Skocz do zawartości

[lampka przednia] Solarstorm X2 vs Prox Dual Power II


Rafu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję mocnej i solidnie wykonanej lampki do nocnego jeżdżenia po lesie. Jestem dość sceptycznie nastawiony do "chińskich wynalazków" ale poniżej 200zł ciężko o konkurencję dla tych dwóch produktów:

http://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/oswietlenie-rowerowe/lampki-przednie/p,lampa-przednia-dual-power-ii-2-x-cree-xml-t6-z-akumulatorem-i-ladowarka-prox,531924.html?_pli=daaad2

76041924_lampa-przednia-dual-power-ii-2-

http://lampkinarower.pl/lampy-rowerowe-solarstorm-starry-light/8-solarstorm-x2-oryginal.html

solarstorm-x2-oryginal.jpg

Znajomy ma X2 i świeci to naprawdę dobrze. Prox Dual Power II jest ulepszoną wersją jedynki, która z kolei wygląda jak klon SolarStorma. Warto to kupić czy lepiej dopłacić te 30zł do "oryginału"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jeśli można to doprecyzuję trochę informację podają przez Maniaka.

 

Solar Storm jest rzeczywiście bardzo często podrabiany, podróbki są produkowane w wielu fabrykach i często różnią się nie tylko od oryginału ale też od siebie nawzajem.

Najważniejsze różnice między podróbkami a oryginałem to:

- Chłodzenie - Solar Stormy nawet oryginalne mają chłodzenie bardzo przeciętne i jego poprawa można znacznie wydłużyć żywotność diod. Niejmniej jednak oryginalne produkty odprowadzają choć część ciepła z diod, podróbki najczęściej nie mają niemal żadneko konaktu podłoża diody z obudową, przez co dioda piecze się w środku i szybko wypala.

 

- Barwa światła - originał ma w miarę przyjemną dla oka barwę o lekko ciepłym zabarwieniu, w podróbkach bywa bardzo różnie, zdarzają się bardzo zimne (często nazywane "trupimi") barwy słabo oddające kolory i szybko męczące oczy.

 

- Akumulatorki - pojemność i żywotność akumulatorów stosowanych w podróbkach jest najczęściej znacznie niższa, a w przypadku lamp o dużej mocy pobierających znaczne ilości energii może stanowić to poważny problem. Wiele podróbek nie wytrzymuje na w pełni naładowanym pakiecie akumulatorków więcej niż godziny i to nie koniecznie w najsilniejszym trybie świecenia.

 

Różnica w cenie jest niestety zauważalna, ale jeśli zdecydujesz się na Solar Storm, to jak już wspomniał Maniak wystrzegaj się podróbek, warto dopłacić nawet kilkadziesiąt złotych, bo najgorsze co może być to nagłe wyłączenie się lampki w nocy w środku lasu lub innej kompletnie ciemnej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sporo informacji o podróbkach. Link który, podałem pochodzi ze strony oficjalnego dystrybutora tych lampek i wiem już że nie dostanę oryginału taniej niż za te 200zł. Tak że jeśli wybór padłby na SolarStorma, to jedynie oryginał. Pytanie tylko czy ten Prox jest kolejną kopią (no może nie identyczną), czy to zupełnie odrębny produkt, który jest wart uwagi. Jeśli jest porównywalna z SolarStormem to zawsze 30zł w kieszeni + mocowanie na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany w pierwszym tygodniu Grudnia Mactronic puszcza lampkę o nazwie Panther która będzie wyglądała jak Solar X2.

Cena detal 184zł więc na alle pewnie pojawi się taniej.

 

Sory ale moim zdaniem w wypadku SolarStorma oryginał/nie oryginał to pojęcie względne.

Po prostu krajowy "dystrybutor" (ciężko go tak nazwać, to sklep który sprowadza to od chińczyka) ma z jednej fabryki i stąd różnice między tym co na w innych miejscach dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale moim zdaniem w wypadku SolarStorma oryginał/nie oryginał to pojęcie względne.

 

Coś w tym jest ale lepiej kupić chińsk "oryginał podróbki" niż chińską "podróbkę oryginału podróbki" ;)

1386271588578.jpg

Tak mi się skojarzyło ;)

 

Widzę że ten Mactronic Panther to klon 1:1, tylko lumeny i czasy pracy się nieznacznie różnią. Myślisz jakościowo że będzie porównywalny z SolarStormem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie to kij wie co jest klonem czego.

Mactronic powinien mieć bardziej urealnione parametry stąd 1300lm.

 

No i w karcie katalogowej którą mam jest 1300lm - 2h30m co dla "oryginału" czy klonów SolarStorma/FandyFire jest nie osiągalne na standardowej baterii.

 

W chińczykach SS/FF które ściągałem największą bolączką właśnie byłą bateria. W SS X2 w najlepszym przypadku trzymała ok 1h do 1h20m na pełnej mocy, ale były też takie po 20-25min i kicha.

 

Teraz mi się trafiła sztuka która co prawda na baterii 13200mAh ale 2h full moc i dopiero pod domem jedna kreska znikneła. Wcześniej działo się to po kilku 5-10minutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę namieszam... Przeglądając stronkę dystrybutora SolarStormów, trafiłem na coś takiego jak JETBEAM BR10GT:

http://lampkinarower.pl/latarki-jetbeam-niteye/39-latarka-na-rower-jeatbeam-br10gt-xm-l2-usb.html

 

Jak myślicie, warto zainwestować w coś takiego? Zastanawiam się też czy podane czasy bardzo odbiegają od rzeczywistości bo doukupienie zapasowych ogniw nie jest problemem ale fajnie byłoby gdyby na medium te 5h wytrzymała.

 

Znalazłem jakąś reckę ale trochę wygląda na sponsorowaną:

http://budgetlightforum.com/node/38772

 

Jeśli chodzi o cenę to na Ali/DX/etc. można to znaleźć za 150-170zł.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

i wiem już że nie dostanę oryginału taniej niż za te 200zł.

(...)

 

Zajrzyj na swiatelka.pl i tam w podobnej cenie dostaniesz solarstorma z poprawiona termika, lepszymi polaczeniami i kolimatorami dobranymi pod jazde na rowerze (szerzej swieci). Moim zdaniem to lepsza opcja niz "chinski oryginal". A sama lampke polecam bo swieci rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale moim zdaniem w wypadku SolarStorma oryginał/nie oryginał to pojęcie względne. Po prostu krajowy "dystrybutor" (ciężko go tak nazwać, to sklep który sprowadza to od chińczyka) ma z jednej fabryki i stąd różnice między tym co na w innych miejscach dostępne.

 

Dokładnie... ja sprowadzałem kiedyś kilkanaście takich lampek dla członków klubu rowerowego bezpośrednio z fabryki tych lampek. Poszczególne egzemplarze różniły się pomiędzy sobą dosyć znacznie jeżeli chodzi o barwę światła i elektronikę. Wszystkie były oryginalne, bo dostałem nawet jakieś ksero certyfikatu od tej fabryki. Po prostu w Chinach nie ma kontroli jakości i jakiejkolwiek standaryzacji produkcji tak prostej elektroniki. "Polski producent" wykorzystuje naiwność kupujących i sprzedaje identyczne lampki jak te z chińskich portali tylko 3-4 razy drożej. Zresztą jak zwróciłem mu kiedyś na to uwagę na facebooku to dostałem bana... 

 

Solarstorm bije na głowę Convoya ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mógłbyś podać jakiś link?

 

choćby tutaj, ale widzę, że obecnie brak zestawów. możesz jednak zagadać do użytkownika DNF i dopytać kiedy coś będzie lub czy przygotuje coś specjalnie na Twoje zamówienie. ja tylko dałbym inny kolimator (nie okrągły ale np. LXM-REC RECTANGULAR 37° x 28°).

możesz też zapytać Dariusz70 czy robi coś z solarstormami bo wszyscy go tutaj bardzo poważają, ale zauważyłem, że specjalizuje się raczej w convoyach (ale może na zamówienie zrobi i solarstorma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Po przeczytaniu niektórych komentarzy postanowiłem dołączyć swoja opinię o lampkach solarstorm a konkretnie X2.

Nie spodobało mi się przede wszystkim to co pisze 

MarcinGoluch

tym bardziej, że reprezentuje firmę z branży rowerowej !
nie wiem po co zabiera głos skoro nie ma zielonego pojęcia o tych lampach w szczególności o fakcie, że istnieje coś takiego jak oryginalny solarstorm i są to zupełnie inne lampy w porównaniu do podróbek no może wizualnie podobnie wyglądają ale nic poza tym.
Ja i wielu moich znajomych kupiliśmy Solarstorm X2 i X3 od polskiego dystrybutora http://www.solarstorm.pl/ aktualnie w naszym gronie jest kilkanaście sztuk tych lamp, wcześniej było wiele podróbek, które z różnych powodów już dawno wyzionęły ducha ! Były X2 z Ali.. z DX i nawet wysyłaliśmy reklamacje koszt odesłania do Chin 55zł lampa nigdy nie wróciła !!!
Rozbieraliśmy te lampy i porównywaliśmy i co tak naprawdę różni je od innych lamp X2, wszystko za wyjątkiem podobnego wyglądu zewnętrznego a mianowicie:
1. Kolor światła
2. Kąty świecenia oryginały mają większe
3. Zabezpieczenie przed przegrzaniem w Oryginalnej X2 ma ustawioną znacznie wyższą temperaturę. Podróbki szybciej zmieniają tryb z wiadomych powodów aby się nie usmażyły od wewnątrz.
4. Przewody wewnętrzne w podróbkach to są jakieś nitki przypominające kabelki ale zapewniam to nie są przewody dobrej jakości
5. Same luty sterownik i LED w oryginałach są solidne a w podróbkach widać garażową robotę.
6. Przewód zasilający w oryginale ma około 120 cm w podróbkach zależy ale często nie miały więcej jak 75cm
8. Czas pracy spokojnie ponad 2 godziny w trybie max ze standardowym pakietem aktualnie zamawiamy tylko z 4400mAh warto dopłacić
9. Przez ponad dwa lata praktycznie zerowa awaryjność, dwa razy problem był z kabelkami ale serwis wymienił i po 5 dniach lampy wróciły z nowymi przewodami !
10. Reflektory aluminiowe są gładkie i widać dużą precyzję wykonania, w podróbkach widać jakieś przyklejone śmieci
11. Pokrowiec w oryginale znacznie lepszy jest miękki na dwa rzepy
12. Akumulatory oryginalne działają nadal ponad dwa lata !
Jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę.
Jeśli chodzi o cenę to czasy kiedy kupowaliśmy po 175 zł za X2 niestety minęły a to za sprawą walut  takie info dostaliśmy od dystrybutora.
Pozdrawiam,






 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje słowa nie są po to żeby się komuś przypodobać tylko sa moją prywatną (!) opinią o produkcie ktorych już przerobiłem kilkadziesiąt sztuk.

 

Reklamacje żaden problem czy to fasttech, dx czy ledsupermall. Ale odsyłanie towaru?

Pierwsze słyszę. U mnie odbywało się to na zasadzie krotkiego opisu. X2 reklamowałem raz i chodziło o akku. Po 48h dostałem info, ze juz wysyłają nowy. Reklamowalem w fasttech i ledsupermall dwie inne lampy i procedura podobna.

 

"Oryginalny" X2 i Panther to klony. Jestem już po testach i mogę to śmiało stwierdzić.

Mactronic troche podciął gałąź na ktorej siedzi bo pewnie Noise i Tripper spadną w sprzedaży ale Panther za 189zł bedzie hitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Po przeczytaniu niektórych komentarzy postanowiłem dołączyć swoja opinię o lampkach solarstorm a konkretnie X2.

Jako pracownik dystrybutora Solarstorm na Polskę?

Pierwszy post pełen oburzenia... Oburzenie może budzić to że jednopostowiec czepia się starego użytkownika forum.

I nie potrzeba podlinkowywać samych siebie.  

Smród kryptoreklamy, ten sam schemat działania.

Litości. 

Nie spodobało mi się to co piszesz, tym bardziej że reprezentujesz własne interesy.

I w odpowiednim dziale wypadałoby się najpierw przywitać (dobry zwyczaj dla początkujących użytkowników) a nie tak od razu przegryzać komuś gardło dystrybutorskimi zębami.

 

Śmiecioprodukt o niepowtarzalnej jakości (znaczy się dwa egzemplarze mają niepowtarzające się i nieprzewidywalne parametry). Trza trochę pokory i realizmu zachować.

Opłaciło się Wam wymieniać kabelki w lampce za 5 zeta/hurt? Straszna desperacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 2 lat kupuje lampki "podróby" i nigdy problemów nie miałem, nigdy nie dał bym ~200zł za X2.. Za tyle to kupiłem XT40 i w środku wygląda identycznie jak oryginał i świeci potężnie, a poprawienie chłodzenia nie jest problemem. Nie wiem, może trafiały mi się dobre sztuki. Teraz czekam na 3 kolejne lampki i już będę miał znacznie większe porównanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moja obiektywna opinia w tym temacie wymieniłem też różnice, które mogą niejedną osobę zainteresować i taki był cel, jeśli są jakieś niezgodności w tym co napisałem to proszę o info sprawdzę i odpowiem a z tą firmą mam tyle do czynienia, że używam lampy X2

 

Jedździmy z tymi lampami i to dużo przez cały rok ... sprawdziły się i tyle...

 

Dodam jeszcze kolejny punkt do mojej listy :)

 

13. W podróbkach rdzewieją śruby (w wiekszości..) te z przodu i z tyłu po kilku wyjazdach bardzo estetycznie to wygląda

 

 


Moje słowa nie są po to żeby się komuś przypodobać tylko sa moją prywatną (!) opinią o produkcie ktorych już przerobiłem kilkadziesiąt sztuk.

Reklamacje żaden problem czy to fasttech, dx czy ledsupermall. Ale odsyłanie towaru?
Pierwsze słyszę. U mnie odbywało się to na zasadzie krotkiego opisu. X2 reklamowałem raz i chodziło o akku. Po 48h dostałem info, ze juz wysyłają nowy. Reklamowalem w fasttech i ledsupermall dwie inne lampy i procedura podobna.

"Oryginalny" X2 i Panther to klony. Jestem już po testach i mogę to śmiało stwierdzić.
Mactronic troche podciął gałąź na ktorej siedzi bo pewnie Noise i Tripper spadną w sprzedaży ale Panther za 189zł bedzie hitem.

 

Czesc mam prośbę wrzuć real fotki tej lampki Panther sam jestem ciekawy co to jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To jest moja obiektywna opinia w tym temacie wymieniłem też różnice, które mogą niejedną osobę zainteresować i taki był cel, jeśli są jakieś niezgodności w tym co napisałem to proszę o info sprawdzę i odpowiem a z tą firmą mam tyle do czynienia, że używam lampy X2

Najprościej będzie jak pójdziesz na półkę magazynową na zapleczu swojego biznesu i wyciągniesz lampiszona z kartonu, rozkręcisz, pomacasz i już. Przecież masz tego pod dostatkiem, po co ta ściema....

 

Podsumowując: JAKO JEDNOPOSTOWIEC, WYRAŻAJĄCY SWOJE OBURZENIE Z POWODU CZYJEJŚ OPINI I ROBIĄC TO W TAKI (NIEUDOLNY) SPOSÓB, KOPIESZ NA STARCIE SWOJĄ WIARYGODNOŚĆ. Ciebie nikt tu nie zna, Twojego oponenta owszem i to od dobrej strony - wielu.

 

 

 

W podróbkach rdzewieją śruby (w wiekszości..) te z przodu i z tyłu po kilku wyjazdach bardzo estetycznie to wygląda

Parę osób napisało że są zadowolone. Widzę że trudno to pojąć że jesteście kiepską konkurencją w przedziale ultrabudżetowych lamp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie jak pójdziesz na półkę magazynową na zapleczu swojego biznesu i wyciągniesz lampiszona z kartonu, rozkręcisz, pomacasz i już. Przecież masz tego pod dostatkiem, po co ta ściema....

 

Podsumowując: JAKO JEDNOPOSTOWIEC, WYRAŻAJĄCY SWOJE OBURZENIE Z POWODU CZYJEJŚ OPINI I ROBIĄC TO W TAKI (NIEUDOLNY) SPOSÓB, KOPIESZ NA STARCIE SWOJĄ WIARYGODNOŚĆ. Ciebie nikt tu nie zna, Twojego oponenta owszem i to od dobrej strony - wielu.

 

 

 

Parę osób napisało że są zadowolone. Widzę że trudno to pojąć że jesteście kiepską konkurencją w przedziale ultrabudżetowych lamp. 

 

PUDŁO forumowy panie Homes jak mam to nazwać prowokacja czy inwigilacja użytkowników forum ! Nie jestem ani dystrybutorem ani sprzedawcą.  Zostałem skopany za włożenie kija do mrowiska sitwy forumowo-biznesowej ? To nie ja zachwalam Mactronica i handluję nim w najlepsze ale Tobie to nie przeszkadza.

Nie jest dobrze,że puszczają Tobie nerwy z tego powodu i mieszasz w to osoby trzecie a najlepsze jest to, że do Twojej osoby nie było skierowane ani jedno zdanie ale szabelką jedynie Ty wymachujesz.  

Nie mam nic przeciwko temu, że ktoś jest zadowolony z zakupu innej lampy ja miałem pecha i nie tylko ja i mam prawo się tym podzielić z innymi.

 

Idąc dalej twoim tropem w obronie tzw „oponenta”. PRZYWITAŁEM się w pierwszym poście jeśli to nie wystarczy zrobię to w odpowiednim dziale a moje oburzanie się było jak najbardziej uzasadnione.  

 

To, że jestem JEDNOPOSTOWCEM nie oznacza, że pozwolę się podporządkować ELICIE i będę pisał tak jak ty tego chcesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego TeddyT vel dystrybutorze Solarstorma, kiepsko reklamujesz swoje produkty. Za kryptoreklame jest jedną należność, która da się zorganizować, zgodnie z zasadami tego forum.

Ja niczym nie wymachuje, śmieje się z tego Twojego oburzenia.

Takie najazdy handlarzy pod przykrywką zakochanych w produkcie posiadaczy pojawiają się tu regularnie. Oczywiście swoją obecność na forum zawsze zaczynają dokładnie w ten sam sposób, może to jakiś gotowiec jest, z poradnika zdesperowanego handlowca.

Powtórzę jeszcze raz: na wiarygodność się pracuje, Twoja jest zerowa.

Jeszcze nie zostałeś nawet dotknięty czubkiem jakiegokolwiek buta, o kopaniu nie mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PUDŁO forumowy panie Homes jak mam to nazwać prowokacja czy inwigilacja użytkowników forum ! Nie jestem ani dystrybutorem ani sprzedawcą.  Zostałem skopany za włożenie kija do mrowiska sitwy forumowo-biznesowej ? To nie ja zachwalam Mactronica i handluję nim w najlepsze ale Tobie to nie przeszkadza.

Nie jest dobrze,że puszczają Tobie nerwy z tego powodu i mieszasz w to osoby trzecie a najlepsze jest to, że do Twojej osoby nie było skierowane ani jedno zdanie ale szabelką jedynie Ty wymachujesz.  

Nie mam nic przeciwko temu, że ktoś jest zadowolony z zakupu innej lampy ja miałem pecha i nie tylko ja i mam prawo się tym podzielić z innymi.

 

Idąc dalej twoim tropem w obronie tzw „oponenta”. PRZYWITAŁEM się w pierwszym poście jeśli to nie wystarczy zrobię to w odpowiednim dziale a moje oburzanie się było jak najbardziej uzasadnione.  

 

To, że jestem JEDNOPOSTOWCEM nie oznacza, że pozwolę się podporządkować ELICIE i będę pisał tak jak ty tego chcesz.

 

 

Po pierwsze nie zachwalam tylko odnoszę się do Twoich peanów na temat "oryginalnego" SolarStorm'a. Klon, tańszy i firmy o wyrobionej renomie (wystarczy zobaczyć kto używa ich oświetlenia) znajdź punkt którym miałbym się kierować kupując od Ciebie SolarStorma.

 

Po drugie ja sprzedając MacTronic'a wcale się z tym nie kryje co możesz zobaczyć po mojej sygnaturze.

 

I ostatnie to stąpasz na dzień dobry po bardzo cienkim lodzie pisząc o sitwie. A pamiętaj, że cała ta sitwa biznesowo-forumowo-żydowska może Ci za to zorganizować marsz pod domem. Ty tak serio widzisz wroga za każdym płotem?

Pisząc o sitwie pokazałeś jak mało wiesz o tym forum.

 

Elicie się nie musisz podporządkowywać, ale musisz to zrobić wobec regulaminu forum.

 

Jak można nazwać Was dystrybutorem skoro na sklepy proponowaliście ceny wyższe niż obecnie macie na allegro?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...