto dopłacić.

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rouge = róż

rogue = łobuz

 

odi to te drugie i też polecę tylko budżet nie ten.

Chyba, że uda Ci się dostać same gumy, które można znaleźć za ~50 i zakombinować z innymi obejmami.

 

Z drugiej strony, do rogów gripy skręcane nie są jakoś niezbędne, a to, że obecne są zamknięte można rozwiązać nożem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a to, że obecne są zamknięte można rozwiązać nożem.

Niby tak , ale ogólnie są krótkie i twarde. 

 

 

 

Z drugiej strony, do rogów gripy skręcane nie są jakoś niezbędne

Nie są ale bynajmniej masz pewność , że nie będą się obracać. 

 

Jakieś dobre ktoś poleci? Dobrze trzymające się w rękach i na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze wszystkim bede chwalic esi chunky - raz dobrze zamontowane nie obkrecaja sie, dlugosc przyzwoita, latwo sie czysci, nie niszcza sie, wygodne pod reke (ale zalecam zaopatrzyc sie w duze poklady cierpliwosci przy 1szym montazu)... moze sa troche drozsze ale zdecydowanie warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyglądają źle , ale jednak 85 zł to trochę dużo. Puki co przeglądam aukcje i szukam , 18 stron za mną i wpadły mi w oko takie

Znalazłem jeszcze takie. Chociaż jeszcze planuje jutro jechać do rowerowego zapytać się o praktyki , także zobaczę od razu chwyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tańsza to  AGR-F136 http://velo.pl/czesci/chwyty-kierownicy/author/agr-f136 Mam je i polecam tanie i wytrzymałe.

Niestety ale piankowe gripy przy deszczu  nasiąkają jak gąbka i z czasem się ugniatają. Przerobiłem kilka kompletów piankowych ( łącznie z Ritchey'owskim WCS ) zanim dojrzałem do zakupu silikonowych ESI .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie się nie nadają skręcane obustronnie niestety , nie do revoshift. Zamówiłem właśnie Accent comet 2d  125 mm , mam nadzieje że nie będą za długie. Do tego sobie dokupiłem koszyk na bidon żeby było za jedną wysyłką. Wszystkie graty powinienem dostać w tym tygodniu (rogi , adapter , chwyty , koszyk) , więc będzie co robić. Zdam relacje co do tych chwytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają bardzo podobnie do tych sars, a na moje oczy to to samo tylko bez loga. Najwyżej kupię następne lepsze, ale i tak plusem jest to że mają obejmy. Moje aktualne przesuwają się przy najlżejszym dotyku. Z drugiej strony nie lubię jak chwyty są grube i zawsze jeżdżę w rękawiczkach, więc może cienka guma będzie akurat na plus w moim przypadku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...